Skocz do zawartości
sznikers23

Zapach oleju w komorze silnika i tryskające drobinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czy naturalną rzeczą jest, że silnik, gdy jest rozgrzany ma prawo mieć w sobie zapach przepalonego oleju, czy powinien pachnieć, że tak napiszę, naturalnie.

Druga sprawa to taka, że gdy odkręcę kurek wlewu oleju w silniku (na pracującym silniku) i przyłożę dłoń do tego miejsca, to delikatnie kropią mi drobinki oleju na tę dłoń.

Czy są to powody do obaw, czy to jest naturalne?

Dodam, że olej pod kurkiem zważony nie jest, oleju auto nie bierze, a w zbiorniczku wyrównawczym od płynu chłodzącego oleju też nie ma, ani na bagnecie płynu chłodniczego.

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zapach oleju, to jest to trochę dziwne, bo wskazywałoby to, na jakąś nieszczelność i wyrzucanie małych ilości oleju m.in na kolektor wydechowy, jednak piszesz o tym, że oleju nie ubywa. Trochę dziwne.

Co do małych drobinek oleju wyrzucanych poprzez wlew oleju, to jest to normalna rzecz. Przecież cała komora od strony miski oleju jest smarowana, olej wydobywa się spod panewek, wał rozbija olej będący w misce olejowej, by nasmarować m.in. gładź cylindrów. A, że olej jest w postaci bardzo rozdrobnionej, to z łatwością unosi się, przy okazji wędruje do góry i jeśli mam możliwość, to wydostaje się na zewnątrz.

Przecież pierścienie nie uszczelniają idealnie. To samo tyczy się uszczelniaczy zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35
Jeśli chodzi o zapach oleju, to jest to trochę dziwne, bo wskazywałoby to, na jakąś nieszczelność i wyrzucanie małych ilości oleju m.in na kolektor wydechowy, jednak piszesz o tym, że oleju nie ubywa. Trochę dziwne.

To może być trafna diagnoza, obejrzyj kolektor i cały blok silnika może jest po prostu pokryty olejem, może masz wycieki ale są na tyle małe, że nie zauważasz ubytku oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zapach oleju doskonale znam z mojego byłego poldka. Pożerał i wyrzucał znaczne ilości oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

U mnie tak śmierdziało jak pocił się przy uszczelce pod pokrywą zaworów.Olej sączył się na kolektor wydechowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wydechowy olejem pokryty nie jest (przynajmniej od góry), jak wspominałem oleju na bagnecie naprawdę nie ubywa, od momentu wymiany przejechane było ok 1.500 km nie dolewałem go ani grama, może to wina wlanego oleju (nie wiem czy reklamować mogę markę :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie od razu nieszczelności. Kolega może ma za ciężką nogę do jazdy, albo silnik jest nieco przegrzewany. Objawem będzie smrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Ja mam zapach płynu chłodniczego (gdzieś mam drobny wyciek) i sie już przyzwyczaiłem. A silnik mi czuć ale tylko na postoju jak za szybko jachałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kurcze wszystko wykminiłem... uparłem się na ten korek wlewu od spodu, a on walił po prostu plastikiem, w komorze olej normalnie czuć... :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes-vip

Powiem tak, jeszcze nie widziałem Passata starszego niż 7-10 lat, z którego coś nie ciekło. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć:

- ciężka noga robi swoje

- kolektor, jasne

- w moim silniku bardzo często uszczelka pod pokrywą (średnio co 40 ty), podobno związane z powodem nr 1.

- jak robisz dolewkę to nie rozlewaj bo też będzie śmierdzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności