Skocz do zawartości
Gość Dzyrooo

Woda w pasku :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dzyrooo

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum ale mam nadzieje ze mi pomozecie. Mam badz daiwny problem. Od jeslieni zauwazyłem pewna żecz która jest strasznie uciazliwam. Stoi w pasku woda!!! od strony pasazera (z przodu jest jej w miare mało a z tyłu - jest duzo nizej - więc tam normalnie czasami jet po kostki). Nie wiem co jest tego przyczyną. Rozebrałem wszystko do gołej blechy i nic bo myślałem ze to jest jakaś dziura którą nbija ta woda ale okazało se ze nie podłoga jest zdrowa jak dąb. Co najciekawsze tej wody nie przybywa w czasie jazdy ale podczas deszczu i postoju. Ktoś mi niedawno powiedział ze to moze być odpływ szyberdachu ( ponoś w słupkach są jakieś rynienki) lub drzwi. Proszę pomózcie. Moze cięcie co moze byc przyczyną. aha to passat b3. Serdecznie Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda wlewa sie do auta w 99,9 % zawsze od strony dachu nigdy od podłogi. Prawdopodobnie puszcza uczelka przy szybie przedniej. Taki objaw czesto wystepuje jesli w aucie byla wyminiana przednia szyba a wykonywali to pseduofachowcy. Rozbierz slupki i odchyl troche podsufitke i niech ktos szlaufem leje ci wode na dach to powiennes namierzyc przeciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...To mój pierwszy post na forum ale...

I właśnie jest pewne "ale". Mianowicie ortografia :620: , jeden z punktów regulaminu forum. Masz możliwość sprawdzania pisowni :640: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

a ja sie podłącze. u mnie podczas postoju przy opadach deszczu woda zbiera sie w takim plastikowym korytku w bagazniku w prawym schowku. ostatnio widzialem ze czasami kapnie kropla z góry z okolic prowadnicy rolety. nie wiem któredy to cieknie moze boczną szyba. miał ktoś taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzyrooo, Wpisz w wyszukiwarce słowo "woda", ja znalazłem ponad 6 tematów :614: :614: :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tytus1

jeśli masz szyberdach to od szyberdachu odchodzą cztery przewody dwa idą przednim słupkiem i dwa schodzą przy tylnych.. to sa przeważnie zielone przewody. u mnie było to samo tylko że kapanie zaczęło sie na tylnim siedzeniu, w nogach u pasażera też woda stała i na tym plastiku w schowku. okazało sie że poprzedni właściciel robił coś przy tym słupku i chyba pociągnął za ten gumowy wężyk i on odłączył sie przy szyberdachu i woda po sufitówce ciekła w te miejsca.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Zrób może jeszcze tak: zdejmij osłone spod dmuchawy(nad nogami pasażera) i poproś drugą osobę żeby polała przednią szybę wodą(tylko tak fest).I najprawdopodobniej okaże się że woda leje się z połączenia silnika dmuchawy z obudową.A powodem tego jest klapnięta uszczelka od kratki wlotu powietrza do kabiny.Maska do góry,zdejmujesz plastik z podszybia i odkręcasz kratke.Wycierasz do sucha, odtłuszczasz,silikon i składzasz z powrotem.No i trzeba wywalić tapicerkę i osuszyć auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzyrooo

Wielkie dzieki za informacje. Mam jeszcze pytanie do tytusa1 - mam combi paska i te tylnie odpłyty z szuyberdachu to w których słupkach są tych odrazu za pierwszymi siedzeniami czy za tylnią kanapą??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tytus1

one idą przy słupku od tylniej klapy. otwórz ten schowek i ręką sprawdź koło tylnych świateł i będziesz widział one one są w takiej gąbce szarej ale nie na całej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum

 

No to może i ja dorzuce moje trzy grosze do tematu...

 

Otórz mam paska 96` 1.8i kombi no i oczywiście miałem problem i mam dalej z wodą...

Pierwszy przeciek pojawił się przy uszczelce prawych drzwi od pasażera, poprostu uszczelka drzwi tak się fabryczne ułożyła że woda ciekła po niej do samego dołu drzwi i na dole w okolicy głośnika przedostawała się do środka :( namierzałem problem kilka tygodni aż wkońcu wyszło że woda płynie sobie w uszczelce w środku i na dole niemając ujścia przelewała się do środka... jedynym wyjściem z sytuacji wg. mnie było wycięcie małego otworu na dole uszczelki w okolicy głośnika w drzwiach no i o dziwo pomogło...

 

Mam też grugi przeciek ale tego niemogę namierzyć, otóż woda zbiera mi się po dłuższym deszczu pod fotelem kierowcy przy lewej szynie fotela tam jest taki dołek w podłodze i tam się woda zbiera - naprawdę niewiem skąda ona się tam bierze. Jeśli ktoś miał taki problem to proszę o pomoc.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też grugi przeciek ale tego niemogę namierzyć, otóż woda zbiera mi się po dłuższym deszczu pod fotelem kierowcy przy lewej szynie fotela tam jest taki dołek w podłodze i tam się woda zbiera - naprawdę niewiem skąda ona się tam bierze. Jeśli ktoś miał taki problem to proszę o pomoc.
Uważaj na moduł komfortu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas deszczu zasiadłem do swojego pasata... i okazało się że ostatniemu zalaniu (wody było po kostki) nidomknieta szyba winna była jedynie połowicznie... patrze pod nogi pasażera... a tam z pod schowka z tyłu (tzn całkiem z przodu) prosto na wucieraczke ciurkiem woda leci... w przyszłym tygodniu obadam dokładnie sprawe i postaram się to zrobic... Zrobie fotki i umieszcze dokładny opis...

powoli zaczyna mnie ten passat wku@#iać :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś dorzuce, może to już było, ale co tam, tez miałem przeciek w Passacie, a nawet dwa. Jeden prowadził od szyberdachu, otóż koło prowadnic z jednej jak i z drugiej strony są dwa kanaliki, które były zapchane, co zauważyłem po tym, że woda po prostu stała i nie spływała tymi kanalikami na zewnątrza a przelewala się do środka, wziąłem długi i troszke gruby drut miedziany ( w sumie to obojętnie jaki) i przepchalem te kanaliki, dodam, że syfu było co nie miara..no i nie cieknie.

 

Natomiast drugi przeciek wystąpił właśnie w podszybiu gdzie jest kratka i wlot do dmuchawy, jakimś cudem ten wlot pękł i szparą, która powstała leciała sobie woda wprost pod nogi pasażera. Włókno szklane,żywica lub po prostu silikon i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

i jeszcze uszczelke na lince od otwierana zamka maski znajduje sie na podszybiu jak wyjdzie to woda leje sie pod nogi kierowcy przy kazdym deszczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcialbym sie dowiedziec gdzie sie znajduja odplywy wody przy szyberdachu poniewaz jak jade w deszcz to podsufitka przy szyberdachu jest mokra (gdy deszcz pada a auto stoi wszystko jest ok) prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brifko

No ja podobnie miałem, jak kupiłem paska, około 10 cm woda w nogach pasażera z tyłu, jak sie okazało, pzrewód antenowy który wchodzi z lewego błotnika do kabiny, na podszybiu jest mała dziurka, i kabel orginalnie jest zabezpieczony gumowa uszczelką, i jakie sedno..otóż zdarza sie ze dana gumowa uszcelka pzrewodu sie jakism cudem odsunie i woda ktora jest zbiera z szyby, dalej kanalikiem u podstawy szyby splywa prosto w ta dziure, wiec proponuje tam najpierw zajrzyć, w dwóch samochodach już to sie sparwdzilo...Mam nadzieje ze jakos pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odsmażanie starego tematu ale macie jakiś patent na demontaż wykładziny podłogowej z tyłu za kierowca?

 

Musze pomyślec nad zmianą anteny od CB bo mi się nalewa woda po uszczelce :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

Patent to chyba nie, ale jak wiesz wykładzina na podłodze składa się z 2 części.

Zachodzą na siebie pod przednimi fotelami.

 

Tylną wyjąc jest dość prosto, przynajmniej w B3 ale w B4 pewno podobnie.

 

Trzeba wyjąć listwy przy progowe, odczepić zaślepki pod tylnią kanapą, zdemontować osłone lewarka i popielniczki wyjąc przednie fotele :) i po problemie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo-Kielce, jeszcze tego nie robiłem i wolałem zapytać bo jakoś nie mam czasu dokładnie się jej przyjrzec.

 

I jeszcze pytanko, jest tam tylko wykładzina czy coś jeszcze? Np gąbka itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności