Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Ocierający klocek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Wymianiałem ostatnio płyn hamulcowy i musiałem odpowietrzac układ więc zdejmowałem każde koło i odpowietrzałem. Ale zauważyłem, że w prawym przednim kole klocki ocierają o tarcze w czasie jazdy. Można coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetoczyć tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Czy w czasie jazdy to koło nagrzewa się bardziej od lewego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad masz pewność że ociera? Rozumie że kręciłeś tarczą i wtedy zauważyłeś że klocek ociera o tarczę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

W czasie jazdy słyszałem ocieranie w prawym przednim kole i na parkingu podniosłem auto i zakręciłem przednim kołem. Było wyraznie czuć, że klocki ocierają o tarcze. A co do nagrzewania się tarcz to po jeżdzie są minimalnie cieplejsze albo i nie, bo ciężko to wyczuć, od lewego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a tarcze i klocki tez wymianiałeś ???Jak tak to może się muszą dotrzeć a jak nie to chyba musisz przetoczyć tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem osłona tarczy Ci ociera? A sprawdzaleś na zdjętym kole czy klocki odbijają naciskając pedał hamulca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Przed wymianą płynu nic nie ocierało tylko później jak odpowietrzałem układ to musiałem zdjąc przednie koło i jak już napełniłem zbiorniczek i odpowietrzyłem to założyłem koło i zauważyłem właśnie że coś ociera. W zasadzie to nic nie robiłem przy tym kole tylko raz je zdjąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś kamyk wpadł kiedyś widziałem taki motyw tylko że tam to było słychać- pisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta.

Podnosisz, zdejmujesz to koło i patrzysz, czy po naciśnięciu pedału hamulca (druga osoba) tłoczek cofa się o pewną odległość. Druga rzecz, to swobodne pływanie zacisku (przesuwanie się). Jeśli wyjmiesz klocki, do zacisk musi się swobodnie przesuwać.

 

Jeśli oba te warunki będą spełnione, to napewno klocek nie ociera o tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ponawiam pytanie:czy to koło nagrzewa się bardziej od drugiego?Bo podejżewam że to osłona trze ci o tarcze.

 

 

P.S.Nowe klocki mogą ocierać się o brzegi bieżni używanej tarczy.Trzeba trochę pojeździć żeby się "ułożyły".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do nagrzewania się tarcz to po jeżdzie są minimalnie cieplejsze albo i nie, bo ciężko to wyczuć, od lewego koła.
PSZEMEK tutaj masz odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Sorka,nie zauważyłem.

 

Ja nadal obstawiał bym osłone bo jeśli byłby to klocek to koło było by dużo cieplejsze od drugiego.A jeśli nie to to co pisał JAFO + ewentualne zapieczenie tłoczka w cylinderku zacisku(bardzo mało prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarioLee, mi jak zblokowało klocek z tyłu to smród i dym był niesamowity. A więc te ocieranie musi być bardzo delikatne.Tak jak pisaliśmy wyżej wyjmij klocki i z pomocą kolegi podpompuj pedałem i zobacz jak zachowuje się tłoczek i jeszcze sprawdz osłonę :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Problem ten zaczął się po wymianie płyny hamulcowego i nic więcej z tym kołem nie robiłem. A czy nadmiar płynu w zbiorniczku może mieć z tym coś wspólnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nadmiar płynu w zbiorniczku nie ma z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odgrzewam, gdyż mam problem z ocieraniem się klocków o tarczę. Ostatnio podczas jazdy na trasie (250km), po przejechaniu 50 km, usłyszałem piszczenie-takie ocieranie się metalu o metal. Dochodziło z przodu-lewa strona, przy czym po usłyszeniu piszczenia i lekkim muśnięciu pedału hamulca, owo piszczenie ustawało-na dłużej lub nie.

Po zatrzymaniu samochodu i oględzinach tarcz i klocków dowiedziałem się co następuje:

-lewe koło obraca się ciężej od prawego

-lewa tarcza jest bardzo gorąca-prawa tylko "dobrze ciepła.

Poza tym przypomniało mi się, że 9m-cy temu, podczas przeglądu-pracownik stacji diagnostycznej powiedział, że lewy hamulec(przedni) łapie mocniej od prawego.

Dodam, że kilka m-cy temu wymieniłem cylinderki i tłoczki w hamulcach z tyłu-przednich nie ruszałem.

Obstawiam cylinderki, a co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co Wy na to?

Zapieczony zacisk, bądź gumowy przewód do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuację co do grzania, obracania się itd. Sciągnnąłem zacisk i chciałem pchnąć tłoczek to musiałem się nieźle przyłożyć żeby go chociaż troche schować. Kupiłem zestaw naprawczy, wymieniłem oring i gra. Przed wymianą klocki na jednej stronie zużuły się o wiele szybciej,a teraz równo "idą". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastany tłoczek w zacisku lub zapieczone prowadnice zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności