Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem klimatyzacja w moim pasku nie działa

Samochód kupiony był 3 miesiące temu, sprowadzony z niemiec stał troche zimy w nieruchu. Sprzedawca sprzedając mówił że wszystko ładnie działa a jednak ostatnio okazuje się że nie. Wszystko robie jak należy szyby są pozamykane dmuchawa na 4 zamknięty obieg i oczywiście klimatyzacja. Możliwe jest to że trzeba ją nabić? I ile to kosztuje? Jest to klimatyzacja manualna Passek B4. Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

nie dziala - czyli rozumiem nie chłodzi?!

przyczyna z pewnością bedzie brak czynnika chłodzącego. Możliwe też, że ukl klimatyzacji jest rozszczelniony - w końcu którędyś gaz musiał uciec ;) Jeżeli klima bylaby sprawna to zimne powietrze powinno wręcz mrozić :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko robie jak należy szyby są pozamykane dmuchawa na 4 zamknięty obieg i oczywiście klimatyzacja.

 

Zamknięty obieg czy nie i tak ma hulać :) Dmuchawa na ileś tam, temperatura na pokrętełku na min, wciskasz AC i po ok 3-5 minutach ma lecieć z nawiewów powietrze zimne jak z lodówki

 

Możliwe jest to że trzeba ją nabić? I ile to kosztuje? Jest to klimatyzacja manualna Passek B4. Pomóżcie!

 

Bardzo możliwe. Przy okazji nabijania wyjdzie, czy układ jest szczelny. Koszt rzędu 200-250zł z odgrzybianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Bardzo możliwe. Przy okazji nabijania wyjdzie, czy układ jest szczelny. Koszt rzędu 200-250zł z odgrzybianiem.

 

radze od razu zlecic sprawdzenie szczelnosci. zdarza sie, że "fachowcy" nabijaja nieszczelna klime, zeby klient przyjechal jeszcze raz...

 

u mnie napełnienie to koszt rzedu 100-150zł

 

250zł dałem za wymiane chlodnicy, sprawdzenie szczelnosci i napelnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Gdańsku dałem 300zł za wymiane chłodnicy i nabicie. Niestety chłodnice sam sobie przebiłem:( poprostu z ziemi wystawal pręt a ja go w nocy nie zauważyłem i znalazł się w chłodnicy:) Ale juz wszystko śmiga że HoHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VampBeer

Wpisz w wyszukiwarce słowo "klimatyzacja" a zobaczysz, ile wyciągniesz na jej temat informacji.

Już jest naprawdę dużo postów i to prawie na każdy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xender

Witam

Najlepiej zanim nabijesz sprawdź szczelność z kontrastem. Przy zakupie mojego pancernika sprzedawca zaklinał się że klimatronic działa tylko go odpiął żeby nie znizszyć pompy. Podjeżdżam do fachury i ... oczywiście dziura w chłodnicy maleństwo ale jest :( Wziął 60 PLN za sprawdzenie i trochę gazu mu poszło. Jak włączyłem clime zaraz po wyjeździe z warsztatu to autentycznie myślałem że zamarznę :))))) Ale ... 3 dni i znowu mam zwykły nawiew :( Acha nie ma ktoś na zbyciu czegoś działającego ( szczelnego ) ??

Pozdro xender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no mi zaspiewali ponad 600zl za wymiane skraplacza i nabicie tak zeby klima dzialala. Nie uzywam jej od 1.5 roku. Moze znacie w wawce jakis zaklad dosc tani gdzie mnie nie oszukaja bo szczerze mowiac nie znam sie bardzo na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xender

Jak cię intersuje to mam namiary na gościa w konstancinie. Bardzo rozsądny i nienaciągacz. On właśnie jak mi nabijał klime odrazu się zorientował że coś jest nie tak - dał kontrast i wyszło szydło z worka. Wziął 60 ale myśle że to rosądnie tymbardziej że trochę gazu mu poszło - acha zapominałem w to była tez wliczona wymina oleju :)

Pełne nabicie kosztuje u niego 150

Pozdrawiam xender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kim

U mnie gdy klima przestala dzialac, pojechalem do warsztatu nabic gaz, myslac ze to on mi uciekl przez zime. Warsztat stwierdzil przy probie nabicia (dobicia), ze kompresor siadl (przy probie napelniania nie pompowal) Ale czy tylko? Czytalem ze kompresor psuje sie z powodu m.in. zabitego filtra (osuszacza). A moze kompresor dobry, a wystarczy wymienic ten osuszacz? Na jedno jak i drugie trzeba wydac kilka setek, dlatego jeszcze nie zdecywoalem sie na zmiane kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek79

Witam mam problem z klmą w serwisie wyszło, że chłodnica jest dziurawa. Bardzo bym był wdzięczny jeżeli ktoś pomwiedział by mi ile takie cudo kosztuje i gdzie to moge kupic. Passat 1,9 TDI 95r. Lublin. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek79, podjedz na Lubartowską 75 ( 81 7469920 )

do hurtowni/sklepu RK Niedziałek. Mają tam dobre ceny i bogaty asortyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek79

Dzięki wielkie dzieki za pomoc, tym bardziej że mam tam spore zniszki. A do której oni tam mają otwarte? :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek79

Witam wymieniłem chłodnice na nową i sprawdziłem szczelność zapłaciłem za to wszystko jedynie 60zł. A za nabicje dałem 100zł, zbiłem 30zł. Człowiek spoko da sie dogadać i bardzo łatwo negocjowac ceny polecam. Dużo doradzi w sprawie klimy. Adres to Kunickiego 110 Lublin. Polecam. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dales za chlodnice bo z tych wiliczen nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek79

Za nową chłodnice na allegro dałem 350zł. Koszt wymiany ze sprawdzeniem azotem to 60zł. Nabicje właściwym gazem 130zł, ale można sie targować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość japan

Witam kupiłem passata 96 i mam pewien kłopot z klimą. Przy zakupie w niemczech dowiedziałem się że jest zepsuty jakiś (kondensator) gość nie potrafił mi tego lepiej wytłumaczyć. Ja się domyślam że chodzi o Reszystor wstępny ale moge się mylić. Objaw jest taki że czasrm klima chodzi ładnie ale tylko czasem.

Może ktoś miał podobny objaw lub wie co może być przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurant

witam... rok temu nabiłem klime gośćiu powiedział że minimalnje ucieka freon i nie wie na jaki okres mi wytrzyma zniknoł szybko jak się okazało mam pytanie czy można to naprawić w miarę przystępną cene czy jest to koszt zakupu nowej chłodnicy proszę o szybką odpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić którędy ucieka, może gdzieś na łączeniach rurek, sprawdzić uszczelki czy nie puszczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli czynnik zwiał szybko to nieszczelność jest na stronie tłocznej bo tam jest wysokie ciśnienie najprawdopodobniej skraplacz lub rurka, na połączeniach jeżeli zwiewa gaz powinien się pojawić olej więc trzeba wizualnie sprawdzić,sprężarka koło pasowe od spodu też olej jeżeli zwiewa przez dławnice, w srodku mało prawdobodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności