Skocz do zawartości
Gość torman

Defekty elektrycznych mechanizmów szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość torman

Witam!

 

Mam problem z szybami elektrycznymi.

Lewa przednia działa tylko z pilota alarmu na domykanie i otwieranie (jest taka opcja z alarmu). Z przycisku nic, cisza.

Lewa tylna wogóle nie działa, słychać tylko cykanie przekaźnika w sterowniku przy silniku.

Za to prawa tylna działa, ale czasami lubi się ciut otworzyć przy otwieraniu centralnego. Zdarzało się też że wszystkie się ciut otwierały(oprócz lewej tylne, bo nie działa)

Żadna z szyb nie podnosi się automatycznie po dłuższym przytrzymaniu przycisku, w dół działa.

Może chociaż ktoś ma jakiś schemat od komfortu??

Passat 93r VR6 kombi.

Zapomniałem dodać, że szyberdach też nie działa prawidłowo.

Uchyla się do góry, do tyłu nie chcę się przesuwać.

Pozycja zerowa to dla niego uchylenie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torman,

Lewa tylna wogóle nie działa, słychać tylko cykanie przekaźnika w sterowniku przy silniku.

Jak zdejmiesz gume ktora maskuje kable od nadwozia do drzwi to ukaze Ci sie brazowy kabelek ktory zapewne jest przerwany(fabrycznie jest za krotki i przy otwieraniu drzwi lubi sie zerwac). Ja zrobilem to tak ze przedluzylem kabel dolutowujac krotki odcinek i teraz juz bangla a co do przedniej od kierowcy to przejrzyj kable od przelacznika do dzwi(musisz zdjac tapicerke) u mnie kabel sie przelamal.Wystarczy skrecic lub zlutowac i zaizolowac. Powodzenia :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość torman

Dzieki za pomoc, z prawą przednią i tylną już dałem sobie rade. Były zimne luty w sterowniku tylnej szybki, a w przedniej zaśniedziałe styki.

Co do przedniej to nie jestem jeszcze pewien czy wszystko ok, bo nie od razu chciała działać.

Nadal nie kumam czemu wszystkie szyby jak sie przytrzyma chwile przycisk w dół jadą do końca, a w góre trzeba trzymać do końca aż się zamknie???

Tak ma być??? To jest usterka czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal nie kumam czemu wszystkie szyby jak sie przytrzyma chwile przycisk w dół jadą do końca, a w góre trzeba trzymać do końca aż się zamknie???

wszystko ok, po prostu taki sterownik - mam identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ma być???
dokladnie, tak ma byc :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość torman

Dzięki chłopaki!

Do głowy by mi nie przyszło, że tak ma być.

Prawde mówiąc to niezła kicha, że do góry trzeba trzymać.

No, ale nic, lecę naprawiać szyberdach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Prawde mówiąc to niezła kicha, że do góry trzeba trzymać.

W pewnym sensie mozna mowic o bezpieczenstwie!!!Naciskasz przycisk szyby jada do gory...a np: dziecku zachce sie podziwiac zewnetrzne otoczenie,wystawia glowe i...MAKABRA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość torman
W pewnym sensie mozna mowic o bezpieczenstwie!!!Naciskasz przycisk szyby jada do gory...a np: dziecku zachce sie podziwiac zewnetrzne otoczenie,wystawia glowe i...MAKABRA!!!!

No, powiedzmy, ale tak naprawdę to zadziałał by czujnik przeciążeniowy.

Przecież szyba nie obetnie nikomu reki, ani głowy :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Przecież szyba nie obetnie nikomu reki, ani głowy :637:

Hmmm...a szyja???krtan???tchawica??? :659:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinzet74

Witam

Ja mam podobny problem z szybami - prawa przód działa jak jej się zachce natomiast tył nie działa wcale.Sprawdziłem przy przełączniku w drzwiach i tam wszystko wyglądało ok. , więc może też przewody mam przerwane między dzwiami a słupkiem - sprawdzę i dam znac. :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość torman
Ja mam podobny problem z szybami - prawa przód działa jak jej się zachce natomiast tył nie działa wcale.Sprawdziłem przy przełączniku w drzwiach i tam wszystko wyglądało ok. , więc może też przewody mam przerwane między dzwiami a słupkiem -

U mnie były zimne luty w sterowniku który jest przy silniku szyby.

Jeżeli jak naciskasz przycisk słychać cykanie przekaźnika w drzwiach to masz podobny problem jak ja, albo silnik się skończył.

Jeżeli nic nie słychać to raczej kabelek jakiś, ale też nie wykluczone że sterownik, lub przekaźniki w nim.

Niestety opcji jest dużo.

Trzeba sprawdzać po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie szyba pasażera przestała reagować na otwieranie/zamykanie z przełącznika kierowcy.

Zdejmujemy plastikowy uchwyt w którym siedzi przełącznik --> wypinamy przełącznik--> otwieramy przłącznik (4 zatrzaski - po dwa z każdej strony) --> czyścimy, ewentualnie doginamy małe blaszki --> składamy, montujemy, cieszymy się z działających szyb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja elektryka w drzwiach jest w opłakanym stanie i jestem zdecydowany na wymianę elektrycznego mechanizmu na ręczny mechanizm z Passata B3. Teraz pytanie, czy te dwa mechanizmy różnią się od siebie? Pewnie przy wymianie tego mechanizmu będę musiał wymienić boczek drzwi, czy on pasuje z B3?

Tak jak napisałem, jestem zdecydowany na wymianę, ale czy wszystko będzie ok?

Mój "pasztet" to B4 '94 1,9TDi 1z

 

Czyli na razie cisza...

Widzę że mechanizm raczej nie różni się od B3. Jeszcze pozostaje kwestia boczku drzwi.

Edytowane przez ukciak
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemik

 

Szyba kierowcy po otworzeniu auta, przy naciśnięciu przycisku do dołu nie reaguje (nie reaguje też na otwieranie wszystkich szyb pilotem). Trzeba pierwsze nacisnąć przycisk do góry (domykanie) i od tej chwili szyba działa już ok, góra dół bez problemu i to wszystko do chwili wyłączenia silnika i zamknięciu auta. O co chodzi? dotyczy to tylko szyby kierowcy. Kiedyś miałem to samo w poprzednim B4, ale sprawy nie zdołałem rozwikłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechce zakłądac nowego temtu ale mam nietypowy problem.....

 

szyba z tyłu z lewej działa odwrotnie. jak naciskamy w gore to jedzie w dół i na odwrót. ogolnie mało by mi to przeszkadzało gdyby nie to ze jak zamykam auto to opuszcza mi szybe w dół. do tego nie działą otwieranie szyby lewej na konsoli (czy ten przycisk moze miec cos wspolnego ?? )

 

jak ugryźć temat ?? jakies propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam to samo tyle ze z prawą przednia szyba wciskam ja na dół a ona jedzie do góry , jak zostawie uchylone szyby i zamykam kluczykiem to wszystkie wedrują do góry a przednia prawa na dół. Do tego brzeczy pewnie prowadnica zjechana. Powiem ci tak Rozebrałem swoje drzwi i nic ciekawego tam nie widze poza jedna rzeczą srubki od silniczka kazda inna.... na moje oko ktos chyba wymienił silniczek (może z lewych drzwi :dodupy) i dlatego ka sie dzieje kazda śrubka z innej parafi dlatego tak twierdze , chyba ze sie myle:papa

Edytowane przez narcyz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności