Skocz do zawartości
Gość blur

GALA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blur

chciałem zapytać posiadaczy B3 z sygnałem GALA w jakim miejscu jest zainstalowany impulsator i czy można taki wsadzić do wersji bez tego, jest mi to potrzebne do navi i komputerka pokładowego a może mam i nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

ludzie nikt nie wie jak to jest zrobione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinienes miec GAL'a standardowo wyprowadzonego na wtyczke ISO radia.

Sprawdze wieczorem ktory pin i napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

ja wiem który to pin na radiu ale niestety jakiś pacan obcioł wtyczke (jak widać w niemcowni też geniuszy nie brakuje) wiem też jaki kolor ma być, ale nie wiem czy wszystkie B3 były wyposażone w impulsator, a jeśli nie wszystkie to gdzie on jest zainstalowany ? w skrzyni ? na kole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle (a moge sie mylic) gala masz podpietego pod licznik, a nie impulsator w skrzyni, dlatego, ze prawdopodobnie masz licznik na linke wiec w skrzyni bedziesz mial "slimaka", a nie impulsator

 

Mialem passata B3 1989 roku 1.8 mono (RP) i mialem w nim wyprowadzenie na GALa i dzialalo to u mnie (automatyczny volumeUp przy przyspsieszaniu) a licznik mialem mechaniczny, nie electronic

 

no ale jak masz wtyczke obcieta to przeciez gdzies ten przewod od gala masz ? czy nie mozesz go namierzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "Złącze ISO"

Impulsator (Hall) zainstalowany jest na skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

pisze że wtyczka obcięta a ten mi wtyczke pokazuje bosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnej rzeczy nie rozumiem.

Skoro piszesz, że wiesz, jakiego koloru szukać, to dlaczego go nie znalazłeś? Napewno nikt nie obciął jednego przewodu przy ...ie. A jeśli go nie znalazłeś, to napewno nic takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

no wyczytałem że ten kabel ma być biało niebieski i taki znalazłem w wiązce od radia, ciekawe czy jakoś multimetrem to można sprawdzić ? ale jak to jest czyjnik hala to trzeba go wysterować jakoś, ogólnie to chce go zastosować do konwertera na CAN i do tego cuda http://www.corral.pl/corral/index.php?id=3013 czy ktoś z grupowiczów miał już styczność z tym urządzeniem ? tu dokładniej http://www.autokomputer.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu, podpinam się tutaj.

Mam takie pytanie: czy w okrągłej wtyczce zaznaczonej czerwoną strzałką, jest przewód od sondy lambda? Na którym pinie lub kolor. Nie mogę znaleźć tego na schemacie w podręczniku Passata.

Może któryś z kolegów ma dostęp do "pełnego" schematu.

Passat 1996r., silnik: 2.0, AGG, 8 zaworów.

Pozdrawiam.

 

1iy0jmjvjvyvrl7rthdg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam schemat z Golfa i wg niego nie przechodzi, jest osobny wtyk 4-pin koło kolektora ssącego (czerwono-biały, biały, czarny i żółty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, u mnie ten cztero pinowy wtyk od sondy lambda jest na prawej podłużnicy, w dosyć fatalnym miejscu. A chcę sygnał doprowadzić do centralki gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności