Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Planuje kupić zestaw do przerobienia standardowych świaeł tzn wyjęciu h7 i włożeniu żarników pasujących właśnie w te gniazda.

Na allegro spotkałem się z masą zestawów "HID", niektóre w dosyć rozsądnych cenach. Z racji tego że nie miałem jeszcze xenonów dlatego pisze. Czy ktoś z was kupił coś takiego, czy jest sens, czy jak ktoś napisał na kakimś poście apropos Xeonoów że HID to tylko do rowera sie nadają.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup porządne przetwornice, cenionej marki Denso + palniki Osram Xenarc, a nie zawiedziesz się na pewno...chcesz mieć problemy z instal. elek. lub zakłóceniami na CB to możesz śmiało kupić HID'a...nie mówie, że z większością tych prod. tak sie dzieje, ale ogólnie są z nimi problemy-przynajmniej tak jest z tymi tanimi zestawami...tych po >500zł nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientowalem to nie moze byc reflektor z takimi prazkami jak to jest w seryjnych b 3B musi byc gladki reflektor wiec sama wymiana na te hidy to nie wystarczajacy zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat to 3bg z soczewkami. Powino wszystko spasować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

zalozylem hidy ktore w necie kosztuja 550zl,jakas poprawiona chinszczyzna niezaklocalajaca immo i cb,ale cb nie mam takze tylko wspominam o tym, instalacja ponad godzine bo szukalem miejsca na przetwornice i staralem sie na spokojnie wszytsko robic,jezdze juz jakies 2 tyg, wczesniej z xenonem nie miaem nic do czynienia, gwarancja na 24 mies, cos padnie to reklamuje, efekt mile mnie zaskoczyl,zestaw 5000 albo 6000k niepamietam teraz,podnie zarnik to zmienie ,oczywiscie parę , warto bo rzeczywiscie jest roznica,i standardowo pojechalem na stacje diagnostyczna kąty wyregulowac dla pewnosci,czytalem ze odradzaja chinskie zestawy ale kupe ludzie ma pomontowane u mnie w miescie i jakos jezdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , ja właśnie jestem po montażu hidów(2 dni) i jak na razie jest wszystko ok, efekt rewelacyjny.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , ja właśnie jestem po montażu hidów(2 dni) i jak na razie jest wszystko ok, efekt rewelacyjny.pozdro
...pod warunkiem że ... przejdziesz pomyślnie przegląd( z prawdziwego zdarzenia - wątpliwe) oraz musisz się liczyć z tym , że oślepiasz jadących z przeciwka - w najgorszym przypadku podczas oślepienia kierowcy z przeciwka i ewentualnej kolizji lub ''przetarcia'' boków obu pojazdów wina zostanie przypisana TOBIE ( w związku z brakiem homologacji na HID) a w konsekwencji zostanie zabrany dowód rejestracyjny. Jeśli chcesz przerabiać ''fabrykę'' to niestety m u s i to kosztować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

JurekW świete słowa, zastanawiam sie dlaczego policja jeszcze z tym nie walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest soczewka to nikogo sie nie oślepia, co innego w zwykłych lampach, świecą w każdą stronę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...pod warunkiem że ... przejdziesz pomyślnie przegląd( z prawdziwego zdarzenia - wątpliwe) oraz musisz się liczyć z tym , że oślepiasz jadących z przeciwka - w najgorszym przypadku podczas oślepienia kierowcy z przeciwka i ewentualnej kolizji lub ''przetarcia'' boków obu pojazdów wina zostanie przypisana TOBIE ( w związku z brakiem homologacji na HID) a w konsekwencji zostanie zabrany dowód rejestracyjny. Jeśli chcesz przerabiać ''fabrykę'' to niestety m u s i to kosztować !

 

nie strasz! szwagier ostatnio zamontował w angelach - HIDy właśnie - trochę walczył z przysłoną w soczewkach - aby właśnie nie oślepiać - każdy czy to firmowy czy nie kpl będzie oślepiał na łukach drogi (brak poziomowania - troche poczytalismy o tym)- wiec troche trzeba nad nimi popracować - efekt - super - akurat vw z lampami w passatach sie nie postarał - i to dla swojego bezpieczeństwa nalezy to poprawić...

 

pozdro-powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

wlasnie zamontowalem hidy 6000k..nie zaklucaja elektryki i cb..swieca ladnie,kumpel ma warsztat,wszystko zostalo ustawione i nie oslepia..mam soczewki wiec swiatlo nie wali w kazda strone i nie swieci jak spawarka,co do seryjnych xenonow napewno sa lepsze ale samopoziom tez pozostawia czesto wiele do zyczenia..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

jak jest soczewka to masz zarnik bez przeslony a jak masz zwykle to masz z przeslonka, cala filozofia, nie moge sluchac o oslepianiu , co ma xenon do oslepiania ? wszytsko zalezy jak sa reflektory ustawione , wysokosc i katy, glownie wysokosc , przewaznie akurat czesciej mozna spotkac seryjna fure z kierowca ktory w zyciu nie slyszal ze sie cos reguluje niz kogos kto cos sie bawi , bo wie ze nalezy uswtic lampy niekoniecznie podjezdzajac pod sciane ale jadac do stacji diag, i czym maja org byc lepsze ? mysle ze powinni kasowac tych co maja swiatlo jak swieczka bo nic nie widza a nie tych co daza do tego zeby bezpieczniej jezdzic bo nieoszukujmy sie jest o niebi lepiej nawey od najmocniejszych zarowek philipsa gt150, co za tym idzie bezpieczniej, i 6000k nie mecza tak jak swiecace z naprzeciwka 8000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

dokladnie kolego..powinni kasowac tych co jezdza z tymi "swieczkami",czlowiek chce jezdzic bezpieczniej i dlatego inwestuje w takie zestawy,ale tych co maja hidy w zwyklych reflektorach tez powinni kasowac bo swiatlo wali niesamowicie po oczach..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

tzn z tego co sie dowiadaywalem i ogladalem np w vectrach b , astrach czy innych jesli kupujessz z przeslonka pod h4 i masz dobrze wyregulowane to niezawsze swieci w kosmos, ponoc zalezy od reflektora , ja w kazdym razie kierowalem sie tym zeby wiecej i lepiej widziec co za tym idzie jezdzic bezpiecznie, ale faktem jest ze zdecydowalem sie teraz ja mam fure na soczewkach ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

no u siebie mam soczewki i swieci to super,kumpel ma a6 tez mu super swieci no i nie oslepia oczywiscie,a gdy samochod bede mial ciezszy to zawsze moge reflektorek lekko opuscic i bedzie git dalej..

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie HIDy hidami (sam mam takie) ale do tego spryski reflektorow (circa 3-4 stoofki), autopoziomowanie (6 stoofek) (ceny z ASO, na szrotach sie nie oplaca-przerabialem to) i dopiero. Za zakladanie samych hidow i to w reflektorach nie soczewkowych powinni kastrowac. Do 3BG rozumiem, albo 3B z soczewkami OK, ale do normalnych reflektorow uchowaj Boze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zamontowalem hidy 6000k..nie zaklucaja elektryki i cb..swieca ladnie,kumpel ma warsztat,wszystko zostalo ustawione i nie oslepia..mam soczewki wiec swiatlo nie wali w kazda strone i nie swieci jak spawarka,co do seryjnych xenonow napewno sa lepsze ale samopoziom tez pozostawia czesto wiele do zyczenia..

 

pozdrawiam

 

Witam przeczytalem juz od ... i ciut ciut postów na forum odnosnie xenona w pasku az trafiłem w koncu na ten ktury mnie interesował...

Panowie lospuperoz oraz Prezi jako ze macie zamontowane zestawy H.I.Da w soczewkach standardowych, czy mozecie pokazac jakie kupiliscie? Chciałbym dokonac dobrego wyboru moze byc link z allegro (najlepiej) bądz ze sklepu odrazu internetowego.

Z góry dziekuje za wasza odpowiedz.

macie moze jakies fotki jak to zamontowane i gdzie schowane macie w komorze silnika?

Co z tym samopoziomowaniem? Olac to?

Spryski w zderzakach dokladaliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem cos takiego http://allegro.pl/item319185264_nowsza_wersja_xenony_h1h4_h7_5000k_6000k_8000k_hid.html z firmy FERROSOUND.PL

Fotki wrzuce pozniej jak zrobie.

Polecam 5000 K

PS. Karson226 ostatnio takie testowal (dokaldnie z tej firmy) i tez chwalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilem cos takiego http://allegro.pl/item319185264_nowsza_wersja_xenony_h1h4_h7_5000k_6000k_8000k_hid.html z firmy FERROSOUND.PL

Fotki wrzuce pozniej jak zrobie.

Polecam 5000 K

PS. Karson226 ostatnio takie testowal (dokaldnie z tej firmy) i tez chwalil.

Dzieki o cos takiego wlasnie mi chodziło szkoda ze nie jestem w Pl juz bym kupowal ale poszukam na ebay.nl badz .de powiedz mi jeszcze jak rozwiazales sprawe z mocowaniami do h7 byly w zestawie czy co?(słyszalem ze nei maja takich samych weisc jak h7) czy moze zle cos zrozumialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swiatla nie ori - ringi i mam H1 a monataz to 20 min. Moje H1 pasowaly bez zadnego problemu.

Jezeli masz ori soczewki Depo lub Hella to proponuje abys kupil zatyczki od tylu do swiatel (takie okragle gumu) pod instalacje xenon, nie bedziesz musial wiercic dziur, a kosztuje to w PL kilkanascie plnów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności