Skocz do zawartości
daro

Piszczące bębnowe hamulce tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie.

Ostatnimi czasy w moim pasku B4 kombi zaczęły zaj.....ście piszczeć hamulce tylne.

Jak hamuje to słychać jakby IKARUS na przystanku stawał

Czyściłem szczęki, stoczyłem progi na bębnach, (pomogło na jakieś 20km) szczęki są grube i wyglądają na uczciwe.

Czy zna ktoś jakiś sposób żeby to przestało.

Pewnie tylko wymiana szczęk wchodzi w grę.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest objaw od "przepalonych" okladzin? Chyba bedziesz musial wymienic na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem

Jakiej firmy stosujecie u siebie klocki i szczęki i kore są sprawdzone i w miarę tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nie powiem niestety, bo swojego Pasia mam z jakies 3 miesiace a klocki mam praktycznie nowo zalozone przez poprzedniego wlasciciela, wiec narazie nie mam sie o co martic, poczekaj na inne podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki mimo wszystko dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro,

Jakiej firmy stosujecie u siebie klocki i szczęki i kore są sprawdzone i w miarę tanie

chodzi Ci o okladziny tak jak w temacie czy o klocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o szczeki(w tej chwili)

Ale opinie na temat klocuszków też mnie interesują.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bym kupil brembo zarowno tarcze jak i klocki. Firma jest wiodaca na rynku, wiekszosc sportowych aut seryjnych jak i WRC na tym jezdzi. Ceny do popularnych modeli aut sa do przezycia i sa ok 20% drozsze od " no name "

http://www.brembo.com/ENG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Lato idzie co? A w zimę nie piszczały :-)

Wymiana płynu na DOT-4 zrobi swoje. Do roboty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy nie ma ztym kolego nic wspólnego.

Niby jak?

Nie ma takiej możliwości!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100

Wg mnie jest to wina tylko i wyłącznie szczęk/klocków ... oczywiście jeśli cały mechanizm odbijający szczęki/klocki działa prawidłowo.

Kumpel miał kiedyś taki przypadek w skodzie ... zmienił klocki na nowe i jak jechał przez osiedle to nie musiał klaksonu używać - wystarczy, że przyhamował :629:

Jak zmienił z powrotem na stare - problem zakończył się.

Ja miałem wersję łagodniejszą - piszczały tylko jak było ciepło.

Okładzina jest za twarda i zamiast się ścierać przy hamowaniu, ściera się bęben/tarcza - jakby blacha tarła o blachę. Podobny dźwięk jest jak całkowicie się zetrą szczęki/klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiści wymiana szczęk pomogła

Od przedwczoraj jeżdże i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phileo94

Witam,

Posiadam passata b4 kombi grudzień 1994, 1.9 TDI 90 KM.

Przy hamowaniu mam z tyłu odgłos podobny jak przy hamowaniu pociągu - no może nie tak głośno. :)

Zadzwoniłem na stację obsługi i facet powiedział że przy tym modelu trzeba wymienić wraz z hamulcami tarcze i naprawa będzie kosztować w granicach 600-700 zł.

Dziwne mi się to wydaje - czy w istocie tak jest w tym modelu?

 

pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze wymienia sie tylko wtedy gdy sa zuzyte lub gdy sa powichrowane (bija) chyba ze klocki a własciwie ich brak spowodował az takie rysy ze toczenie nie wygładzi tarczy ale to zadkie i jesli tarcz posiada rant to trzeba ja ztoczyc jesli bedzie mozna (zmierz szerokosc suwmiarka)

Pisownia!!!

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podłącze sie do tematu,

wczoraj w swoim passacie zająłem sie tylnym prawym hamulcem (bęben) miałem zapieczony tłoczek, wszystko tam porobiłem, poskładałem do kupy hamulec, ale okładziny coś nie chcą do końca dobijać, bo cały czas tam lekka trą o bęben. Robiłem to z instrukcją serwisową i jest wszystko dobrze poskładane. Czy te okładziny po paru hamowaniach sie ułożą? Czy musze to rozebrać i tam coś pozmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak się zdarz, winą mogą być zarówno szczęki jak i tarcze, jeżeli hamulce masz sprawne a nie chcesz wymieniać nic to spróbuj delikatnie (z naciskiem na delikatnie) przeszlifować powierzchnie styku szczęki z bębnem. Dokładnie mówiąc używając drobnego płaskiego pilnika zmień kąt na szczęce hamulcowej tak aby podczas hamowania nie dotykał do bębna pod powiedzmy kątem prostym. Taką technikę sprawdzałem działa z powodzeniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem ostatnio w swoim pasku dziwny objaw związany z hamulcami.,otóż czasami po kilkugodzinnym postoju auta podczas jazdy przez pierwsze kilkuset metrów gdy nacisnę pedał hamulca słychać piszczące tylne hamulce.Później wszystko ustaje i jest ok,Dodam że ostatnio wymieniłem tylne cylinderki gdyż urwałem odpowietrzniki przy odpowietrzaniu po wymianie przewodów hamulcowych.Szczęki są jeszcze w dobrym stanie (wymienione rok temu),wszystko dobrze złożone bo hamuje bardzo dobrze.Dziwi mnie właśnie ten objaw potwornie piszczy a po chwili ,po kilkukrotnym hamowaniu cisza ,mogę przejechać kilkaset km,i nic się nie dzieje.Na razie nie mam czasu na zdjęcie bębnów dlatego każda podpowiedź mile widziana .Z góry podziękował.

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności