Skocz do zawartości
Gość kamillo

Wymiana rolki napinacza paska wieloklinowego???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamillo

WItam!

 

Czy wymieniał już ktoś napinacz paska wieloklinowego w silniku 8 zaworowym 2.0 z klimą, wymienia sie kompletny napinacz, czy sama rolke?????? Jak to sie wymienia??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 bylo az 8 silnikow w passacie :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo

To jest Passat B4 typ silnika 2E, niemozliwe ze bylo az 8 silnikow tej serii :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w opisie roku auta i typu silnika a wiec 6 silnikow 2.0 8v i dwa 2.0 16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
WItam!

 

Czy wymieniał już ktoś napinacz paska wieloklinowego w silniku 8 zaworowym 2.0 z klimą, wymienia sie kompletny napinacz, czy sama rolke?????? Jak to sie wymienia??????????

 

 

 

wymienialem w VR6 poniewaz sie zatarla w ...katowicach na szczescie mam asistans i laweta do wroclawia byla gratis.

 

juz jakies 200km przed awaria wyraznie slyszalem jak popiskuje rolka ale myslalem ze dojade do domu

 

a wiec samej rolki nie mozna kupic wystepuje tylko z calym napinaczem z tego co znalazlem to zamiennik min 230PLN to tego pasek 130PLN (przy zatarciu pasek caly sie przetarl i pekl)

 

kolega wytoczyl mi z metalu (orginal jest plastikowy :625: ) identyczna i osadzil na nowych lozyskach (mozna dobrac z katalogu SKF). calosc kosztowala mnie 50PLN. smigam juz ponad 2000km i jest wszystko OK.

 

wymiania w VR6 jest dosyc klopotliwa ~1godz roboty. trzeba zdjac lewe kolo i oslone paska. napinacz jest mocowany na 3srubach. najpier wkrecasz dluga srube aby go "napiac" zdejmujesz pasek i odkrecasz napinacz.

 

w 2E pewnie bedzie latwiej i przedewszystkim bedzie wiecej miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie wiem jaka rolka jest w tym silniku ale w silniku 1Z rolka jest plastikowa no i pewnie nieźle kosztuje. Ale można ją naprawić na dwa sposoby. (tzn. łożysko)

Doraźnie wymontować rolkę, zdjąć kapselek plastikowy, delikatnie czymś ostrym podważyć i ściągnąc pokrywkę kulek nasmarować smarem kulki i złożyć w kolejności odwrotnej

Drugi sposób to wymienić łożysko owej rolki nr 6203 ZZ (ZZ to obustronnie kryte) jakieś osiem złotych i po kłopocie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

ma ktos jakies fotki co do wymiany rolki napinacza w 1.9 tdi AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, bo w B3-B4 nie było tego silnika... może w dziale B5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1z ta rolka plastikowa kosztuje z ruville jakies 60zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 1z ta rolka plastikowa kosztuje z ruville jakies 60zł...

 

no tak, tylko że odpowiadasz na post sprzed ponad 2 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlak. ktos wątek odkopał i sie nie połapałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja odkopuję. Ma ktoś może instrukcję a najlepiej zdjęcia z wymiany rolki napinacza paska wieloklinowego z klimą w B4 przy silniku 1,6 AEK? wersja z samonapinaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności