Skocz do zawartości
Gość Słonik

poduchy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

No wlasnie.. kiedy gasnie Wam lampka od poduszek ? Po przekreceniu kluczyku bez uruchomienia silnika, czy tez musicie uruchomic silnik i dopiero gasnie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

W moim gaśnie po przekręceniu kluczyka,bez zapalania,zresztą gasną wszystkie pokolei

z wyjątkiem ładowania i ręcznego jak jest zaciągnięty.Gdy miałem bład poduszek to ta lampka paliła się cały czas, nawet wczasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji powinna sie zapalic na 3 s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim zależy jak dłużej grzeje świecę to zgaśnie zanim odpalę, a jak od razu kręcę to trochę sie pali już na odpalonym (ogólnie to pali sie jakies 3-4 sek.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa poprawnie, więc nie przywiązywałem większej do tego uwagi.

Jednak zaciekawiło mnie, dlaczego chwilę po przekręceniu kluczyka w poz. zapłon kontrolki gasną i jedna z nich dodatkowo zapala się na 2 sek. po przekręceniu na rozrusznik.

Okazuje się, że tak musi być. Nawet instrukcja o tym mówi.

więc tak:

włączamy zapłon -zapalają się kontrolki ABS i PP i po chwili gasną

włączamy rozrusznik -ponownie zapala się kontrolka PP i po chwili gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to przetlumaczy bo ja mam jeszcze problemy :610:

" 10.94> If warning lamp then flashes for approximately 12 seconds, front passenger's airbag has been deactivated "

 

Ale chyba chodzi o to ze od 10.94 lampka ostrzega przez okolo 12 s ze przednia poduszka pasazera jest deaktywowana......chyba jakos tak :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

U mnie jest tak :

przekrecam zapłon zapala się lampka poduszek i abs , poduszki gasna po 3-4 sekudnach abs swieci sie caly czas

- przekrecam kluczyk i odpalam auto drugi raz juz poduszka sie nie zapala a abs dalej swieci...

 

:609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonik, to ewidentnie nie masz ABS-u. Poszukaj w archiwum, duzo o tym bylo :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Słonik, to ewidentnie nie masz ABS-u. Poszukaj w archiwum, duzo o tym bylo :611:

Wiem, ale z poduchami w takim razie ok?? Bo ktos pisal ze jak odpala samochod to drugi raz sie zapalaja i gasna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze jak odpala samochod to drugi raz sie zapalaja i gasna...

Szczerze to nie pamietam jak jest u mnie ale chyba zapala sie tylko raz i gasnie inaczej bym zwrocil na to uwage. Najprostrzym rozwiazaniem bedzie sprawdzenie lapkiem czy nie masz jakiegos bledu bo slyszalem o " specjalistach " co potrafia zrobic tak ze lampka sie zapali, zgasnie a poduszek niet. Obejrzyj jeszcze dokladnie kierownice ( poduszke ), czy przypadkiem ktos tam nie kombinowal ( czy nie jest tam przypadkiem zaslepka ) i poduche pasazera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
ze jak odpala samochod to drugi raz sie zapalaja i gasna...

Szczerze to nie pamietam jak jest u mnie ale chyba zapala sie tylko raz i gasnie inaczej bym zwrocil na to uwage. Najprostrzym rozwiazaniem bedzie sprawdzenie lapkiem czy nie masz jakiegos bledu bo slyszalem o " specjalistach " co potrafia zrobic tak ze lampka sie zapali, zgasnie a poduszek niet. Obejrzyj jeszcze dokladnie kierownice ( poduszke ), czy przypadkiem ktos tam nie kombinowal ( czy nie jest tam przypadkiem zaslepka ) i poduche pasazera

 

Nic nie widze w srodku zbyt szczelne :) Poducha pasazaera tez wszystko niby ladnie spasowane.

znalazlem w ksiazce jakis druczek i jest napisane tak :

SN0909603 H AIRBAG VW@ VOO WSC 05311 codierung 00072 KEIN FEHLER ERKANNT

 

ktos moze mnie oświecić?To chyba wydruk z kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"10.94> Jeśli lampka ostrzegawcza mruga potem przez maksymalnie 12 sekund oznacza to, że posuszka powietrzna pasażera z przodu została zdeaktywowana" - czyli (po mojemu): jeśli wyłączysz poduszkę pasażera, np. żeby wozić dziecko w foteliku, to kontrolka airbagu będzie mrugała przez max 12s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kip, tez to podobnie rozumie ( chyba ze cos zle przetlumaczylem....maturzysci, wykazywac sie :611: ) ale w B-4 nie ma mozliwosci wylaczenia poduszki pasazera a wiec o cos innego tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
"10.94> Jeśli lampka ostrzegawcza mruga potem przez maksymalnie 12 sekund oznacza to, że posuszka powietrzna pasażera z przodu została zdeaktywowana" - czyli (po mojemu): jeśli wyłączysz poduszkę pasażera, np. żeby wozić dziecko w foteliku, to kontrolka airbagu będzie mrugała przez max 12s

Nic nie mruga gasnie :)

Ale co oznacza helmuckie słowa z wydruku to nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Obejrzyj jeszcze dokladnie kierownice ( poduszke ), czy przypadkiem ktos tam nie kombinowal ( czy nie jest tam przypadkiem zaslepka ) i poduche pasazera

 

Obejrzalem z latarka nawet :) Nibyc nic nie widac zeby ktos cos przykleił ale ciężko zobaczyć co jest w środku. Jak wcisne klakson lewy albo prawy (co ciekawe u mnie nie dziala bez kluczyka) to widze z jednej i drugiej strony jakis kod kreskowy. A tak to ciezko cokolwiek zobaczyc. Jest wszedzie jakas szparka ale równomierna i minimalna. Co do pasazera ciezko cos mi tutaj powiedziec..ladnie spasowane i tyle. Nie widac kleju.. jakis odpryskow. Ale boje sie jednej i drugiej rzeczy dotykac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby wozić dziecko w foteliku, to kontrolka airbagu będzie mrugała przez max 12s

 

Tak na marginesie za jakiś czas nie będzie już można w ogóle wozić dzieci w foteliku na przednim siedzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Co do tłumaczenia tekstu z kartki :

Nie wykryto żadnych błędów więc jeśli kartka z 2003 grudnia mówi prawdę..i przez ten czas nie było dzwona to poduchy są :)

Ostatecznie wątpliwość rozwieje interfejs własny lub zlotowy w poniedzialek jak ktos bedzie mial............

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Aha lampka od poduszek gasnie rownoczesnie z lamka od temperatury silnika (chyba to jest ta lampka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinzet74

Witam

Ja ostatnio pisałem o podobnej sprawie - odłączyłem poduszkę kierowcy i kontrolka gasła , ale po chwili świeciła ponownie.U mnie był błąd i po jego usunięciu kontrolka gaśnie po włączeniu zapłonu po jakiś 5-6 sek. :641: Podobno wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ale rownoczesnie z ta od temperatury? Kurde nie widze u mnie lampki od akuma moze sie spalila :) Musze spisac to wszystko i na jakis szrot wyruszyc..moze ktos ma jakies namiary>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności