Skocz do zawartości
Gość FRIDAY 24

Problem z nawiewem (chodzi o gwizd w tym od strony pasażera)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FRIDAY 24

Witam wszystkich otóz chcialem sie zapytać czy miał Ktos podobny problem w swoim pasku lub wie jak Go rozwiązac:

Mianowicie podczas pracy dmuchawy na 3 i 4 biegu (niezależnie czy z klimatyzacją czy bez, klimatyzacja manualna) w lewym nawiewie od pasażera slychać gwizd tak jakby liść miał gdzies wpaść ale jak wyjąłem ten nawiew nic w środku ne zauwazylem), co wieciej gwiżdze nawet gdy nawiew jest zamkniety, a np odkrecony jest nawiew po stronie kierowcy i np na srodkowej konsoli. Oczywiście ustawienia są na górny nawiew, bo jak ustawie zeby wialo na nogi lub na szybę przednią to jest cisza! I co lepsze nie odbywa sie to przy każdym załąćzeniu dmuchawy! co jeden dzien, co dwa:)

Passat oczywiscie B 4 1.6 (101KM)

Dzięki za wszystkie rady i pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaflo25

zobacz czy jest dobrze poskładany ten tunel nawiewu pasazera. na łączeniach i na klapce zamykającej jest przyklejona na rantach uszczelka z gąbki . - sprawdz to i głębiej jak ta kratka wchodzi to tez na łączeniu tunelu do okoła jest uszczelka moze sie podwineła albo jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

WItam, a faktycznie jest gąbeczka taka szara ale nie przyglądałem sie jej za bardzo, spojrze przy najbliższej okazji

dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że własnie jest nieszczelny tunel (rury nadmuchu(, mogła spaść rura z mocowania i dlatego gwiżdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Panowie jest jeszcze jedna nowina, Ktos kto mial auto przede Mną, nie mógl zmiescic radyjka z kablami do środka i wyciąl z tyłu miejsce dla radia a przy okazji również troche tego plastiku, który np z tyłu zabudowuje środkowy nawiew i np jak włącze dmuchawe to powietrze idzie nie tylko górnymi środkowymi nawiewami ale tez od dziury po radyjku tez idzie (mam chlodzone radyjko) powiem szczerze ze wydajnośc nawiewu nie zmienila sie na nogi czy na szybe, nie wiem tylko czy da sie np dokupic taki plastik ten co jest nim cala środkowa konsola obudowana jak woogole idzie ten plastik! Mam klimatyz. manualną ale nie zauwazylem zeby nienormalnie pracowala, co wy na to??

zostawic czy cos zmieniac, jak zmieniac to co (nie pisac ze auto:) mimo ze ma 1.6 AFT!

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wogóle nie dmucha środkowym nawiewem i piszą że to normalka :) Nie wiem jak się do tego zabrać, co rozebrać (oprócz żony) żeby tam popatrzeć ? Jak masz już z tym rozbieraniem doświadczenie to napisz coś o środkowym nawiewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten plastik co chcesz to bez problemu dostaniesz na szrocie, teraz na złomach jest dużo pasków:)

 

Mnie tez sie kable nie mogły zmieścić, ale wpuściłem je nizej i było ok, a w twoim aucie to jakiś burak tak zrobił? wiecej czasu zajeło mu wycięcie plastiku niz "logicznie pomyslec"

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Witam, no własnie nie wiem jak sie zabrac do tego żeby rozebrac tą konsole i jak wyjąć ten plastik, może Ktos ma jakis schemat, fotki (np z niemieckiego forum) a z tym nawiewiem jeździć można tylko jak byłaby możliwość to bym zalatwil inaczej

Czekam na podpowiedzi

Pozdrówka dla @ll którzy chcą pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w archiwum, bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

hmm niestety nic nie znalazlem w archiwum moze Ktos mi pomoże, z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Passacie słychać było gwizd na 3 i 4 biegu dmuchawy ale jak włączyłem obieg zamknięty to przestawało gwizdać, jak wyłączyłem obieg to znowu.

Wymieniłem filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) i wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos powie gdzie dokladnie znaduje sie ten tunel nadmuch powitrza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech mi ktos powie gdzie dokladnie znaduje sie ten tunel nadmuch powitrza???

na pewno nie w tym dziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn???Rozmowa prowadzona jest na temat nawiewu i miedzy innymi o tunelu powietrza wiec???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn???Rozmowa prowadzona jest na temat nawiewu i miedzy innymi o tunelu powietrza wiec???

ale to jest dział b3/b4 a Ty masz b5. a te samochody różnią się budową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam takie pogwizdywanie jakby ptaszek ćwierkał ;) fiu... fiu... fiu... z króciutkimi przerwami i tylko na 1 i 2 biegu dmuchawy. Strona pasażera. A jak nie gwiżdże i mam chwilę spokoju to zawsze ptaszek się odezwie przy skręcie w prawo. To tez jakaś uszczelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności