Skocz do zawartości
Gość Coolkensy

Głośny wentylator silnika !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coolkensy

Witam !!!

Długo nie musialem czekac na to by opisac tutaj swoj kolejny problem w czym moj pasio zreszta mi pomogl :) chodzi o to ze strasznie glosno zaczal mi chodzic wentylator chlodnicy,tak ze jak sie juz zalaczy to nie ma osoby ktora by sie nie obejrzala,i stad moje pytanie czy te wentylatory da sie jakos regenerowac z tego co wiem to nie jest na lozyskach i nalezy go poprostu wymienic a nie bawic sie w reanimacje,prawda to ?? ?? ??

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...a i jeszcze co moze sie stac gdy ktoregos pieknego slonecznego dnia stojac w koreczku porostu padnie na dobre,oprocz oczywiscie zagotowania jakie moga byc jeszcze tego przykre nastepstwa ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak moze Ci uderzac o obudowe ( mialem tak ) a co do przykrych nastepstw to przegrzejesz silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie moga byc jeszcze tego przykre nastepstwa ?? ?? ??

 

Przegrzanie silnika - a to już jest bardzo przykre następstwo i wymaga dużo nakładów czasowych i finansowych żeby silnik wrócił do właściwej kondycji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy z przodu chłodnicy nic nie siedzi, bo jeśli coś dużego przyklei się do chłodnicy (zatrzymany przepływ powietrza przez radiator), to wtedy wentylator bardzo głośno pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KunA

Miałem już taki przypadek ja akurat miałem łożyska no i ośkę krzywą.Szkoda zachodu aby to regenerowac.Ja kupiłem używany na giełdzie za 30zł. I zapindacza jak wściekły!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w tym silniczku od tych wentylatorów jest jakieś łożysko czy cuś?

bo u mnie dźwięk przypomina zatarte łożysko :D ale chodzą jak burza... czasami cicho, a od czasu do czasu dają koncert na szybszym biegu.

a może to ten pasek łączący dwa wentylatory? jak go uciszyć? jak skropię go wodą, to pozwoli mi to choć na chwile uciszyć pasek, żeby w razie czego zdiagnozować, że to on hałasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy w tym silniczku od tych wentylatorów jest jakieś łożysko czy cuś?

bo u mnie dźwięk przypomina zatarte łożysko

Są 2 łożyska, w zeszłym roku je wymieniłem i jest cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są 2 łożyska, w zeszłym roku je wymieniłem i jest cisza

w takim razie trzeba się tym zająć, bo wentylator ważna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie tam przypadkiem łożysko wiskotyczne?

Jedo awaria bywa baaardzo hałaśliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visco? W samochodzie z silnikiem ustawionym poprzecznie?

Ale wracając do tematu - tak, w silniczkach są łożyska. U kolegi w Golfie 3 zmienialiśmy bo właśnie raz hałasowały a raz nie. Wyjęcie elektrowentylatora w golfie 3 to już temat na inną dyskusję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki. wcześniej miałem audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności