Skocz do zawartości
Gość Denek

Mycie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Denek

Witam

Chciałbym umyć po zimie komorę silnika i w związku z tym mam pytanie czy nie ma jakiś przeciwwskazań.

Wydaje mi się , że jak nałoże jakiś worek na alternator (on jakoś tak wystaje :611: )to wystarczy.

Chyba,że nie wolno myć bo ....... :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek

jak nie chcesz mieć kłopotów z odpaleniem to osłoń jeszcze kopułkę i wszystkie styki elektryczne jakąś folią. jak to zrobisz to nie powinno być problemu. a jak masz jakiś wycieki oleju kup sobie jakiś preparat do mycia silników w motoryzacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r.grabowski

Kubek masz rację... ja do mycia silnika użyłem płynu firmy K2, spryskujesz silnik czekasz chwilkę i spłukujesz wodą (nie musi być pod ciśnieniem) :629: Trochę problemów jest ze stroną silnika od kierowcy, ale trochę gimnastyki i silnik lśni jak nowy a alternator i rozdzielacz jest suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj mylem rowniez plynem K2 ale potem splokalem go karcherem i to tak pozadnie. Efekt bardzo dobry i uwazam ze tylko cisnieniowka pozadnie zmyjesz brud.W komoze silnika nic nie oslanialem i wszystko nadal dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

No tak , działa bo masz diesla.Tam zapłon działa trochę inaczej :610: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba czas najwyższy, żebym i ja zrobił to samo. Faktycznie, efekt wyśmienity!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

ja chciałbym umyć w swoim diezelku i mam pytanie czy np niema tam jakiejś elektroniki na którą musze uwazac lub czy można zalać turbinę jakoś czy jeszcze cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zabieram sie do zakupu dobrego srodka do silnika i do aluskow.Do silnika mnie przekonaliscie a co do felg? K2 odpada bo opis troszke kiepski na preparacie no i jest uniwersalny ( alu i kolpaki ) a co jest uniwersalne to wiecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100
oto efekt:

Gdzie ten płyn można dostać (pytam, bo jeszcze się nie rozglądałem) i ile go schodzi na mycie całej komory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolo

A ja wlasnie umylem silnik i oto efekt - nie pali,radio nie dziala.Czyli klapa - nawet nie wiem do czego sie doczepic.Wszystkie wtyczki wydmuchane i wyczyszczone.Rozrusznik kreci,iskry nie ma , radio nie odpala.Czy to jest jakos ze soba zwiazane? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

jaki masz silnik?

ja jakmyłem swój to bez problemu odpalił a myłem karherem z wysokim cisnieniem i płynek do mycia naczyń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli wszystko jest sprawne to po myciu auto powino bez problemu odpalic. Oczywiscie trzeba uwazac w benzyniaku na aparat i nie lac tam wody bez opamietania. Ogolnie to jesli po myciu nie odpala to jakies gumowe elemnty sa do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolo
Panowie jesli wszystko jest sprawne to po myciu auto powino bez problemu odpalic. Oczywiscie trzeba uwazac w benzyniaku na aparat i nie lac tam wody bez opamietania. Ogolnie to jesli po myciu nie odpala to jakies gumowe elemnty sa do dupy.

 

Nie do konca sie z tym zgodze.Samochod juz naprawilem dzieki koledze,ktory handluje autami i juz 3 razy mial taki przypadek jak ja.Otoz okazalo sie,ze padla cewka zaplonowa.Podobno jest cholernie wrazliwa na takie zabiegi.

Zeby bylo ciekawiej - stara cewka dawala iskre tyle ze slabawa.Po zmianie i wybecaleniu 290 PLN :/ autko hula jak nowka. Nauczka na przyszlosc. :mur:

 

Acha - radio padlo poprostu przy okazji - zreszta tez juz zrobione.W poprzednim poscie napisalem,ze iskry nie bylo - moj blad - byla ale bardzo slaba.

Samochod to B4 kombi '94 rok 2,0 benzyna zwykly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekzegarek

Tak się zastanawiam, czy Wy jeździcie z otwrtą pokrywą silnika??

 

Jaki cel ma mycie komory silnika?? No może poza nieplanowaną wymianą cewki;) :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolo
Tak się zastanawiam, czy Wy jeździcie z otwrtą pokrywą silnika??

 

Jaki cel ma mycie komory silnika?? No może poza nieplanowaną wymianą cewki;) :cwaniak:

 

Poprostu lubie chodzic w czystej bieliznie wiec i w samochodzie myje cos cos co jest brudne :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki cel ma mycie komory silnika?

A jaki ma cel mycie nadwozia?

Żeby ładniej wyglądało!!!

Tak samo jest z komorą silnika i wnętrzem kabiny.

Chyba, że jest Ci to całkowicie obojętne czy jeździsz czystym autem (ładnie wyglądającym na zewnątrz jak i wewnątrz - pod maską też) czy brudnym syfem, do którego nie można dotknąć się. Tylko w takim razie po co kupowałeś Passata, lepiej było kupić jakieś stare ARO albo coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zabieram sie do zakupu dobrego srodka do silnika i do aluskow.Do silnika mnie przekonaliscie a co do felg? K2 odpada bo opis troszke kiepski na preparacie no i jest uniwersalny ( alu i kolpaki ) a co jest uniwersalne to wiecie....

 

Kosmetyki z firmy KENOTEK. Wujek gdzieś przywiózł takie stworzenie i mówił, że rewelacja... Nie chciałem wierzyć, ale są zaje*****. Felgi popryskasz, odczekasz ze dwie minuty i Karcherem potraktujesz i efekt rewelacyjny. :ok: To samo z preparatem na owady... Po trasie Paryż - Stalowa Wola samochód brudny wiadomo jak... Pryśniesz, Karcher i po sprawie... Na prawdę polecam te kosmetyki. Jest ich cała seria... Aha tylko ten do felg jak użyjesz, to trzeba porządnie spłukać. Jak myłem Borę w nocy tak na szybkiego i nie dokładnie spłukałem felgi, to rano się coś pokleiło w bębnach i się koła nie obracały, tylko zblokowane były... Coś się pokleiło. :dobani: Ale wsteczny i po problemie. :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń

Witam! Jeżeli chodzi o mycie felg (stalowych z kołpakami lub alu), to świetnie nadają się do tego właśnie środki do mycia silnika. Nie zawierają one kwasów, nie zniszczą więc emblematów, czy też nie wejdą w reakcję z gumą oponki. Efekt świetny, pod warukiem, że się pozostawi na kilka minut, dodatkowo przetrze jakąś szczotą i spłucze Karcherem. W "Auto Świat" przeprowadzili test środków do mycia felg i okazało się, że lepiej od nich radzą sobie środki właśnie do mycia silników. Ja swój silniczek myłem, zabezpieczyłem folią tylko alternator i kopułkę, problemów żadnych. Po umyciu odpaliłem silniczek i dałem mu pochodzić kilka minut. Niestety nie wystarcza na długo, nie mam osłony pod silnikem (poleagła na naszych drogach) i szybko komora silnika zabrudziła się ponownie. Zastanawiam się nad kupnem nowej osłony- na Allegro ok.100PLN. Ciekawe jakiej są jakości... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja wczoraj myłem silnik po tym jak uszczelka pod kapą wyświniła mi cały silnik. Kupiłem środek firmy K2 (zloty ze spryskiwaczem jak do szyb), popsikałem silnik gdzie był brudny (nie na wtyczki elektroniczne), odczekałem z 10min i z góry wypłukałem karszerem. Teraz silniczek jest czyściutki, przynajmniej tam gdzie nie ma kostek elektrycznych. Później podniosłem u kumpla passka i tym samym środkiem popsikałem spód silnika, niestety kumpel nie miał odpływu wody pod podnośnikiem i musiałem umyć w domu na podwórku, przy kratce szlauchem ogrodowym. Dzisiaj byłem u niego z powrotem na spr czy nie ciecze olej i silnik od dołu czysty:D. Jak masz nasyfione gdzie wtyczki to spr je czy dobrze siedzą popsikaj K2 i potem delikatnie spryskiwaczem do szyb i szczotką do zębów i powinno być OKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności