Skocz do zawartości
Gość GREGORYPL

przekażnik nr.19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GREGORYPL

siemka, czy ktoś miał podobny problem, a mianowicie nie działają wycieraczki przednie w położeniu czasowym, mam przekażnik nr 19. i dodam że na 99% jest dobry gdyż przekładałem go do innego auta i na odwrót, no i w innym aucie działał. jakieś sugestie? acha, przy innych prędkościach wycieraczek po ich wyłączeniu, nie wracają na dół. wiem że temat był kiedyś poruszany, ale proszę o pomoc, hejka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od wycieraczek to numer 99. Osobiście godzinę temu pożyczałem swój kumplowi do jego Polo, bo działał mu tylko jeden bieg w górnym położeniu przełącznika. Okazało się, że kupił Polo bez tego przekaźnika :629: i wycieraczki stawały tam, gdzie je wyłączył. :629:

Przekaźnik 99(zamiennie 19 ale bez trybu czasowego wg. kolesiów z vwgolf.pl) jest w polu 8 (dolny rząd drugi od lewej).

 

Jeśli to nie pomoże, to wymiana przełącznika.

Zdejmujesz beznapięciowo poduszkę (2 śrubki z dołu kierownicy)

Odkręcasz kierownicę (zapamiętaj jej pozycję)

Odkręcasz 3 srubki i zdejmujesz prawy przełącznik i podmieniasz go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b3passat

Witam ja tez tak mam i jestem ciekawy czy naprwaiłes usterke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podepnę się pod temat...

Mam podobny problem z wycieraczkami. Otóż kupiłem paska rok temu. Wycieraczki raz działały poprawnie raz wariowały. Teraz Jest tak ..

Jak włącze czasówke to wycieraczki chodzą swoim rytmem zauwazylem ze im wieksze obroty silnika tym szybciej chodzą.. i nie stają na dole tylko lekko sie unoszą od poziomu zero.. i nie działa średni bieg tylko najszybszy ;/ jest to uciążliwe ...

wątpie zeby przekaźnik robił takie jaja chociaż mogę sie mylic ..

przełącznik przy kierownicy jest sprawny rozbierałem czyścilem wszystko jest ok..

Wiec jaka moze byc przyczyna ???

 

Dzięki z góry za wszystkie sugestie i pomysły :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie robi przekaźnik podmień go i zobacz jak działają kolega JAFO napisał jaki to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień przekaźnik w poprzednim aucie miałem takie jaja że mi wycieraczki ciągle chodziły po włączeniu zapłonu. Przekaźnik 19 lub 99 jeden i drugi jest prawidłowy, z tą różnicą, że czasówki przy przekaźniku 99 można sobie ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie przekaźnik... w białym passacie miałem przekaźnik 19 i tam tylko jeden bieg chodził i stawały gdzie chciały... i włożyłem przekaźnik 99 z niebieskiego passka i było to samo... dlatego nie kupuj od razu przekaźnika tylko spróbuj podmienić od kogoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi :)

a czy przekaznik od golfa3 podejdzie ? taki sam tam jest? bo jedynie kolega co ma golfa pomoze mi to sprawdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy przekaznik od golfa3 podejdzie ?

Kazdy zgrupy VAG podejdzie

19 - przekaźnik wycieraczek przednich

99 - przekaźnik z regulowanym czasem pracy przerywanej wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od golfa 2 podejdzie, od golfa 3 chyba też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy zgrupy VAG podejdzie

W audi 80 jest zupełnie inny i nie pasuje. Mam na zbyciu sprawną 19.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po problemie :) podmienilem na chwile od kumpla z polo i smiga jak trzeba. Wiec pozostaje kupic przekaznik :) problem rozwiązany.

 

A ma ktoś moze sprawną 99 na zbyciu ? wolalbym z tym programowniem czasówek ;)

Edytowane przez ffariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś moze sprawną 99 na zbyciu ?

Nówkę nie śmiganą na alledrogo wyrwałem za niecałe 35 zł z wysyłką, gość chciał się juz pozbyć bo od X czasu nikt nawet zapytania nie wysłał... Albo ogłoszenie daj w dziale KUPIĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś moze sprawną 99 na zbyciu ?

posiadam takową, jeśli jesteś zainterasowany to kontakt na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,zauważyłem jakiś czas temu ,że wycieraczki przednie w położeniu czasowym zatrzymują się w pozycji takiej jak należy,a czasami przy powrocie na dół ponownie lekko ok.1 cm uniosą się do góry.Zauważyłem też ,że jak zostaną w tej lekko wyższej pozycji to nie chcą wtedy działać wycieraczki na pierwszym biegu.Drugi bieg i wycieraczki ze spryskiwaczem działają normalnie.Nie mam niestety od nikogo pożyczyć na podmiankę przekaźnika tak więc piszę może ktoś miał podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być wytarte druciki na ślizgach w przekładni silniczka.

Trzeba by tam zajrzeć, i ocenić zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogą być wytarte druciki na ślizgach w przekładni silniczka.

Trzeba by tam zajrzeć, i ocenić zużycie.

jak sytuacja będzie się częściej pojawiać to poszukam najpierw na szrocie jakiegoś przekaźnika i jakby co to zaklepię sobie silniczek ,żeby na darmo nie rozbierać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yoda2 , u mnie jest taki sam problem jak u Ciebie. Napisz czy udało Ci się naprawić tą usterkę i w jaki sposób to zrobiłeś.

Ja na razie nie mogę się tym zająć bo szukając rozwiązania wycieraczek zepsułem coś z prądem na świecach żarowych i nie mogę odpalić teraz Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Yoda2 , u mnie jest taki sam problem jak u Ciebie. Napisz czy udało Ci się naprawić tą usterkę i w jaki sposób to zrobiłeś.
Na razie nic nie robię ,jak nie chcą chodzić na pierwszym biegu to włączam wycieraczkę ze spryskiwaczem i pierwszy bieg wraca.Tak więc zasada ;póki działa to nie grzebię:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności