Skocz do zawartości
Gość pszemek

Kolor czujnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pszemek

Witam.Mam pytanko: jakie powinny być kolory czujników ciśnienia oleju w silniku RP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

OK.Już wiem.Brąz w głowicy i biały przy filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam pytanko: jakie powinny być kolory czujników ciśnienia oleju w silniku RP?

Ponawiam pytanie jak wyzej,chodzi mi gdzie jest ulokowany ten czujnik brazowy?. U mnie jest czujnik bialy i czarny /na tej pokrywie co jest wkrecony filtr oleju/,nie moge zlokalizowac czujnika brazowego.SilnikABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I więcej czujników ciśnienia oleju nie będzie.

Czarny ma takie same parametry, jak brązowy. Stosowany był w Scirocco i gdzieś jeszcze. Niedawno czytałem o czarnym.

Dlaczego dwa kolory dla tego samego parametru -nie wiem?

Być może gwint jest innej długości.... Ale to tylko mój domysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,wlasnie o to mi chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint ten sam, ale nikt nie odpowie ci na pytanie czym sie roznia, bo nawet aso nie wie czemu daje sie taki, a nie inny czujnik. zawsze kupuje sie po kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie,zgodnie z ksiazka powinne byc:czujnik brazowy 0,3 BAR i czarny 1.8 BAR,w moim byly bialy i czarny z bialego wyciekal olej,zasugerowalem sie ksiazka i kupilem brazowy i wtedy zaczela migac kontrolka i sygnal dzwiekowy,musialem podjechac do sklepu i kupic bialy,po wymianie wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

witam Kolegów.

mam problem z czujnikami (tzn. tak mi się wydaje że to czujniki :) ), problem jest typu- powyzej 2tys obr kontrolka oleju mruga i pisk w rytm mrugania kontrolki, spadek obrotow ponizej 1tys obr koniec pisku i kontrolka gasnie, czujnik obok filtra mam czarny, drugiego niemogę zlokalizować- pomimo porad z forum :( mógłby mi ktoś wyjaśnić gdzie dokładnie jest ten drugi czujnik i jakie kolorki powinny mieć moje czujniki???

bardzo Was proszę o pomoc.

mój silnik to 1,8 oznaczenie PG z kompresorem g60- passat rocznik 92 wersja gt.

olej i filtr nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie z prawej strony głowicy (patrząć od przodu na silnik), koło krućca wodnego, ale jaki kolor to nie wiem.

Wykręć go i podjedź do sklepu najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

dzięki za info gdzie szukać Kolego sebam. jutro popatrzę i przy odrobinie szczęścia może znajdę :)

btw. byłem w trzech sklepach i w każdym powiedziano mi że muszę wybrać 2 z czterech kolorów bo tyle właśnie rodzajów jest podanych do mojego silniczka . hmm ciekawe jak to zrobić skoro nie mogę mieć pewności że poprzedni właściciel nie pchał tu łapek i nie wymienił na takie jakie udało mu się dostać w sklepie bo akurat innych może nie było? potrzebuje żeby mi ktoś dokładnie powiedział jakie tam mają być zamontowane.

pozdrawiam- kamilf:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borysiątko

Witam.Mam taki sam silnik-PG,byłem sprawdzić i mam czarny w głowicy z prawej strony drugi brązowy przy filtrze oleju. Nie wiem czy dobrze ale wszystko narazie działa ale nie wiem czy wcześniej nie było kombinowane bo kupiłem go od prawdziwego "magika"-coś strasznego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

Kolego borysiątko ja mam przy filtrze czarny a tego drugiego który mi Kolega sebam wyjaśnił gdzie ma być nie zdołałem znaleźć- szukałem z 15 minut- zaglądałem wszedzie. normalnie nie ma go. weź jeślimożesz kolego borysiątko zrób foto gdzie jest ten przy głowicy i mi podeślij bo mi już ręce opadają normalnie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borysiątko

Zrobiłem ale sory jak wytarłem wszystko to okazało się że mam założone dwa brązowe takie same (tak chyba nie powinno być ale w moim aucie można się wszystkiego spodziewać-katastrofa po poprzedniku).Ten drugi jest z prawej strony w głowicy tak jak wszyscy ci mówili- pisalihttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c8ca1fa2fccc2cbd.html :rolleyes: tylko który u mnie jest zły:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz wyczytałem, że ma być tak:

 

-0,3 bara brązowy w głowicy

-1,8 bara czarny nad filtrem oleju

 

Najlepiej wykręć czujnik np. z głowicy i pokaż w sklepie mówiąc że chcesz 0,3 bara. Jak Ci powiedzą że są ale inne (białe, żółte), to weź inny kolor, ale mają Ci dać taki, żeby był ten sam gwint, no i ma mieć 0,3 bara.

 

PS. Na czujniku nie pisze ile ma BAR? Weź zobacz, bo powinno być. Jak sie bedzie zgadzać to nie wymieniaj, bo po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilf

dzięki chłopaki- jak tylko wrócę do domu to popatrzę i pokminię co dalej bo na stancji nawet śrubokręta nie mam :) pozdrawiam-kamilf

 

btw. mam jeszcze lamerskie pyatnie:) jak sprawdzić czy czujnik jest walnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KbKristof

A w silniku 2E w tych samych miejscówkach są te czujniki i takie same sa ich kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności