Skocz do zawartości
Tomczak

Subwoferek w pasku B5 kombi zabudowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koldzy, prawie skonczylem muzyczke u siebie w pasku, postanowilem wiec podzielic sie tym co wykombinowalem, byc moze ktos bedzie chcial skozystac z mojego pomyslu.

 

jednoczesnie w ktoryms poprzednim poscie kolega forumowicz chcial zobaczyc jak wyglada radyjko Harman Becker w pasku wiec takze wrzocam ponizej pare fotek.

 

ale wracam do zabudowki. Podstawowe zalozenia:

- subwoferek ma grac nie dudnic

- pojemnosc bagaznika ma pozostac nie zmniejszona

Wykorzystany przezemnei glosnik to Cerwin Vega 8" dwucewkowy - gra dobrze w skrzynce zamknietej juz od 9 L.

Obudowa na glosnik czesciowo z mdf, czesciowo zywica, wzmacniacz schowany w prawym boczku niestety nie zdazylem jeszcze skonczyc maskowania z plexi

Wzmacniacz 4 kanalowy Steq napedza przednie glosniki i subwofer

Radyjko Harman Becker model Grand Prix - wybor padl ze wzgledu na pare cech:

1. Jakosc

2. fabryczny wyglad - lacznie z podswietlaniem identycznym jak na panelu climatronic

3. prosta obsluga

4. elektronika dopasowana do instalacji VW (a mianowicie mozliwosc podpiecia sygalu gala, sciemnianie ekranu kiedy sciemniamy oswietlenie tablicy i klimy, wylacza sie po stacyjce ale mozna je wlaczyc tak samo jak fabryczny radioodtwarzacz)

5. bardo dobrze dzialajacy zestaw glosnomowiacy

 

A tak wyglada zabudowany glosniczek:

 

IMG_3356.jpg

 

i jeszce jedna fotka:

 

IMG_3357.jpg

 

wzmacek w prawym boczku:

 

IMG_3358.jpg

 

i jeszcze jedna fota:

 

IMG_3359.jpg

IMG_3360.jpg

 

teraz pare fotek radyjka jak to wyglada:

 

IMG_3362.jpg

IMG_3364.jpg

IMG_3370.jpg

IMG_3371.jpg

IMG_3372.jpg

 

 

Jakby jakies pytania to walcie smialo, pomoge w czym bede mogl

 

a na koniec kilka fotek (niestety slabej jakosci bo nie wziolem aparatu i z telefonu robilem) jak wylepianka szla po krotce

pozdrawiam

Tomek

 

IMAGE_00018.jpg

 

Leb mnie bolal po tej zywicy :zalamany:

 

IMAGE_00019.jpg

 

IMAGE_00020.jpg

 

wyglada troche jak karmnik dla ptakow :hurra:

 

IMAGE_00021.jpg

 

ale fajnie gra :hyhy:

 

IMAGE_00022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Tomczak, no bardzo ladnie to zrobiles :ok: Podoba mi sie :]

Radyjko pasuje idealnie-trza przyznac :cwaniak:

Glosniczek tez bardzo ladnie wyglada :cwaniak:

Chetnie bym zrobil cos podobnego, myslalem nawet o tym, tylko mam w lewym boczku zmieniarke, tuner TV i podnosnik... W prawym boczku jest apteczka i jeszcze cos... Takze na upartego moglbym wcisnac w prawy boczek, ale Narzeczona i tak za kazdym razem zmniejsza mi basik, w dodoatku wylacza moje plyty i uruchamia radio :przestraszony: Takze moge o jakichkolwiek przerobkach zapomniec :zalamany:

Ale u Ciebie to bardzo ladnie wyglada :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jaki koszt zabudowy suba? Pytam z ciekawości bo taką gotową skrzynkę można zakupić za około 400zł. Do kombi skrzynia zamknięta pewnie w zupełności wystarczy ale w sedanie było by ciężko.

 

Gratuluje, kawał dobrej roboty.

 

Pozdrawiam Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z takimi gotowcami to uwazaj, mysl wedlug zasady ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego:) pamietaj ze to musi byc dopasowane idealnie, inaczej bedzie rzezic, charczec itp.

 

rozumiem ze chcialbys sam zrobic sobie taka zabodowke pytajac o koszta...

wiec 2 puchy zywicy ok 40 zl 1puszka, maty szklane z 50 zl, plyta mdf kolo 30zl, z 5 pedzli kolo 30 zl, klej do plytek ze 20 zl, siatka do ocieplen na styropian moze z 10 zl (duzo nie trza) gabka wygluszeniowa 50 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytam bo jest właśnie firma która zajmuje sie zabudowani do car audio i mają coś takiego w ofercie. U mnie się nie sprawdzi zabudowa zamknięta bo mam sedana więc nie będzie wiele słychać. Lubie jak kopie i gra więc muszę jeszcze pozbierać troszkę kasy na konkretną skrzynkę. Głośnik napewno będzie 30cm a skrzynka bass reflex.

 

Pozdrawiam Gładki.

 

PS- tu jest gotowiec:

http://www.basser.pl/podstrony/3produkcja/nowe.htm

Myślę, że do B5 też powinno podejść ale może się mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej do b5 nie podejdzie, w b6 jest duo glebiej wiec i prosciej zrobic taka budke. w b5 kurcze juz tak na styk wszystko jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyglada troche jak karmnik dla ptakow

humorystycznie rozbawiło mnie :)

Tomczak, no bardzo ladnie to zrobiles Podoba mi sie

Radyjko pasuje idealnie-trza przyznac

Glosniczek tez bardzo ladnie wyglada

Ale u Ciebie to bardzo ladnie wyglada
Gratuluje, kawał dobrej roboty.
rewelacja !!

nic dodać nic ująć.

Oceniam temat na 5teczke

Pozdrawiam serdecznie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna robota. :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do klokow jakie zostaly wykorzystane, zmienilem suba z Cerwin Vega na TEC, gra dynamiczniej i bardziej miekko, polecm te subwoferki.

 

wzmacek wreszcie obudowany wiec jak bede mial chwilunie zrobie fotki iwrzoce. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie do Tomczaka, co zrobiles z apteczką, kluczami i podnośnikiem?? bo tak w sumie to wykorzystałes chyba wszystkie wolne miejsca na ten subwofer i wzmacniacz, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak, :D podnosnik i klucze spokojnie miescza sie w kole zapasowym, a apteczke i gasnice juz mam projekcik jak fajnie zabudowac, ale musze sie zebrac zeby to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci ze super zrobione tez tak zrobie tylko w kole bede mial w ten poniedzialek gaz hmm i co ty tu bys zaproponował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...wzmacek wreszcie obudowany wiec jak bede mial chwilunie zrobie fotki iwrzoce. pozdrawiam

 

Masz może te fotki? z miłą chęcią bym to zobaczył, bo też zbieram się do zabudowy wzmacniacza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..... jako że też chcem tak upchnąć woofer u mnie w pasku także chciałbym poprosić o dokładny opis co i jak :) jak mocowałeś na początku mdf do karoserii, jak ze sztywnością, długo to robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wrzoce na dniach jeszcze pare fotek, ale czeka mnie jeszcze zmiana, znudzilo mi sie to co jest, chce czegos wiecej, zatem zmieniam gloniczki na TEC serie SQ (rewelacja) i wzmacniacz TEC.

 

Jesli chodzi o mocowanie...w kazdym aucie jest inaczej, zalezy tez jaki subwoferek chcesz wrzocic, zastanow sie nad tym, a wtedy podrzuce jakies pomysly jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środku masz zabudowę zamkniętą?? skrzynia ciśnieniowa ?? czy może kratkę klimatyzującą wnętrze która jest tam zaraz obok wykożystałeś jako dysze woofera i bas siejesz po ulicy ?? :) ogólnie projekt bardzo fajny i zastanawiam się czy wyszłoby takie cos w sedanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w środku masz zabudowę zamkniętą?? skrzynia ciśnieniowa ?? czy może kratkę klimatyzującą wnętrze która jest tam zaraz obok wykożystałeś jako dysze woofera i bas siejesz po ulicy ?? :) ogólnie projekt bardzo fajny i zastanawiam się czy wyszłoby takie cos w sedanie :)

 

A widziales zdjecia? po co piszesz takie glupoty?...sieje bas po ulicy... co za dziwactwo wymysliles.

Skrzynia oczywiscie ze jest zamknieta, a w sedanie juz tez takie rzeczy robilem, a nawet prosciej jest to zrobic poniewaz jest wiecej miejsca w boczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez potrzeby się unosisz :) uwierz mi widzialem już też i takie zabudowy w bagażniku że bass lepiej było czuć na zewnątrza auta niż w środku :) na zdjęciach tego aż tak nie widać moim zdaniem, bo widziałem że konstrukcja stała (szkielet) to przednia i boczne ścianki, jak to miała być ciśnieniowa zbudowa to musi chyba być sztywna z każdej strony, czym uzupełniłeś pozostałe ścinaki, czy jest tam tylko wygłuszenie zalepione rzywicą, jest to na tyle sztywne żeby zagrało tak jak w typowej skrzyni 15L ??

 

Robisz takie zabudowy na zamówienie pod auto ?? jakby co to byłbym zainteresowany :)

Pozdrawiam. Peace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat planowałem już delikatną zabudowe wcześniej dlatego kupiłem subwooferek udimension który ma zaledwie 8'' i zadowala wię 8-15 litrami w closed :) no z tego co widze to te boczki w B5 i B4 mamy w miarę podobne...

 

Zrób tu nam mały manual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności