Skocz do zawartości
Gość rad-28

kasowanie informacji o servisie??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rad-28

witam jestem tu nowy wiec jeszcze nie bardzo sprawnie poruszam sie po tym forum.Moze ten temat byl juz przerabiany ale nie moge go znalesc wiec wszystkich chetnych prosilbym o pomoc. a wiec do rzeczy od kilku dni jestem dumnym wlascicielem paska 1,8 turbo z 99 roku w momencie kupna komputer przy odpalaniu auta wyswietlal info o tym ze po 100 km mam sie udac do servisu na dzien dzisiejszy pokazuje przy odpaleniu servis i co jakis czas powtarza to info moje pytanie brzmi czy da sie ten komunikat skasowac recznie jakos czy trzeba udac sie do servisu i tam skasuja kompa i moj portfel?? :615: :615:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy na forum :)

byłeś blisko ;-) w dziale B5 jest świetne FAQ z którym powinieneś się zapoznać - możesz dowiedzieć się stamtąd naprawdę wielu interesujących rzeczy :)

 

link do FAQ:

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy16/spis-tematow-faq-czyli-zanim-cos-napiszesz-to-przeczytaj-vt1515.htm

 

podpowiem Ci, że kasowanie inspekcji serwisu tam chyba jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auta vw 91-99

 

legenda:

A - ustawianie godzin zegara

B - ustawienie minut zegara

 

 

OEL - Wymiana oleju

1. Wlaczyc zaplon.

2. Wcisnac i przytrzymac przycisk [A].

3. Wylaczyc zaplon.

4. Zwolnic przycisk [A].

5. W polu wyswietlacza licznika kilometrow pojawiaja sie litery "OEL".

6. Obracac przycisk do ustawiania minut zegara cyfrowego, do momentu gdy w polu wyswietlacza pojawi sie wskazanie "-----"

7. Wlaczyc zaplon, w polu wyswietlacza pojawia sie wskazanie "INOO".

 

IN01 - Inspekcja

1. Wlaczyc zaplon.

2. Wcisnac i przytrzymac przycisk [A].

3. Wylaczyc zaplon.

4. Zwolnic przycisk [A].

5. Wcisnac i zwolnic przycisk [A].

6. W polu wyswietlacza licznika kilometrow pojawiaja sie litery "IN01".

7. Obracac przycisk do ustawiania minut zegara cyfrowego w prawo, do momentu gdy w polu wyswietlacza pojawi sie wskazanie "OEL".

8. Wcisnac przycisk [A], pojawia sie wskazanie

9. Wcisnac przycisk , pojawia sie wskazanie

10. Wlaczyc zaplon, w polu wyswietlacza pojawia sie wskazanie "INOO".

 

IN02 - Inspekcja

1. Wlaczyc zaplon.

2. Wcisnac i przytrzymac przycisk [A].

3. Wylaczyc zaplon.

4. Zwolnic przycisk [A].

5. Wcisnac i zwolnic przycisk [A].

6. W polu wyswietlacza licznika kilometrow pojawiaja sie litery "IN02".

7. Obracac przycisk do ustawiania minut zegara cyfrowego w prawo, do momentu gdy w polu wyswietlacza pojawi sie wskazanie

8. Wcisnac przycisk [A], pojawia sie wskazanie "IN01".

9. Wcisnac przycisk , pojawia sie wskazanie

10. Powtorzyc czynnosci kasowania jak dla "OEL".

11. Wlaczyc zaplon, w polu wyswietlacza pojawia sie wskazanie "INOO".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad-28

dzieki bardzo zaraz ide do garazu i bede dlubal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj w ten sposób.

- przy włączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przycisk regulacji licznika okresowego pod prędkościomierzem

- włącz silnik i puść przycisk. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat serwisowy.

- obróć w prawo przycisk minutowy do regulacji zegara cyfrowego (w przypadku kiedy występuje zegaz analogowy należy go wyciągnąć) i na wyświetlaczu pojawi się wskazanie "service - - -".

- wyłącz zapłon i wskaznie powinno być cofnięte.

Powodzenia, u mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad-28

dzieki suchy pomoglo na poczatq nic sie nie dzialo ale potem jak reka odjal heh sam nie wiem jak to zrobilem

sorrki ze tak pozno sie oddzywam i dziekuje za informacje ale dlugo pracuje i czasu na net brak jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos potrzebowal mam malutki programik ktory pokaze jak kasowac inspekcje w samochodach :

Audi

Citroen

Fiat

Opel

Peugeot

Seat

Skoda

Volkswagen

Bez przeszkod wysle na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred

Programik opisujacy jak skasowac inspekcje recznie mozna sciagnac z http://www.dte.com.pl Nazywa sie Inspektor i jest w "Pobieranie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił mi sie napis "service in 3000 km" i spróbowałem go skasować tak: wcisnąłęm przycisk od ustawiania km i załaczyłem zapłon chciałem przekrecić pokretło od ustawiania zegara w celu aby pojawiło sie service on (chyba) ale juz po naciśnieciu przycisku od licznika km pojawił sie napis "service jetz" i nie pojawił sie juz komunikat o "service" czy skasowałem ta inspekcje czy cos zepsułem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawił sie napis "service jetz" i nie pojawił sie juz komunikat o "service" czy skasowałem ta inspekcje czy cos zepsułem ??

 

Tam raczej trudno cos zepsuc. Service jetzt znaczy doslownie serwis juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlo

jeśli jest napisane service in 3000 km to chodzi o wymianę oleju czy o zrobienie przeglądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Cały przegląd wraz z olejem

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest SERVICE INSP przy wlaczaniu zaplonu probowalem kasowac i robie wszystko zgodnie z instrukcja az do pojawienia sie --- i wylaczam zaplon ale po wlaczeniu znowu jest to samo jak to skasowac? czy zostaje tylko wizyta w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A jakie masz auto bo jak nie powiesz jaki mas wóz to odsyłam na http:/www.wrozka.pl

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale najpierw napisalem posta a pozniej wyedytowalem podpis (myslalem ze pojawi sie ww wszystkich moich postach)

od 2 dni jestem wlascicielem Passat 3B '98 Sedan Comfortline 1,9 TDI AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzeniu

A może spróbuj w ten sposób.

- przy włączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przycisk regulacji licznika okresowego pod prędkościomierzem

- włącz silnik i puść przycisk. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat serwisowy.

- obruć w prawo przycisk minutowy do regulacji zegara cyfrowego (w przypadku kiedy występuje zegaz analogowy należy go wyciągnąć) i na wyświetlaczu pojawi się wskazanie "service - - -".

- wyłącz zapłon i wskaznie powinno być cofnięte.

Powodzenia, u mnie zadziałało.

 

 

 

 

 

dzieki bardzo Artur ale własnie tak zrobiłem i pomogło jesli bede mógł w czymś pomóc to chetnie to zrobie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Muszę tego sprubować u siebie bo mi się niedawno załaczyło "service oil" :chytry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krecichol

u Mnie zadzialal spsob suchego mam paska z 2000 1.9 tdi 130 KM

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bo to działa we wszystkich Passkach od czasu zbiorowego protestu niemieckich warsztatów serwisowych spoza sieci ASO VAG.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy włączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przycisk regulacji licznika okresowego pod prędkościomierzem

 

u mnie to nic nie dawało po za kasowaniem licznika...

 

ale:

przy wYłączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przycisk regulacji licznika okresowego pod prędkościomierzem

 

włącz silnik i puść przycisk. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat serwisowy.

 

i dalej tak samo i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności