Skocz do zawartości
Gość PAWCIO

STRUMIENICA DO PASKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PAWCIO

Witam czy wioadomo cos komuś na temat strumienicy do Passka jak wyglada sprawa na przeglądzie czy sie czepiają i tak wogule co na ten temat mozecie powiedzieć. Bo czeka mnie wymiana katalizatora i nie wiem jzkie kroki poczynić w tym kierónku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalasz kata to wstaw tam rurke a strumienicy nie ma sensu zakladac bo tylko kase wywalisz.Strumienica zdaje egzamin tylko przy odpowiednim/zmodyfikowanym ukladem wydechowym ( od kolektora po koncowy tlumik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wstawić strumienicę, która jest tańsza od katalizatora, to kupuj taką, której obudowa swym wygladem do złudzenia przypomina obudowę katalizatora. Są takie w sprzedaży. Oczywiście sama strumienica również musio być dobrze dobrana, by nie było później kłopotów z przepaloną sondą lambda, dlatego uważnie dobieraj strumienicę do silnika. Najlepiej jest zajrzeć na strone jakiegoś producenta.

Lepiej nie licz na przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspawaja w zle miejsce w ukladzie wydechowym i na dodatek nieodpowiednia to tylko sobie problemow narobisz :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kuczlaw.

Wstawienie rury ciągnie za sobą wypalenie sondy, gdyż granica płomienia z kolektora wydechowego przy spadku ciśnienia w układzie drastycznie się wydłuża omiatając sondę, która nie jest projektowana do wyższych temperatur spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka JAFO

Tu masz racje,Napisalem to ogolnie co zrobic zamiast kata. A wszystko przeciez zalezy od auta i odleglosci gdzie jest sonda a gdzie kat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga.

Jeśli auto ma dwie sondy (jedna przed a druga za katalizatorem) to dla świętego spokoju lepiej nie kombinować ze strumienicami, tylko wstawić katalizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:580:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

a ja przebiłem kata ,wspawałem w srodek rurę i jest wsio OK i sonda działa i wszystko,spalanie spadło ot i co i nie mam problemów z wydechem, i nie czepiają sie na badaniach bo bańka jest tylko tyle że pusta.....

hhehehehehehehehehe :647: :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowal

Istnieje tez najtajsze rozwiazanie: wyciagnac katalizator, wziasc odpowiednio dlugie wiertlo i wywiercic srodek - sonda chodzi katalizator na przegladzie jest wiec jest ok. tylko dzwiek sie troche zmienia ale moze sie nawet spodobac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PAWCIO

Ok jasne chyba jednak załoze Katalizator dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PAWCIO

A wiec witam ponownie jednak wstawiłem Katalizator koszt całej operacij to 400zł i jet ok a jak bym chciał zalozyc Strumienice to pewnie wiele by taniej nie było:).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart

Witam,

Miałem ten sam problem. Wywaliłem kata, następnie założyłem strumienice. Koszt zamknął się w 150 zł. Jedyna wada to głośniejsza praca, ale tylko przez niedługą chwilę gdy autko jest "zimne".

Ale prawda jest taka, że na przeglądzie w porządnej stacji diagnostycznej może być problem.

A mam pytanie do Pawcia: gdzie i jakiego kupiłeś kata ?

 

Bartek.

Passat 1.8 (90KM) kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, kto sie obawia badan technicznych to sa strumienice na allegro wygladajace jak katalizator http://www.allegro.pl/item98010861_strumienica_katalizator_awg_promocja_dbaj_o_auto.html

a dla mnie to szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do strumienic to jeszcze jedna mała uwaga.

Żadna, nawet ta do złudzenia przypominająca katalizator strumienica nie zastapi kata.

Jeśli diagnosta włoży sondę do układu wydechowego, to zipa dumna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, jak najbardziej sie z Toba zgadzam ale wiesz ze pisalem o imitacji......z reguly diagnosta tylko patrzy i nie wklada sondy do odb#$%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z reguly diagnosta tylko patrzy i nie wklada sondy do odb#$%

Szczerze mówiąc mam dokładnie odwrotne doświadczenia z przeglądów. Zawsze jakoś pamiętają o tej sądzie :krzeslem: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc mam dokładnie odwrotne doświadczenia z przeglądów. Zawsze jakoś pamiętają o tej sądzie .

 

Ale odgrzałeś :D A tak poważnie to jeszcze nigdy nie robili mi analizy, co w tej wawie za diagności są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, po prostu są często kontrolowani więc dbają o to, żeby nie stracić pracy.

Inna sprawa, że często jest to robione, żeby osoby obserwujące z boku widziały moment sprawdzania, a interweniuje się przy drastycznych odchyłkach od normy.

 

Odgrzałem temat? Hm, szczerze mówiąc nie spojrzałem na datę ostatniego postu, ale po prostu szukałem przez "szukajkę" tematów o strumienicach i tak jakoś mi się odpowiedziało ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem porcelankę katalizatora w dieslu i wstawiłem go spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności