Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Licznik jeszcze raz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Witam,

Ostatnio rozkręciłem deske rozdzielczą i dobrałem się do licznika, gdyż prędkościomierz mi nie działa. Podłączyłem starą linke, gdyż nie była podłączona do licznika ale i tak wskazówka prędkościomierza się nie poruszyła na trasie. Sprawdzałem czy może to wina samego prędkościomierza ale po kilku obrotach śrubokręta okazało się, że jest sprawny. Także wina chyba leży w lince. I mam pytanie.

Jak sie kupi nową linke to są na niej już te białe nakłądki na końcach i jak je założyć. Bo widziałem, że są od strony komory silnika i zaraz przy liczniku, tylko nie wiem jak to się zakłada bo przez dziurę od komory silnika do wnętrza nie przejdzie.

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Wyciągnełem licznik i odkręciłem linke prędkościomierza. Podłączyłem linke do liczników pokręciłem z drugiej strony i prędkościomierz działał. Poźniej przykręciłem końcówke linki pod skrzynie biegów i ani drgnie. Linka jest sprawna, prędkościomierz też więc gdzie szukać przyczyny ? Przy skrzyni biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł napęd linki w skrzyni lub się zapiekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

I juz nic nie da sie zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzwyczajniej mogła odłamać się profilowana końcówka linki wchodząca do skrzyni biegów. A jeśli sie odłamała, to nie ma jak sie obracać. Trzeba to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak linka została w napędzie cienkimi szczypcami lub magnesem spróbuj wyjąć.

Tylko napęd najpierw wyjmij. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to raz wyjmowałem, ale była przejściówka z impulsatorem Halla i to właśnie ta końcówka się ułamała (identyczna, jak na lince). Wykręcasz wszystko, co da się ze skrzyni wykrecić. Jeśli postukasz wykręconym napędem w ten spodób, by wybić ten kawałek, to powinien wypaść. Dla mnie w ten sposób się udało.

Wyrzuciłem Halla, wkręciłem linkę i od razu zahulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym napędem ? Da się to zrobić w domowych warunkach czy trzeba na warsztat jechac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się bez problemu. Tylko po wykręceniu uważaj, by przez otwór nic nie wpadło do skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee
Da się bez problemu. Tylko po wykręceniu uważaj, by przez otwór nic nie wpadło do skrzyni.

 

Wpadł mi ten ślimak co jest od net nasadki :639: Nakombinowałem sie jak go wyciągnąć ale udało się. Zrobiłem hak z drutu i jakoś udało się. Tylko dalej nie kręci :639: Wyciągnełem tego ślimaka u mnie jest z plastiku a jak u was ? Podłączyłem wszystko poza skrzynia biegów, zakręciłem ślimakiem i licznik działał. Ale w skrzyni jak siedzi to nie działa. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? Czy może trzeba ślimak wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

I jeszcze jedno. Co to za otwór zaraz koło tego gdzie sie przykręca linkę ? Zobaczyłem go dzisiaj i tak mnie zastanawia do czego on jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Od licznika do miejsca gdzie sie przykręca linke prędkościomierza wszystko działa. Czyli problem jest w napędzie linki. Da sie to jakoś zrobić ? Można kupic sam napęd linki ? Bo chyba zębatka od napędy nie łapie obrotów od skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Sorka ze odświeżam trochę stary temat, ale nie chcę zakładać nowego...

 

Mam podobny problem tylko że ... licznik ok .... Linka ok .... Tylko jakby linka była za krótka i nie dochodzi do licznika ... Linka jest identyczna jak poprzednia ... i jakoś nie działa ... czy tam przypadkiem nie było jakiegoś małego plastiku ... który robił jako przedłużenie linki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Masz automat czy manual ? U mnie między napędem linki w skrzyni biegów a licznikiem są 2 plastiki. Jeden kawałek przed licznikiem, trzyma linkę prosto i w jednym miejscu a drugi był na końcu linki i wkłada się go do licznika. A może puściłeś linkę nie tędy co trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Automat ... i właśnie nie mam tych plastików ... :/

 

Zdaje mi się ze nie mam tego który wkłada sie do licznika .... Bo jak sie jedzie wolno to słychać jak linka wiruje ... a licznik nie chodzi :/

teraz pytanie .... Gdzie można dorwać te plastiki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Tez mi linka nie weszla do licznika za pierwszym razem. Bez "kielicha" będzie ciężko nacelować w dziure od licznika ale powinno się udać za którymś razem. Musisz wykręcić licznik i dopiero jak beziesz go montował to odkręć dolny plastik pod kierownicą, cześć tego plastiku zasania bezpieczniki. Musisz z dołu dojść do licznika, troche będzie to wymagało gimnastyki, i przed zamontowaniem licznika nacelować linkę w prędkościomierz. Jak już uda ci się trafić to przykręć licznik. I powinien się obracać.

Jak chcesz mieć ten plastik to najlepiej wykręć licznik i sprawdz może jakiś znajdziesz w domu. Może spróbuj czy korek od butelki będzie pasował. Lub coś w tym stylu. Później robisz dziure w tym korku i masz już plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

w sumie dobra rada ...

Dzięki pokombinuje trochę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solmark

Odkręć licznik, uchyl go trochę w stronę kierownicy a rękę wsuń od góry w szparę między licznik a tapicerkę. Mało miejsca ale można to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

ok pokombinuje na dniach ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Sorka że jeszcze raz pisze ... ale nie wiecie gdzie można dorwać ten mały plastik do licznika bo nigdzie nie moge dorwać .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności