Skocz do zawartości
Gość magcn

wyjęcie pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magcn

Witam!

Potrzebuję wyjąć pompę paliwa (jest w baku) - padła. Zdjąłem dekiel, wypiąłem wtyczkę zasilania i ... co dalej? Domyślam się, że trzeba odkręcić taki plastikowy o-ring dociskający. I własnie - w którą stronę. Próbowałem w lewo, w prawo i nic. Tych naście lat swoje zrobiło. Zanim przejdę do bardziej zdecydowanych działań siłowych wolałbym wiedzieć, w którą stronę należy kręcić. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD 40 psikasz na śrubki i kręcimy w lewo. Trzeba odczekać aż płyn zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nalać także na zardzewiałe nakrętki zwykłe "Pepsi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtip, PEPSI to ja wolę wypic z %. WD40 lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PEPSI to ja wolę wypic z %
Jasne że jasne ale może kolega ma w pobliżu tylko spożywczy :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtip, coca-cola lepszy odrdzewiacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykrecalem na w pol pelnym baku benzyny ;) Ciezko bylo ale odkrecilem to cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magcn

Dzięki wszystkim za błyskawiczny odzew :641:

Chodziło mi głównie o kierunek obrotu - róznie bywa, a lipa jak bym gwinty pozrywał. A co do środka "pomocniczego", myślę, że CX 80 też się nada :643: A pepsi sobie wypiję po ciężkiej pracy :629:

No i dzięki Nuttie za pocieszenie - jednak da się draństwo wykręcić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tobi26

jak odkrecisz tn dekiel z gory,tam sa trzy srobki, odepniesz kostke poodlanczaj przewody zasilanie i powrot,cala ta gora jest przykrecona ta durza sruba plastikowa,ja sie odkreca w lewo,zwyklu gwint,jak to odkrecisz to wszysko ci wyjdzie do gory,potem musisz odlaczyc przewody te ktore sa poprzypinane od spodu tam jest tez droga kostka,a pompka jest osadzona do dna zbiornika razem z cala obudowa i odkrecasz ja w lewo, pol obrot,ona jest przykrecana na takiej jakby koronie,trzeba mocno przekrecic,ja terz sie z tym meczylem,jak to przekrecisz to wszysko wyjdzie ci na zewnatrz,a pozniej rozbierzsz sobie wszystko juz na falbanku,zycze milej roboty >:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Ja plastikowy korek odkręcałem pomagając sobie popukiwaniem młotkiem w śrubokręt, aż puściło. Jeżeli chodzi o pompe paliwa to jeżeli masz duży otwór ( taki że włożysz rękę to masz pompę przykręconą na dnie baku. Jeżeli masz mniejszy otwór to pompa jest przymocowana do korka u góru baku. Ja mam pompę na dnie baku i odkręca się bardzo łatwo w lewa stronę. Chyba, że bak był od kilku tat pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Wolski

Potwierdzam wszystkie te sposoby,są dobrze opisane.

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dorzuce sie do tematu. a mianowicie chodzi mi o cisnienie robocze pompy paliwa? bo nie wiem na jakie przewody paliwowe wymienic, bo co chwile mi strzelaja w komorze silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

Zna ktos jakies magiczne zaklecie albo inny sposob na odkrecenie tego okraglego czarnego gumowego ustrojstwa? "Abrakadabra pompo wykrec sie!" i "No zesz k...a mac je..na pompa!" nie działają

A tak powaznie to probowalem napryskac tam WóDy40, CX80, popukiwac w srubokret i nic. Pompa zdechla na amen, instalacje gazowa mam taka, co to dba o silnik i odpala zawsze na benzynie (brak mozliwosci przelaczenia tylko na gaz) i mam unieruchomione auto wiec bede dźwięczny za rychla odpowiedz

Mecze sie z tym od 2 dni, zaczynam powoli brac pod uwage mozliwosc przeciecia tego o-ringu, pytanie tylko: skad wezme nastepny. Pojsc na szrot i probowac wykrecic z innego Paszczaka to troche wbrew zasadom logiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziac szeroki i tepy przecinak, mlotek, opukac dookola i odkreci sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary młot z jednej strony zakończony jak śrubokręt plaski.. oby nie był ostry i od drugiej strony pukać w te brzegi plastikowe tej zakretki musi pójść!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszlo, Panowie!

Moj patent na to: 2 osoba, opuszczona kanapa i popukiwac rownomiernie z dwoch stron mlotkiem w srubokret. Poszlo za pierwszym puknieciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arTrue

beny1988 podejrzewam, że masz możliwość jeżdżenia na samym gazie. Spróbuj tak: przekręcasz kluczyk(migają kontrolki)następnie naciskasz przycisk na centralce(kontrolki nie migają)potem przyciskasz ponownie i trzymasz ok. 10 sek na migających kontrolkach do momentu aż usłyszysz elektrozawór.potem odpalasz i już pracuje ma gazie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o sterowanym ręcznie gazie? jakiej centralce? kontrolki nie migają? od oleju zawsze bedzie migac na zaplonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o sterowanym ręcznie gazie? jakiej centralce? kontrolki nie migają? od oleju zawsze bedzie migac na zaplonie

o przełącznik benzyna - gaz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory źle zrozumiałem, ja mam taki przełącznik I-0-II, a wam chodzi o ten pojedynczy wiem wiem, a na ten moj znacie sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności