Skocz do zawartości
zakt

Zegary w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że elektroniczne zegary to wielka "bolączka" Passatów i trochę juz o tym było ale pozwole rozwinąć sobie taki temat:

mam zegary z dwoma wyświetlaczami LCD (1.9TDI) i problem jest taki że zanikają mi czasem niektóre segmenty wyświetlacza na liczniku kilometrów.Zegarek jest OK.Podejrzewam jakieś zimne luty lub złe połączenie samego wyświetlacza z płytką. Nie rozkręcałem jeszcze zegarów bo trochę z tym zabawy i poczekam jaksię zrobi ciepło.Nadmienie jeszcze że wszystkie wskaźniki działają prawidłowo tylko wyświetlacz czsem świeci normalnie a czasem zanika Czy ktoś miał cos takiego?? :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakaś wersja soft :643: usterki deski.

Prawdopodobnie problem jest z samym wyświetlaczem LCD. Słaby kontakt wyświetlacza z gumką przewodzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że to będzie to bo problem jest tylko z samym wyświetlaczem a reszta jest OK. Sprawdzę na czasie :056: :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Wolski

Co zrobić i co może być przyczyną,że przestały wyświetlać LCD,obrotomierz i prędkościomierz nie działa, proszę o pomoc. Jacek.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jacek Wolski, albo jakas pierdółka w stylu zasilanie układu odpowiedzialnego za obsługę tychże, albo sam procesor poleciał. Nie mam dobrych wieści, zegary w B4 są bardziej awaryjne niż w B3 i często leci w nich właśnie procesor. Ale bez rozbiórki i dokładnego obadania się nie obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie jest nieco innego typu problem - przy odpalaniu (ruch kluczyka z ostaniej pozycji stacyjki do odpalenia) znika na sekunde napiecie z zegarów - zeruje się licznik, zegarek, wkaźniki (temp i paliwa) idą w dół. o co kaman? myślałem, że to kwestia upalonej kostki stacyjki, ale wymiana na nową nic nie dała. help!

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, u mnie jest nieco innego typu problem - przy odpalaniu (ruch kluczyka z ostaniej pozycji stacyjki do odpalenia) znika na sekunde napiecie z zegarów - zeruje się licznik, zegarek, wkaźniki (temp i paliwa) idą w dół. o co kaman? myślałem, że to kwestia upalonej kostki stacyjki, ale wymiana na nową nic nie dała. help!

M

możliwe przyczyny:

-kiepski akumulator,

-słaba masa na silniku

-przepalony bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, u mnie jest nieco innego typu problem - przy odpalaniu (ruch kluczyka z ostaniej pozycji stacyjki do odpalenia) znika na sekunde napiecie z zegarów - zeruje się licznik, zegarek, wkaźniki (temp i paliwa) idą w dół. o co kaman? myślałem, że to kwestia upalonej kostki stacyjki, ale wymiana na nową nic nie dała. help!

M

zegarek się zeruje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakt, spróbuj przeczyścić pola kontaktowe na płycie głównej. Po odkręceniu samego zegarka z płytki zobaczysz szereg takich pól, do których przylega pasek gumki przewodzącej. Ta gumka przylega do tych pól prostopadle. Dobre wyniki daje przeczyszczenie wacikiem do uszu, spsikanym specjalnym preparatem do styków, w aerozolu, o nazwie KONTAKT 61. Można go kupić w większości sklepów elektronicznych. Tylko nie psikaj za dużo. Wacik ma być tylko lekko wilgotny. Czyści doskonale śniedź na stykach. Dzięki temu preparatowi naprawiłem też kilka komputerów. Dla przykładu nie działający RAM zanim się wyrzuci należy spróbować odzyskać poprzez wyczyszczenie tych pozłacanych styków. Styki przekażników też doskonale reanimuje, oczywiście jeżeli nie są wypalone, a tylko pokryte syfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie - zegrek, licznik i wszytskie wskazówki w zegarach opdają do zera... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności