Skocz do zawartości
Gość lizarg

kod radiowy z kluczyka scyzoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lizarg

Witam.

Mam kluczyk scyzoryk dwa przyciski . Montażysta od alarmów powiedział mi że w passatach do 2000 r , kod radiowy z kluczyka jest stały i nie ma sensu montować alarmu bez pilota np . seo perfect czy proxima bh ponieważ kod radiowy z kluczyka można przechwycic skanerem i nie ma problemów otworzyć auto , z czego wynika że alarm jest bezużyteczny . I najlepiej zamontować alarm z wlasnym pilotem o zmiennym kodzie radiowym.

Jak to jest z tymi kodami radiowymi we wcześniejszych modelach passata , one sa stałe , zmienne ??? I czy można coś zrobić aby uzywać pilota z kluczyka , jeżeli ten kod co wysyła jest stały ?

Założyłem sobie dodatkowy alarm i mam osobny pilot , ale wymienił bym na inny alarm jezeli by była możliwosć używanie pilota z kluczyka .

Zaufałem montażyście , teraz chciałbym wiedzieć czy słusznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zovip

Jezeli pasek jest krajowy to zapewne zamonowany zostal alarm bezpilotowy, ktory aktywuje sie w momencie zamkniecia centralnego zamka z pilota fabrycznego. Jezeli byl montowany w roku 2000 to zapewne ma pewna istotna wade, ze po przekreceniou kluczyka w drzwiach sie deaktywuje co oznacza ze gdyby zlodziej wylamal zamek w drzwiach to by sie alarm rozbroil i latwo odjechac. Ja mialem podobna opcje i zalozylem alarm z dodatkowym pilotem. Mozna tez zwyczajnie wymienic na nowszy model alarmu bezpilotowego i dalej bys mial tylko fabryczny pilot i sqamochod bylby bezpieczny. Wiec koles zwyczajnie nie powiedzial Ci wszystkiego. Moze mial tylko pilotowki na stanie. ;) Powinien zaproponowac Ci jakas bezpilotowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lizarg

W passacie gdy go kupiłem nie było alarmu , była to wersja basic , a wtych wersjach nie było montowanych alarmów fabrycznie , miał centarny zamek na pilota z kluczyka i jedyna opcja jaką zauwarzyłem w momencie jak go otworzyłem i nie otwarłem drzwi po 30 sekundach sie zamykał , po zamontowaniu alarmu z dodatkowym pilotem . kiedyś pomyliły mi sie piloty , nie wiem co nacisnoiłem właczył sie klakson w tylnej cześci bagażu , wyłaczyłem go fabrycznym pilotem i więcej nigdy już mi sie nie udało go właczyć choć próbowałem. Samochód był sprowadzony . Chce wymienić ten alarm dla wlasnej wygody ,i mieć jednego pilota, poradźcie czy do tego kluczyka montować bezpilotówkę seo czy proxima , czy alarm z wkladką do kluczyka Top Safe 30 . Wtedy miałbym pewność ze po wymianie wkładnki kod radiowy jest zmienny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje kotleta.......lizarg no i wkoncu co zalozyles??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności