Skocz do zawartości
waldek40

zamiennik filtra kabinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno wiecie, ale dla tych co nie wiedzą podaje zamiennik filtrona k 1068 w inter carsie cena 85zł a zamiennik to KNECHT LA18 za 50 zł do passatów rocznik 08/92r-07/94r mi udało się kupić za 39zł :D , wcześniej mi facet z inter carsu sprzedał jeszcze tańszy zamiennik ale po próbie założenia filtr się marszczył deformował ( brak plastikowej oblamówki ) i robiła się wielka dziura :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszesz mozna sprawdzić w e-katalogu intercars na ich www http://sklep.intercars.com.pl/ , w zakładce zamienniki do 1068 są cztery filtry a najtańszy za 43zł

ja w swoim pasku mam 1045 filtrona (koszt ok 27zł u mnie na mieście) a wzasadzie teraz z filtrem węglowym 1045A za 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ameryki nie odkryłem :D niech moderator usunie ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

witam i mam pytanko:

czy filtr kabinowy ma leżeć "luzem" w plasikowej obudowie nawiewu, czu jest do niego jakaś przykrywka , ramka czy coś - bo u mnie takiego czegoś niema a wg mnie powinno być. jak to możliwe proszę o zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w b4 jest tak jakby ramka, w nią wsadzamy filtr i całość do obudowy wkładamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i mam pytanko:

czy filtr kabinowy ma leżeć "luzem" w plasikowej obudowie nawiewu, czu jest do niego jakaś przykrywka , ramka czy coś - bo u mnie takiego czegoś niema a wg mnie powinno być. jak to możliwe proszę o zdjęcie.

 

ma leżeć jak byś przykrył to jak by powietrze się dostawało , są tylko dwie zapinki na filtrze ażeby nie podskakiwał na dołkach , fotki nie budziet brak cyfraka :D

 

a może ktoś wie gdzie można kupić w miarę tanio nową chłodnice klimy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

dzięki za info

teraz wiem czego szukać

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek, nieprawde piszesz, filtr wkłada się w ramkę plastikową i razem z nią wkłada się do obudowy, gdzie ramka bokami sie zatrzaskuje, nie wkłąda się papierowego filtra luzem do obudowy, zapinki o których piszesz są nie na filtrze tylko na ramce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldek, nieprawde piszesz, filtr wkłada się w ramkę plastikową i razem z nią wkłada się do obudowy, gdzie ramka bokami sie zatrzaskuje, nie wkłąda się papierowego filtra luzem do obudowy, zapinki o których piszesz są nie na filtrze tylko na ramce

 

w moim pasków ramce masz tylko 2 otwory a zapinki są na filtrze te (zapinki , zatrzaski )wchodzą w te otwory , a sam filtr ma w około obudowę plastikową , sam filtr papierowy nie pasował do mojego bo się marszczył ale z tego co masz w opisie to masz passata z 96r a o tych filtrach co pisze to są do passatow od 08/92 do 07/94, poszukaj w google knecht LA18 i zobacz jak wygląda i nie mów że pisze nieprawde czytaj posty od początku :D:wpale::krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posty czytam od początku co widac po moich wypowiedziach w tym temacie, odpowiedziałem najpierw tobie a potem koledze pannonia,

tak, mam passata B4 z 1996 roku a kolega pannonia który to zapytał o spsób mocowania filtra tez ma B4 z 1995 r i jemu odpowiedziałem, po czym ty stwierdziłeś zupełnie cos innego co w b4 w tych rocznikach i z 1Z mija się z prawdą, ot i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
to masz passata z 96r a o tych filtrach co pisze to są do passatow od 08/92 do 07/94

 

tak, mam passata B4 z 1996 roku a kolega pannonia który to zapytał o spsób mocowania filtra tez ma B4 z 1995 r i jemu odpowiedziałem, po czym ty stwierdziłeś zupełnie cos innego co w b4 w tych rocznikach i z 1Z mija się z prawdą, ot i tyle...

 

To z tego co widzę muszę pewnie wyciągnąć średnią między '94 i '96' - 1/2 ramki i 1 zapinka bo narazie jestem skołowany :mur: a już było tak świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o z tego co widzę muszę pewnie wyciągnąć średnią między '94 i '96' - 1/2 ramki i 1 zapinka bo narazie jestem skołowany :mur: a już było tak świetnie

__

 

 

http://sklep.intercars.com.pl/ sprawdz sobie na tej stronie_______________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzałem sobie dziś w filtr celem pozbycia się zaschniętych owadów :) to strzeliłem od razu fotki tego o czym wcześniej pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w moim są inne mocowania .. do mojego pasuje filtr filtron K 1068 lub knecht LA18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
to strzeliłem od razu fotki

 

OOOOOOOOOto właśnie mi biegało :hurra:

 

Czyli są tylko te 2 zapinki i nic.

Myślałem że coś tam jeszcze jest bo u mnie lest w środku jakieś metalowe szpejo (jakiś napęd klapki czy coś w tym stylu), bo to jest w środku kanału na takiej wysokości że zawadza za filtr w 2/3 jego wysokości.

narazie nie mam aparatu ale jak co to machnę zdjątko.

 

waldek40 - stronka jest :ok:

- dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to klapka zamykająca dopływ zimnego powietrza (0 na pokrętle regulacji temperatury), gdybam tylko bo odcięcia zimnego powietrza jest w wersji bez klimy, u mnie jest klima manual i zamkniecia takiego nie ma , jedynie na przycisku obieg zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pannonia, musisz poszukać odpowiedni do twojego silnika w moim też jest klapka tylko jak założę filtr a jest on plaski to klapka nie zawadza , słyszałem że są filtry pół okrągłe czyli wypukłe i szukaj w zamiennikach ,filtrona są drogie ale i nie kupuj najtańszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia
słyszałem że są filtry pół okrągłe

 

to jest rozwiązanie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś było na forum o tych wypukłych filtrach, użyj szukajki, chyba dotyczyło to B3, nie pamiętam czy to rzadki czy drogi filtr ale ktoś chciał obudowę zmieniać zeby wchodził typowy i tańszy filtr

filtron generalnie nie jest drogi, w przypadku 1065 faktycznie jest różnica znacząca, ale w 1045, 1045A, filtrach powietrza czy oleju które kupuję porównywalny a czesto tańszy od innych

 

edit

chyba chodzi ci o 1068, jak widzę on jest zamiennikiem LA18, 1068 w intercarsie kosztuje 81zł a na http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm juz 65zł, czyli też cena kwestią sklepu, już kilka razy w intercarsie widziałem kosmiczne ceny także teraz często porównuje w kilku sklepach, na automotosklep tańszy niż w intercarsie jest też valeo będący zamiennikiem 1068

co do wyboru taniego czy drogiego jest kilka szkół wyboru, ja chyba się skłaniam bardziej do tej że lepiej kupić tańszy i wymienić częściej a mieć czystszy niż odwrotnie, jak też po dwóch filtrach zwykłych 1045 założyłem weglowy 1045A i mam wrazenie że lepiej oczyszcza, dłużej jezdzę na nim niż na zwykłym (jakby mniej się syfi i zatyka), jest porządniej wykonany, sztywniejszy, porównanie kosztów zakupu z mego skelipku miejscowego to ok 27zł zwykły, 50zł weglowy, ale uważam że warto było (może też dlatego że mam klime)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności