Skocz do zawartości
Baniadmx

Jakie radio do passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na temat ale na temat. Linkowany Vordon kupił sobie wczoraj / dziś i wcześniej trochę opinii na ceneo :D

 

http://www.ceneo.pl/47297347#tab=reviews_scroll

 

Wszystkie w tym samym momencie wpisane i w identycznym stylu. Mogli się inaczej postarać, a tak to jest beka :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinczyk jak chinczyk, wszystko ma ale czy wszystko działa jak powinno? Ja bym dołożył i kupił GMS'a pasującego P&P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Pioneer sph-da120? Jak działa na tym mirrorlink pod Androidem, mam Rns510 ale jutro wymontowuje by ktoś inny znów mnie nie wyprzedził ?

Znalazłem coś takiego https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01MFEZTKX/ref=mp_s_a_1_4?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1480886847&sr=8-4&pi=SL75_QL70&keywords=pioneer+sph-da120+passati mirrorlink mnie zainteresował bo jednak googlemapy to jak narazić the Best są

 

Sony Z5Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moje rns 300 odmawia posłuszeństwa i mam pytanie co do podmianki go na jakieś inne.

Z racji tego, że moje fundusze są dosyć skromne szukam jakiejś "budżetowej" opcji.

W samochodzie mam fabryczny moduł bluetooth z nakładką na uchwyt oraz w/w radio nawigacje, która cały czas gubi sygnał (co doprowadza mnie do szewskiej pasji, a jest również bardzo wybredne co do płyt) i chciałbym je zamienić na np. Rcd 300 z modułem aux, to radio chyba czyta mp3? Lub bardziej spartańskie metody czyli radio 1din + ramka, choć w tym wypadku zależy mi na sterowaniu z kierownicy (myślałem również nad emulatorem zmieniarki ale po przeczytaniu kilku opinii zrezygnowałem z tej opcji). Samochód jest z 2008r i czytałem o problemach z rozładowującym się akumulatorem po zmianie radia. Czy po zmianie z rns na inne radio bez nawigacji trzeba będzie dezaktywować moduł gps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B6 też jest z 2008 roku i po zmianie radia na 1 din nie mam żadnych problemów z akumulatorem czy GPS'em bo też miałem RNS300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam radio RCD500 lecz uległo awarii czy mogę zamiast takiego zamontować RCD510 bez żadnych przeróbek itp wszystko będzie działać? czy muszę być przygotowany na jakieś problemy typu Gateway itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki gateway jest u ciebie. Było to wałkowane już na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem w internecie i zamiast jakiego kolwiek radia 1din myślę nad włożeniem rcd300 lub rcd310 (ceny obu są przystępne), nie powinny one generować żadnych błędów oraz problemów z multifunkcją i bluetoothem. Lecz nie wiem czy gateway jaki posiadam jest odpowiedni, czy da się sprawdzić jego nr bez podłączania go pod komputer (atualnie nie mam takiej możliwości) lub rozkęcania samochodu? Na forum nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Z tego co się orientowałem przekładanie radia z modelu do modelu jest na zasadzie plug&play, a jak jest z wyświetlaniem komunikatów na wyświetlaczu pomiędzy zegarami? Mam czerwony wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej Obecnie posiadam radio RCD500 lecz uległo awariii zamierzam kupić takie RCD510

 

http://allegro.pl/vw-rcd510-6cd-mp3-sd-aux-usb-dotykowe-lcd-okazja-i6641856145.html

czy będzie pasować bez przeróbek?

 

do tego u tego samego sprzedawcy taki Gateway

 

http://allegro.pl/modul-sterownik-gateway-7n0907530al-rns510-itd-i6625056029.html

 

czy zestaw będzie śmigał bez problemu ?jeżeli dobrze czytałem to trzeba tylko coś zakodować przez komp czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem jakies dwa tygodnie temu z tej aukcji to radio potwierdzam działa bez problemu zmienialem gateway na te z koncowka E i nie rozładowuje akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowałem jakies dwa tygodnie temu z tej aukcji to radio potwierdzam działa bez problemu zmienialem gateway na te z koncowka E i nie rozładowuje akumulatora

 

Pokazałem te aukcje znajomemu a on twierdzi że to chinole są dlatego taka cena dokładnie powiedział tak

Radio z chin bez rds i czytnik płyt się psuje po pół roku

A Gateway ten z aukcji będzie ale moduł komfortu trzeba bedzie wymienić bo nie będzie działać

co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie są to chinole bez RDS ale mi to nie przeszkadza narazie działa w jak najlepszym porządku a gatewa wkładalem o numerze 3C0907530E i jest wporządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gateway ten z aukcji będzie ale moduł komfortu trzeba bedzie wymienić bo nie będzie działać

co Wy na to?

 

To jest gateway z b7. Za dużo przeróbek żeby do zakładać tylko dla radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie są to chinole bez RDS ale mi to nie przeszkadza narazie działa w jak najlepszym porządku a gatewa wkładalem o numerze 3C0907530E i jest wporządku

 

Czy brak RDS jest odczuwalny w codziennym użytkowaniu bo te RCD510 produkowane przez DELPHI podobno go nie maja a są dużo tańsze czy poza brakiem rds są gorzej wykonane w porównaniu z tymi produkowanymi na europejski rynek czy też wykonanie jest takie samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLuchajcie mam pytanko. Czy istnieje jakaś przejsciowka z wyjscia na radio ktore mam oryginalne na kostke iso ?poprostu chcialem sam przełożyc radio ale srednio sie na tym znam :/ z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka Fakra->iso. Tyle że musisz pociągnąć wzbudzenie radia z zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejściówka Fakra->iso. Tyle że musisz pociągnąć wzbudzenie radia z zapalniczki.

 

o kurde to chyba sobie odpuszczę i podjade do fachowca ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Jestem świeżym właścicielem Passata B6 2008 ("dystrybucja" niemiecka). Fabrycznie mam zainstalowane RCD 300 mp3 (jeśli się nie mylę).

Do tego mam zamontowany uchwyt na telefon trzeciej generacji, tylko nakładka na jakiegoś starego Siemensa w komplecie.

Brakuje mi w tym radiu głównie jednej funkcji - połączenie z telefonem przez BT.

 

Wiem, że mógłbym do uchwytu dokupić nakładkę dla iPhone 6S (taki mam obecnie telefon), ale nie chcę wydawać kilkaset złotych na coś, co przestanie być potrzebne przy najbliższej zmianie telefonu, albo gdy auto będzie prowadził ktoś poza mną.

Wiem, że jest opcja też dokupienia uniwersalnego modułu BT do tego uchwytu i wtedy każdy telefon będzie mógł się łączyć, ale...

Po pierwsze, będę musiał mieć dwa uchwyty zamontowane - jeden ten z BT, drugi na telefon.

Po drugie, to zawsze obsługa małego telefonu w trakcie jazdy (navi, telefony).

Po trzecie, to radio jest dosyć ubogie. Mamy XXI wiek w końcu :)

 

Radio idealnie powinno mieć:

1. Radio: nie jestem audiofilem - jakość obecnego mnie zadowala. Jestem zwłaszcza zachwycony zasięgiem - na autostradach cały czas świetnie gra.

2. BT - koniecznie możliwość połączenia się z telefonem przez BT - zarówno do prowadzenia rozmów jak i słuchania muzyki z telefonu.

Ze względu na fakt zestawu (uchwyt + moduł pod Siemensa) prawdopodobnie mam zamontowany (może fabrycznie) mikrofon w samochodzie. Czy jakoś dźwięku z takiego mikrofonu będzie lepsza niż z ewentualnie drugiego mikrofonu w Radiu? Jeśli tak, to dobrze, aby nowe radio mogło korzystać z tego mica.

 

Te dwa punkty to absolutne minimum.

 

Poza tym, skoro już jesteśmy w tym XXI wieku to chciałbym mieć możliwość:

3. Podłączenia czujników/kamer do parkowania - pewnie od razu na kamery bym się zdecydował, ale nie wiem jaki to koszt.

4. Nawigacja: marzy mi się od dawna coś obsługującego Apple CarPlay ale widzę, że rynek pod tym względem ciągle marnie wygląda.

Chciałbym zwyczajnie przerzucać na wyświetlacz radia to co mam na ekranie telefonu. Wtedy odpalam na iPhonie mapę jaką chcę i wrzucam sam obraz na Radio.

Jeśli nie to, to chyba coś na Androidzie? Tak, żeby poszło tam Google Maps i ewentualnie jakaś inna off-line w przypadku dalszych wycieczek za granicę.

 

Wszelkie inne dodatki mile widziane, ale nie niezbędne.

Za sugestiami na tym forum przejrzałem ofertę GMS, znalazłem takie pasujące modele.

Dedykowane:

 

http://www.gms.pl/pl/_sp/200/vw__seat__skoda_gms_8706/

http://www.gms.pl/pl/_sp/137/vw__seat__skoda__adayo_ce4kc8_dvr__i-mode__dab+/

Jak dobrze czytam, to funkcje 1-3 mam spełnione (nie wiem jak z tym mikrofonem). Jak z pozycją 4? Tam chyba można korzystać tylko z wbudowanej nawigacji?

 

Jest też coś na Androidzie:

http://www.gms.pl/pl/_sp/216/

Ale to uniwersalne. Nie wiem jak to będzie pasowało do B6.

 

Coś z tych GMS polecicie dla moich celów czy szukać gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jedno z 2 pierwszych. Są P&P. Przy trzecim potrzebujesz ramki i musisz ciągnąć wzbudzenie do radia. Wszystko przez ten CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności