Skocz do zawartości
franas00

hałas podczas jazdy, wygłuszenie kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naszła mnie ochota by wygłuszyć sobie auto, chce zacząć od bagażnika skąd dochodzi największy hałas, a także klapę bagażnika i wszystkie drzwi.

 

Szukałem na forum informacji na ten temat i nie znalazłem za dużo przydatnych wiadomości.

 

Pisze ten temat po ty by ktoś kto już miał z tym styczność podzielił się ze mną i innymi swoim doświadczeniem.

 

Moje pytania:

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/umbau-06.jpg

-czym w miarę skutecznie i tanio wyłuszczyć bagażnik, słyszałem że dobrze sprawdza się aluminiowa taśma dekarska, a co myślicie o zastosowaniu zwykłego filcu http://www.altex.home.pl/filc.jpg ??

-czym wyłuszczyć drzwi, z tego co wyczytałem dowiedziałem sie że raczej nie stosuje sie filcu ani niczego o strukturze gąbki bo po prostu mokną.?

 

czekam na waszą pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam prośbę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazisz się jak powiem, że to bez sensu?

Wiem, że pytasz bo chcesz coś poprawić, ale jako dobrą radę

przyjmij to, że to tanie nie będzie. Rozbierzesz pół auta - po złożeniu

może być tak, że zaczną trzeszczeć plastiki. W mojej ocenie kombi

zawsze będzie głośniejsze od sedana i ciężko będzie tanim sposobem je

tak wygłuszyć. Zatem przemyśl jeszcze temat...

 

Jeśli zdecydujesz się wygłaszać to raczej tylko maty do tłumienia

auta zdadzą egzamin. A dobre maty są drogie, tym bardziej że chcesz

wygłuszać dużą powierzchnię - także pakę.

 

Pozdrawiam - Bartek

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ci lozyska juz sie koncza i dlatego z tylu jest tak glosno. Tez mam kombi i u mnie jest cicho. Tak jak kolega napisal ze beda ci plastki trzeszsczaly to i kilka zatrzaskow popsujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kombi też nie narzekam na hałas ani pasazerowie z tylu, na peewno w sedanie jest ciszej ale i w kombi jest calkiem przyzwoicie. Może opony są wyząbkowane i huczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wymiana sprężyn pomoże? U mnie przenoszą się drgania z nierównej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wymiana sprężyn pomoże? U mnie przenoszą się drgania z nierównej drogi.
A moze ci lozyska juz sie koncza i dlatego z tylu jest tak glosno. Tez mam kombi i u mnie jest cicho. Tak jak kolega napisal ze beda ci plastki trzeszsczaly to i kilka zatrzaskow popsujesz.

 

sprawdzę to

 

Nie obrazisz się jak powiem, że to bez sensu?

Wiem, że pytasz bo chcesz coś poprawić, ale jako dobrą radę

przyjmij to, że to tanie nie będzie. Rozbierzesz pół auta - po złożeniu

może być tak, że zaczną trzeszczeć plastiki. W mojej ocenie kombi

zawsze będzie głośniejsze od sedana i ciężko będzie tanim sposobem je

tak wygłuszyć. Zatem przemyśl jeszcze temat...

 

Jeśli zdecydujesz się wygłaszać to raczej tylko maty do tłumienia

auta zdadzą egzamin. A dobre maty są drogie, tym bardziej że chcesz

wygłuszać dużą powierzchnię - także pakę.

 

Pozdrawiam - Bartek

 

no i chyba masz racje, dam sobie z tym spokój

 

to może faktycznie sprężyny albo łożyska, podczas jazdy na równym asfalcie jest cichutko hałas jest wtedy gdy droga jest nie równa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w kombi na hałas nie narzekam, choc byl moment ze nie szlo wytrzymac w srodku, nawet muzyka nie dawała rady, a powiem ze jest czym podkręcać. Okazało się ze łożysko w piaście padło, po wymianie, tak jak już wspomniałem, nastała cisza, która skutecznie zagłuszam przy pomocy pilota w reku :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasio na lewarek i na początek posprawdzaj koła-czy nie szumią łożyska.Później ewentualnie zajmij się zawieszeniem.U mnie w kombiaku jakoś nie zauważyłem żeby było przesadnie głośno ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się przedmówcami nie zgodzę. Mam kombi, i niestety ale tył przenosi każdą nierówność drogi jako hałas do kabiny. a że drogi mamy jakie mamy, postanowiłem powalczyć. Rozebrałem cały bagażnik z tapicerek, na nadkola, blachę pod podłogą bagażnika i wnęki na apteczkę i lewarek (tam jest tylko blacha poszycia błotnika i nic więcej!) nakleiłem maty bitumiczne, a na boczki tapicerowane matę filcową 1 cm grubą. Teraz hałas jest zdecydowanie mniejszy, w zasadzie z tyłu czuć tylko głuche uderzenia jak wpadnę w dziurawa drogę. A tak - miodzio.

natomiast ciekawostka - tak samo kolega zaatakował front auta - rozebrał wszystko do gołej blachy, nakleił masę bitumiczną a na nią filc - do 2500 obr/min nie słychać, że pod maską pracuje TDI. Chcę to samo u siebie zrobić, ale nie mam czasu na rozbebeszenie auta - używam go na co dzień.

 

Co do kosztów - na maty wydałem około 100 na maty bitumiczne (miękkie z allegro), około 150 na filc. No i czas - walczyłem cały dzień z opalarką i nożem w ręku.

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jak wyciszysz to bedzie lepiej. Tylko jak ktos napisal trzeba to zrobic na spokojnie bo inaczej mozna tylko bardziej zepsuc.

 

Trzeba tez wiedziec co pierwsze sie odkreca a co drugie. Ja u siebie nie moge sie dobrac do pasa z tylu bo nie chce czegos przypadkiem polamac. Niech sobie sprawdzi lozyska i zawieche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z początku wymieniłem amorki z tyłu myślałem że to to będzie przyczyno bo i tak nadawały się do wymiany, jednak hałas słychać dalej.

 

-tak jak mówicie, pierwsze co sprawdzę łożyska

-potem jak to nie pomoże to sprężyny

-a czy jest tam coś jeszcze co może być odpowiedzialne za przenoszenie hałasu z nierównej drogi??

 

ps. mam zamiar obniżyć nieco furę, i gdyby okazało się że powodem hałasu są zużyte sprężyny to hałas ustanie gdy wsadze obniżające sprężyny(które z tego co słyszałem są nieco twardzsze)?? czy w gre wchodzą tylko oryginalne??

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. mam zamiar obniżyć nieco furę, i gdyby okazało się że powodem hałasu są zużyte sprężyny to hałas ustanie gdy wsadze obniżające sprężyny(które z tego co słyszałem są nieco twardzsze)?? czy w gre wchodzą tylko oryginalne??

 

Jak i tak chcesz obniżyć to zmieniaj springi lub cały zawias ;) Jak nie będą to łożyska to podczas wymiany zawiechy zerknij na jej elementy czy nie są zużyte.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał franas00 Zobacz post

ps. mam zamiar obniżyć nieco furę, i gdyby okazało się że powodem hałasu są zużyte sprężyny to hałas ustanie gdy wsadze obniżające sprężyny(które z tego co słyszałem są nieco twardzsze)?? czy w gre wchodzą tylko oryginalne??

Jak i tak chcesz obniżyć to zmieniaj springi lub cały zawias Jak nie będą to łożyska to podczas wymiany zawiechy zerknij na jej elementy czy nie są zużyte.Pzdr.

 

no a co jeszcze prócz sprężyn i łożysk może być tam do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franas, jeśli chcesz obniżyć auto to może rzeczywiście wycisz auto

skoro przeszkadza Ci hałas standardowego zawieszenia ;)

Po zmianie zawiechy będzie przecież gorzej...

 

Jeśli da się to zrobić za 200-300zł to próbuj, ale trzeba na to mieć sporo

czasu i nie robić na szybko. Chodzi o demontaż plastików z wyczuciem

i potem odpowiednie ich zamocowanie.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną hałasu mogą być też zardzewiałe prowadnice klocków hamulcowych. U mnie klocki były już tak sztywne, że ciężko było je wyjąć. Oczywiście ocierały cały czas o tarcze.

 

Co do sprężyn tylnych w kombi to od jakiego auta wziąść miękksze żeby pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a co jeszcze prócz sprężyn i łożysk może być tam do wymiany??

 

Passat na lewar i sprawdzaj,nie jestem niestety jasnowidzem ;) Wszyscy możemy tylko zgadywać niestety...

 

 

 

Co do sprężyn tylnych w kombi to od jakiego auta wziąść miękksze żeby pasowały?

 

Miękksze do kombiaka?Niebardzo...Poza tym muszą być dedykowane do tego modelu VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności