Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Passat 280 przy 140km/h pali średnio 9,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba pamiętać, że Arteon 2.0 280 ma skrzynie 7-biegowa, a w Passatcie 280 jest 6 i to jeszcze krótko zestopniowana.... Przy 180km/h w Passatcie na 6 biegu jest 4k obrotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i trzeba pamiętać, że Arteon 2.0 280 ma skrzynie 7-biegowa, a w Passatcie 280 jest 6 i to jeszcze krótko zestopniowana.... Przy 180km/h w Passatcie na 6 biegu jest 4k obrotów...

 

To ile jest w Passacie 2,0 TSI 280KM na 6 biegu przy 240km/h?

~5300 obr/min ??

A ile jest w Arteonie przy 7-biegowej DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vienna to skaj, tak jak skaj na obiciach drzwi.

Arteon pretendujący do Premium (wizerunkiem i trochę ceną) ma skaj na obiciach ?

Lepszy byłby welur / alcantara.

Wnętrze kieszeni w przednich bocznych drzwiach jest wypełnione kiepskim materiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arteon pretenduje do premium tylko marketingiem, jakość identyczna jak w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już to opisał: z zewnątrz bardzo ładny , wewnątrz typowy Passat.

Wg mnie kosztuje za dużo, mała gama silników i 4Motion, mało kolorów nadwozia i wnętrza, mało typów felg.

To też jest powód dla którego nie zbliżył się do klasy premium.

A tak ładnie zapowiadał się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy material jest w kieszeniach nowej 5, ktora oczywiscie chyba uwazacie za premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz Nappę czy Viennę z Alcantarą? Jeśli Nappę to wentylowaną? U mnie jest czarna wentylowana Nappa i nie mam ze skórą żadnych problemów, a auto ma już rok.

 

czarna nappa - brak wentylacji. jest inna niż z wentylacją i już ma garby :-(

auto ma 10 tys i pół roku. już nie mówię e jak się człowiek przypatrzy to widać matę grzewczą na boczkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszy material jest w kieszeniach nowej 5, ktora oczywiscie chyba uwazacie za premium.

 

I co tam możemy znaleźć ?

Filc czy gąbka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po bokach nic, czyli goly plastik, na dole jakas guma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po bokach nic, czyli goly plastik, na dole jakas guma.

 

Może to jest lepsze (??) niż jakiś kiepski materiał?

Powtórzę wcześniejsze pytanie do Ciebie:

Możesz wyjaśnić dlaczego ACC jest bardziej komfortowe z silnikiem diesla niż z silnikiem benzynowym.

Masz na myśli konkretną konfigurację Passat Bi-Turbo 240 KM vs. 2,0 TSI 280KM czy to jest ogólne spostrzeżenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie kosztuje za dużo

 

W praktyce różnica w cenie między Arteonem a Passatem nie jest aż tak duża. Przy mojej konfiguracji wynosi ok. 8 tys. zł z tym, że w Passacie byłby silnik 1.8 TSI 180 KM a w Arteonie 2.0 TSI 190 KM. Ja konfigurowałem wersję Elegance a w przypadku wersji R-line ta różnica wynosi jeszcze mniej ok. 3-4 tys ponieważ R-line jest droższe od Elegance o ok. 3 tys. a w Passacie za pakiet R-line dopłata wynosi ponad 8 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po bokach nic, czyli goly plastik, na dole jakas guma.

 

Podobnie jak w nowy Audi A4/A5. Też plastik a na dole guma. Guma tylko z przodu, z tyłu ordynarny plastik...

W Pasacie B7 kieszenie były już ładnie wymoszczone. W B8 też jest OK, ale na ich tle A4 to dla mnie porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ile jest w Passacie 2,0 TSI 280KM na 6 biegu przy 240km/h?

~5300 obr/min ??

A ile jest w Arteonie przy 7-biegowej DSG

 

Nom passata ustrzeliles dobrze ->

 

Jezeli chodzi o arteona to nie wiem, pewnie tyle samo co w nowym golfie R z dsg7 ale jak wygladaja obroty w golfie tez nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W praktyce różnica w cenie między Arteonem a Passatem nie jest aż tak duża. Przy mojej konfiguracji wynosi ok. 8 tys. zł z tym, że w Passacie byłby silnik 1.8 TSI 180 KM a w Arteonie 2.0 TSI 190 KM. Ja konfigurowałem wersję Elegance a w przypadku wersji R-line ta różnica wynosi jeszcze mniej ok. 3-4 tys ponieważ R-line jest droższe od Elegance o ok. 3 tys. a w Passacie za pakiet R-line dopłata wynosi ponad 8 tys.

 

Jesteś pewien, że dobrze skonfigurowałeś? Moja konfiguracja w Arteonie to 208k (Passat 194), a brakuje w tej cenie jeszcze paru opcji (np. roletek, pakietu przeglądów). Moje auto jest o 16% mocniejsze (30KM) ale za to skrzynia jest starsza. Niemniej jednak Arteon wychodzi wyraźnie ponad 15k drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolet w Arteonie nie można zamówić... takie nadwozie wyklucza ta opcje wiec tego nie wliczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej konfiguracji tyle wychodzi passat na starcie kosztuje 135.000 a Arteon 156000. W Passacie dopłata do felg 18 to już + 4 tys. do tego Arteon ma teraz ciekawe Pakiety np. Drogowy Plus w Arteonie 2.2 tys w Passacie prawie 6 tys., System Area View w Passacie to 3,7 tys a Active Info Display 2.1 tys w Arteonie masz to w pakiecie za 2 tys. i tak różnica w cenie pomalutku mi się zmniejszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się licytować każdy chwali swoje szczególnie na danym forum o konkretnym samochodzie i nowsze dziecko będzie zawsze be dopóki samemu się go nie nabędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom passata ustrzeliles dobrze ->

 

Jezeli chodzi o arteona to nie wiem, pewnie tyle samo co w nowym golfie R z dsg7 ale jak wygladaja obroty w golfie tez nie wiem.

 

Dziękuję, tak z ciekawości wiesz ile to paliło przy tych 240 km/h ? 20 l/100km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności