Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Albo mój napęd LG nie nagrywa dobrze płyt.

 

Z mojego doświadczenia LG bardzo słabo sobie radzi z nagrywaniem płyt DL,poszukaj kogoś z LITEON'em np IHAS-124 lub Samsunga sh-202 i co bardzo ważne zmień Booktype na DVD-ROM.

ps.Laserowi już daj spokój,żadnych tacek nie smaruj!!!:przestraszony

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Lg nagrywa jak złoto a liteon nie radzi sobie wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że też mam napęd LG i nigdzie nie udało mi się znaleźć takiego ustawienia: Booktype - DVD-ROM (w programie PowerIso)

W zaleceniach w tym wątku było też napisane żeby nagrywać z minimalną prędkością - ja nagrałem na pełnej p...(rędkości).

V13 i V14 zainstalowało się za pierwszym razem bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad to że napęd czyta tłoczone płyty i nagrywane CD-R nie oznacza, że jest w pełni ok. Naprawiam te nawigacje, przez moje ręce przeszło ich kilka setek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam innej nagrywarki.

 

Napęd czyta bez problemu również nagrywane DVD nie tylko tłoczone. Szkoda że nie ma kogoś z Kielc z działającą płytą i napędem wtedy miałbym pewność. A tak nie wiem czy zakładać spór chińczykowi czy nie :-/

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czytaniem DVD +R DL bardzo często są problemy. Znakomita większość to kwestia brudnego lasera a nie źle nagranej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czytaniem DVD +R DL bardzo często są problemy. Znakomita większość to kwestia brudnego lasera a nie źle nagranej płyty.

Tak tylko laser założony nowy i czyta tak jak stary :-/

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, a jaki masz soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120A modyfikowany

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad spróbuj z 5238 od pab567.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad spróbuj z 5238 od pab567.

Właśnie jestem po zmianie softu.

Dalej jest to samo.

Wszystkie płyty są czytane ok. Natomiast przy DVD DL jest dźwięk jak ślizgania i napęd ewidentnie nie startuje płyty.

 

Czy ktoś mógłby podać jak nazywa się cały napęd żebym kupił na AliExpress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby podać jak nazywa się cały napęd żebym kupił na AliExpress?

 

DVD-M5

 

Nie wiem czemu upierasz się tak przy tym laserze.Pisałeś że tłoczone DL ci czyta,naruchaj odpowiednią nagrywarkę i wypal poprawnie płytę.

Najlepiej programem imgburn,w nim ręcznie zmień booktype na dvd-rom nagrywaj na dobrej płycie(ja pale na verbatimach,tanie esperanze też dają rade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD-M5

 

Nie wiem czemu upierasz się tak przy tym laserze.Pisałeś że tłoczone DL ci czyta,naruchaj odpowiednią nagrywarkę i wypal poprawnie płytę.

Najlepiej programem imgburn,w nim ręcznie zmień booktype na dvd-rom nagrywaj na dobrej płycie(ja pale na verbatimach,tanie esperanze też dają rade).

f3ffd3eed9199ac9a7ecf48045a09188.jpg

 

A w aucie mam jeszcze tdk esperanze i Sony :-) w piątek w robocie było wielkie wypalanie dla mnie płyt testowane że 4 nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad wyślij swój adres na privie, to jak wróci do mnie moja płyta(4/5 aktualizacji się powiodło) to ci mogę wysłać pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad wyślij swój adres na privie, to jak wróci do mnie moja płyta(4/5 aktualizacji się powiodło) to ci mogę wysłać pocztą.

Bardzo chętnie nawet zwrócę koszty wysyłki. :-) adres wysłany. Daj numer konta to zwrócę ci za wysyłkę.

 

A co to znaczy 4/5 czyli nie zaktualizowano do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5 navi jakie aktualizowane było tą płytką 4 zakończyły się powodzeniem, a w jednej się nie dało i jeździ z v10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o link do sprawdzonej mapy v14. Spróbuję jeszcze raz nagrać.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po zmianie softu.

Dalej jest to samo.

Wszystkie płyty są czytane ok. Natomiast przy DVD DL jest dźwięk jak ślizgania i napęd ewidentnie nie startuje płyty.

 

Czy ktoś mógłby podać jak nazywa się cały napęd żebym kupił na AliExpress?

 

Mam z tego linku i działa jak złoto. Już kilkanaście razy instalowałem przy pomocy tego napędu mapy i nigdy nie było problemu.

https://pl.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-Original-DVD-M5-DVD-navigation-loader-for-VW-Magotan-RNS510-MK4-Escalade-Mercedes/32579534803.html?spm=2114.13010608.0.0.c9p35w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie o co może chodzić. Obecnie mam soft 4120. Próbuję kolejny raz aktualizować mapę (obecnie mam v11) do wersji v14. Wkładam płytkę do napędu, od razu wyskakuje komunikat:

 

"Nowa nawigacyjna płyta DVD. "Dalej" zatrzymuje prowadzenie do celu i przerywa wprowadz. celu. "

 

Klikam "Dalej" i po kilkunastu sekundach mam komunikat głosowy "Włóż płytę nawigacyjną" a na ekranie pojawia się błąd CD/DVD

 

Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś z forum co za opłatą wymieni laser w rns510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności