Skocz do zawartości
Gość lisek171

Passat B3 91r kombi centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem ze marudzę ale...

 

Gdzieś na internetach wyczytałem ze do przyczyn nie działającego CZ można zaliczyć ze nie działa podświetlanie zapalniczki. Ze przewody od zapalniczki i CZ się gdzie łączą i można ze sobą dodać te awaria...

 

Bo fakt faktem....W czasie co CZ padł to i też pooświetlanie zapalniczki również. A moje pytanie jest takie, jak się dostać do przewodów od zapalniczki i CZ

 

Ogólnie czy to jest prawdą co ja wyczytałem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa u Ciebie oświetlenie wewnątrz samochodu, w bagażniku, zegarek, zapalniczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze oświetlenie zapalniczki padło. A oświetlenie środka czasem działa a czasem nie. Dziś mi sie udało otworzyć drzwi pasażera. Zdjąłem na przodzie tapicerkę i nic dziwnego tam nie ujrzałem. Do głównego silniczka koło zapasówki tej zobaczyłem tam i też niby wszystko dobrze. Do klapy mie mam dostępu wcale. CZ trzyma mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjąłem na przodzie tapicerkę i nic dziwnego tam nie ujrzałem

Bo w tych rocznikach wystarczy klamkę zdemontować aby na szybko zdiagnozować centralny.

Sprawdź czy masz zasilanie na pompce w bagażniku, chyba gruby czerwony.

Aby wymienić żaróweczką w zapalniczce najlepiej jest zdemontować środkowy tunel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zapalniczki mogło paść bo żarówka się spaliła. Z tym oświetleniem powiązane jest kilka innych oświetleń. I nie są one powiązane z centralnym. To o co pytałem wyżej jest powiązane z centralnym.

I na marginesie skoro podświetlenie wewnątrz auta raz działa też nie to krańcówki drzwi do wymiany/regeneracji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To klamkę tylko od pasażera zmieniłem bo była uszkodzona ale i tak jest licha. Ale jak pisałem nic takiego nie ujrzałem co i jak. Jak ostatnio otworzyłem bak od środka to centralny całkiem ucichł. Wszystko mogę otworzyć prócz klapy bagażnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem został rozwiązany przez znalezienie nieszczelności na wężykach które wychodzą od pompki centralnego, warto byłoby się im przyjrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nad dniach bardziej zwrócę uwagę na te wężyki. Mają swoje ulubione momenty co lubią mieć nieszczelność?? I jak dmuchnę wężyk to klapa powinna się odblokować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tyle pary w płucach co kompresor to się otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo zagięć / trójników z których wężyk mógł się "wypiąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sporo zagięć / trójników z których wężyk mógł się "wypiąć"
Dziś się okazało ze wężyki są na swoich miejscach. Troszkę newsów z dziś...

 

*Prąd dochodzi pompki centralnego

 

Więc odłączyliśmy pompkę i poszliśmy z nią na warsztat i takie wnioski...

* Nie rozebrana pompka nie chodzi podpięta pod prostownik

* Pompka sama bez płyty głównej chodzi idealnie.

 

Więc chyba winny jest już znaleziony. Chciałem jeszcze na innej sprawdzić ale na złomie kosztuję 50pln ale bez prawa sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności