Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Do tego ciche opony, dźwiękoszczelne szyby... Auto jest naprawdę dobrze wyciszone. Auto leci 160km/h na tempomacie a dzieci mogą sobie spokojnie oglądać bajki z DVD na ekranie auta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem prawie rok dizlem bitd, a od pół roku jeżdżę 280. Poniżej kilka obserwacji:

- 240 jest głośna przy prędkościach powyżej 100kmh, a w zimę nawet przy niskich prędkościach ;-)

- 7 biegu nie brakuje mi akurat. Duże różnice w zachowaniu silnika i skrzyni są przy ustawieniach na sport/normal/eco. Dodatkowo można sterować sobie biegami za pomocą łopatek przy kierownicy

- spalanie 280 w mieście stołecznym przy naprawdę krótkich trasach wychodzi mi około 12 litrów. W trasie około 8 (10 jeśli się mocno ciśnie). 16 jak się jedzie powyżej 200kmh.

- 240 bitd naprawdę fajnie przyspiesza do 100kmh, ale potem jest słabiutko. 280 to zupełnie inny świat. Ma to spore znaczenie zwłaszcza przy wyprzedzaniu przy prędkościach powyżej 100.

 

Warto się przejechać jednym i drugim, bo wiele z tych obserwacji jest bardzo subiektywnych. Na przykład poziom hałasu - dla jednych będzie absolutnie nieakceptowalny, dla innych w normie.

 

Wydaje mi się, że 280 pali sporo więcej ale mogę się mylić, miałem okazję testować kilka dni auto przed zakupem i był to decydujący czynnik przewagi BiTDI. W sumie może i cisnąłem ale po mieście (i nie była to zima przez cały weekend) auto lekko łykało 13-14,00L/100km więc jak się oszczędza to może i spali 12L. Warto aby kolega wkleił swoje aktualne dane z budzika ze średnią prędkością, przebiegiem oraz spalaniem zarówna np. z całego baku jak i długookresowo, zawsze to w obiektywny sposób pomoże w podjęciu decyzji ewentualnym innym, którzy mają dylemat, który silnik wybrać. Na trasie też nie było tak różowo i przy prędkościach autostradowych pamiętam, że miałem spalanie około 9-9,5L więc sporo wydaje mi się, mam jeszcze chyba gdzieś stare fotki z ekranu ale to muszę poszukać i jak znajdę to wkleję. Obecne spalanie długookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w mieście więc różnica jest spora jak ktoś dużo jeździ, auto kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak myślicie, który konfig wydaje się sensowniejszy:

 

1. Comfortline, Pakiet Buisness, System Easy Open/Close, Keyless Acces, System Bezdotykowego Otwierania/Zamykania klapy bagażnika, Active Info Display, Pakiet Zimowy. Co ważne w tym porównaniu to tutaj jest Navi Discover Media!!! Cena 132K

 

2. Comfortline, Pakiet Buisness, Hak Holowniczy, System Nawigacji Discover Pro, Car Net. Cena 128K

 

Wymieniłem pakiety dodatkowe tylko, ponieważ silnikowo wersje są te same.

Pytanie czy Active Info Display ma sens przy Discover Media? Czy lepiej pominąć Active Info Display, Komfortowy Dostęp na rzecz tańszej konfi o 4k lecz z Discover Pro?

 

I jak wygląda porównanie 150 dizelka do 190 w manulau rzecz jasna, jest zauważalna różnica w dynamice jak i spalaniu? Czy są to raczej marginalne wartości

 

Aha no i tańszy ma kolor biały, który jest moim faworytem a droższy jest w kolorze Indium Grey

Edytowane przez garbeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jak myślicie, który konfig wydaje się sensowniejszy:

 

1. Comfortline, Pakiet Buisness, System Easy Open/Close, Keyless Acces, System Bezdotykowego Otwierania/Zamykania klapy bagażnika, Active Info Display, Pakiet Zimowy. Co ważne w tym porównaniu to tutaj jest Navi Discover Media!!! Cena 132K

 

2. Comfortline, Pakiet Buisness, Hak Holowniczy, System Nawigacji Discover Pro, Car Net. Cena 128K

 

Wymieniłem pakiety dodatkowe tylko, ponieważ silnikowo wersje są te same.

Pytanie czy Active Info Display ma sens przy Discover Media? Czy lepiej pominąć Active Info Display, Komfortowy Dostęp na rzecz tańszej konfi o 4k lecz z Discover Pro?

 

I jak wygląda porównanie 150 dizelka do 190 w manulau rzecz jasna, jest zauważalna różnica w dynamice jak i spalaniu? Czy są to raczej marginalne wartości

 

Aha no i tańszy ma kolor biały, który jest moim faworytem a droższy jest w kolorze Indium Grey

 

Ja bym wybrał z AID raczej kosztem navi. System bezkluczykowy - jest naprawdę megaaaaa i liczniki tez dają rada. :)

Co do duesla ja bym wybrał 190 km jednak - po to żeby pózniej nie żałować a jednak różnica na pewno bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że 280 pali sporo więcej ale mogę się mylić, miałem okazję testować kilka dni auto przed zakupem i był to decydujący czynnik przewagi BiTDI. W sumie może i cisnąłem ale po mieście (i nie była to zima przez cały weekend) auto lekko łykało 13-14,00L/100km więc jak się oszczędza to może i spali 12L. Warto aby kolega wkleił swoje aktualne dane z budzika ze średnią prędkością, przebiegiem oraz spalaniem zarówna np. z całego baku jak i długookresowo, zawsze to w obiektywny sposób pomoże w podjęciu decyzji ewentualnym innym, którzy mają dylemat, który silnik wybrać. Na trasie też nie było tak różowo i przy prędkościach autostradowych pamiętam, że miałem spalanie około 9-9,5L więc sporo wydaje mi się, mam jeszcze chyba gdzieś stare fotki z ekranu ale to muszę poszukać i jak znajdę to wkleję. Obecne spalanie długookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w mieście więc różnica jest spora jak ktoś dużo jeździ, auto kombi.

 

Passat Alltrack TSI jest tańszy od BiTDI o 21300zł w wersji podstawowej.

I teraz zakładając że benzyna spali nawet 5l więcej na każde 100km to przy przebiegu rocznym rzędu 30.000km (uważam że to już nie jest mały przebieg) daje 1500litrów czyli około 7200zł oszczędności. Więc różnica w zakupie zwróci się najwcześniej po 3 latach biorąc pod uwagę że w dieslu nic się nie zepsuje oraz nie biorąc pod uwagę wyższych kosztów eksploatacji diesla. Przyjąłem bardzo dużą różnicę w spalaniu i nie mały przebieg roczny. Gdzie tu sens i gdzie logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że 280 pali sporo więcej ale mogę się mylić, miałem okazję testować kilka dni auto przed zakupem i był to decydujący czynnik przewagi BiTDI. W sumie może i cisnąłem ale po mieście (i nie była to zima przez cały weekend) auto lekko łykało 13-14,00L/100km więc jak się oszczędza to może i spali 12L. Warto aby kolega wkleił swoje aktualne dane z budzika ze średnią prędkością, przebiegiem oraz spalaniem zarówna np. z całego baku jak i długookresowo, zawsze to w obiektywny sposób pomoże w podjęciu decyzji ewentualnym innym, którzy mają dylemat, który silnik wybrać. Na trasie też nie było tak różowo i przy prędkościach autostradowych pamiętam, że miałem spalanie około 9-9,5L więc sporo wydaje mi się, mam jeszcze chyba gdzieś stare fotki z ekranu ale to muszę poszukać i jak znajdę to wkleję. Obecne spalanie długookresowe w BiTDI mam na poziomie 7,0L w cyklu mieszanym, 6,0-7,0L w trasie i 8,0-9,0L w mieście więc różnica jest spora jak ktoś dużo jeździ, auto kombi.

 

Dokładnie takie samo spalanie mam w ośce 2.0 TSI, także biorąc pod uwagę 4x4 i extra 60KM, to myślę, że warto, choć faktycznie przydałby się zweryfikowany raport spalania. Mi ciągle utrzymuje się ok. 10.5l/100km po prawie 40tyś km.

Ani jednej dolewki oleju, super osiągi na suchym, cicho, ciepło. Ja tam wszystkim polecam :)

Choć idealne wydaje się dla mnie połączenie (szkoda że tylko w Alltrack) 2.0 TSI 220KM z 4motion. Można łatwo podnieść do 300KM i ponad 400Nm a nawet i 500Nm z DQ500. I jak dla mnie to jest już rodzinny potwór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co mam przejechane 7tys km. Długodystansowo spalanie 11,4L. 80% miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co mam przejechane 7tys km. Długodystansowo spalanie 11,4L. 80% miasto.

 

Gdybym wiedział że tak samo jak u mnie 80% miasto, spalanie poniżej 12 to bym się głęboko zastanowił nad paskiem :)

Myślałem że granicą realna jest 15-16, mogłem podpytać. No i plus Jaki by on nie był 4x4.....

Ach gdyby do tego pasek miał rwd to bralbym w ciemno ;)

A tak został tydzień do odbioru bmw. Zobaczymy czy miło zaskoczy, czy rozczaruje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział że tak samo jak u mnie 80% miasto, spalanie poniżej 12 to bym się głęboko zastanowił nad paskiem :)

...

Ach gdyby do tego pasek miał rwd to bralbym w ciemno ;)

....

 

Co daje RWD w miejskiej jeździe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z plusów po przesiadce z diesla 140 km widze naprawdę ze benzynkę duuuuuzo lepiej pracuje, jest szybsża i mi narazie wystarczy :) jednak ekonomia przeważyła. Ale dżwiek megaaaa :) narazie jeszcze go jakoś mocno nie ciasne bo mam dopiero 2000 km przejechana wiec max miałem 4,5 tys obrotów - ale z silnika jestem zadowolony :) szkoda ze skrzynia juz mi coś szwankuje - ale wymienia jak trzeba bedzie ;) zazdroszczę użytkownikom 220 km :)

 

Ps. Nie przeszkadza Wam ze podłokietnik jest jakoś średnio zamontowany. Mogli tunel inaczej pociągnąć żeby był większy jak np. W cc albo mondeo etc. A tak jedzie do przodu i średnio wyglada taki wiszący ;)

tunel środkowy z tego plastiku - przydałoby sie tam jakiś lepszy plastik :)

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co daje RWD w miejskiej jeździe ?

 

Tak naprawdę: same problemy w stosunku do FWD. Lepszy start na suchym i ciepłym, koniec zalet dla przeciętnego użytkownika.

Możliwość pozbycia się żony psując jej ESP w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę: same problemy w stosunku do FWD. Lepszy start na suchym i ciepłym, koniec zalet dla przeciętnego użytkownika.

Możliwość pozbycia się żony psując jej ESP w zimie.

 

Dla mnie ma więcej zalet.... Gdyby rwd nie było moim priorytetem wziąłbym z x drivem który i tak większość momentu daje na tył.

Chyba wszyscy używacie auto do jazdy z punktu A do b tylko.....

Albo jesteście lub jezdzicie jak emeryci.... Rozumiem to każdy ma prawo prowadzić auto jak chce, dla mnie śnieg + RWD bajka i fajna zabawa, plus rekreacyjny wyjazd na tor, inne czucie samochodu, prowadzenie nieporównywalnie lepsze do fwd, inny stosunek mas ( lepsze proporcje przód/tył)

Tutaj jak pisałem wcześniej większość i tak będzie bronnila b8 ;)

Wasze prawo, wasze forum.... Ja jestem obiektywny.....

A na koniec b8 jest na każdym rogu dziesiątki i nawet w r line wygląda nijak, m pak Estoril blue ładna felga i passat wygląda przy bmw jak auto dla emeryta. Ja jestem około 30stki więc może jak będę w waszym wieku, kto wie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję w święta pojeździć trochę na trasach BMW 5 i BMW X4 (nie było mrozów ale było mokro) i w moim subiektywnym odczuciu faktycznie to zawieszenie pracuje lepiej niż w moim Pasku, trochę lepiej tłumi, mniej buja przy gwałtownych manewrach i pozwala na szybsze, pewniejsze branie zakrętów (nie ma tej podsterowności). Fotele to druga i ostatnia rzecz, która bardziej podobała mi się w BMW - mega wygodne dla wysokich osób, podparcie na całej długości ud, nisko się siedzi, optymalny kąt zgięcia nóg, kierownica odpowiednio daleko się wysuwa. W mieście jednak przy normalnej jeździe nie widać różnic moim zdaniem. No ale Passat to nie gokart, bardziej traktuję go jako autostradowego krążownika, jest wygodny i dynamiczny. Aczkolwiek nie ukrywam, że kolejne auto to już musi być z 4x4, po prostu jest trochę bezpieczniej i efektywniej wykorzystuje moment obrotowy.

3er w Mpakiecie + Estoril na 19" bardzo mi się podoba, ale dla mnie zwyczajnie było za małe, fotel musiałem cofać praktycznie do końca (nikt nie mógł usiąść za mną i bagażnik chyba 1/3 mniejszy od Passatowego, a gondolę musiałem wozić z innymi bagażami.

Jakość wykończenia, wyciszenie, i technologia dla mnie ewidentnie na korzyść VW.

Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, ale jak już wyrażam moje subiektywne zdanie to na Passata zdecydowałem się tylko dlatego, że w końcu zaczął mi się bardzo podobać, dotychczasowe modele były dla mnie po prostu brzydkie, bez wyrazu :)

Odpowiednie proporcje nadwozia (sedan), obniżona linia dachu, przetłoczenia na bokach, duża felga i ja na prawdę za każdym razem gdy go zaparkuję oglądam się za nim.

Dobra, dopasiona wersja większości modeli aut, po prostu wygląda dobrze i się wyróżnia. W Wawie też od groma jeździ BMW w Mpakietach, ale już w odważnych kolorach - mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie ma więcej zalet.... Gdyby rwd nie było moim priorytetem wziąłbym z x drivem który i tak większość momentu daje na tył.

Chyba wszyscy używacie auto do jazdy z punktu A do b tylko.....

Albo jesteście lub jezdzicie jak emeryci.... Rozumiem to każdy ma prawo prowadzić auto jak chce, dla mnie śnieg + RWD bajka i fajna zabawa, plus rekreacyjny wyjazd na tor, inne czucie samochodu, prowadzenie nieporównywalnie lepsze do fwd, inny stosunek mas ( lepsze proporcje przód/tył)

Tutaj jak pisałem wcześniej większość i tak będzie bronnila b8 ;)

Wasze prawo, wasze forum.... Ja jestem obiektywny.....

A na koniec b8 jest na każdym rogu dziesiątki i nawet w r line wygląda nijak, m pak Estoril blue ładna felga i passat wygląda przy bmw jak auto dla emeryta. Ja jestem około 30stki więc może jak będę w waszym wieku, kto wie....

 

Jak jeździsz na torze to OK ale jak frajda na śniegu na zwykłej drodze to już nie.

Piszesz że 80 % miasto więc dlatego pytałem o RWD.

BMW jest lepsze od Passata (w sensie prowadzenia na drodze), do tego inna cena, inna wielkość itp.

Passatów zatrzęsienie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jeździsz na torze to OK ale jak frajda na śniegu na zwykłej drodze to już nie.

Piszesz że 80 % miasto więc dlatego pytałem o RWD.

BMW jest lepsze od Passata (w sensie prowadzenia na drodze), do tego inna cena, inna wielkość itp.

Passatów zatrzęsienie jest :)

 

 

Nie chce tu śmiecić ;) ale na śniegu to na parkingu firmy gdzie nic nie jeździ.... Mam małą dzidzie i jestem odpowiedzialny....

Napiszę jak odbiorę i pojezdze chociaż nie wiem czy nie zostanie usunięty.....

Oprócz paska którego sprzedaje jeździłem w tym czasie kilkoma audi q7, a5, a8, a6, a4 i wszystkie oprócz jednego w quatrooo... Zobaczymy czy po kilku miechac będę dalej tak zadowolony z rwd:) wyciszenie poprawili w 2016 w wersji lci w trójce. Wykończenie gorsze. Idrive też super.... A wygląd tak jak piszą wszyscy każdemu coś innego się podoba:) gdybym miał dwie pociechy wziąłbym paska.

Szerokości życzę wszystkim!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz Quattro w Audi i xDrive w BMW?

Bardzo dobrze że jeździsz odpowiedzialnie !! :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniasz Quattro w Audi i xDrive w BMW?

Bardzo dobrze że jeździsz odpowiedzialnie !!

To nie temat na takie dyskusje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy używacie auto do jazdy z punktu A do b tylko.....

Albo jesteście lub jezdzicie jak emeryci.... Rozumiem to każdy ma prawo prowadzić auto jak chce, dla mnie śnieg + RWD bajka i fajna zabawa, plus rekreacyjny wyjazd na tor, inne czucie samochodu, prowadzenie nieporównywalnie lepsze do fwd, inny stosunek mas ( lepsze proporcje przód/tył)

 

Przecież to forum passata a nie rajdówek, twoje BMW to też nie rajdówka a dupowóz.

Przez 95% czasu tak samochodu używam, samochód ma mnie dostawić bezpiecznie i sprawnie do danego punktu. Do pozostałych 5% mam inne samochody w tym dość mocne RWD, dużo mocniejsze od twojego BMW. Mocnym RWD można się pobawić na śniegu, na mokrym, nawet i na suchym przy odpowiedniej mocy, ale aby się pobawić można zrobić przesiadkę. W codziennym użytkowaniu podczas gorszej pogody wolę FWD, ma lepszą przyczepność, **** nie stara się wyprzedzić mnie przy dodaniu gazu, lepiej podjedzie pod krawężnik na śniegu itd. Mam spore doświadczenie w jeżdzeniu na czas z dobrymi wynikami więc nie powiem że jestem marnym kierowcą, ale jestem fatalnym gdy jadę 8-ą godzinę znudzony jazdą. Wtedy wolę samochód który więcej wybacza. Nie myśl sobie że narzekam na RWD bo go nie mam, mam, znam i wolę FWD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniasz Quattro w Audi i xDrive w BMW?

Bardzo dobrze że jeździsz odpowiedzialnie !!

To nie temat na takie dyskusje ;)

To było zapytanie w temacie VW 4Motion i dlaczego jest lepsze od tych pozostałych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To było zapytanie w temacie VW 4Motion i dlaczego jest lepsze od tych pozostałych ;)

4 motion najgorszy... Nie będę pisał od technicznej strony żeby nie śmiecić...

X drive po środku ( nie zamówiłem że względu częstych problemów z tym napędem, jeżeli będę chciał robić mody intercooler, downpipe, program to w x błędy wyskakują)

Quatroo wygrywa i jest najlepszy bo jest to stały napęd na 4 koła....

W nowym q5 wprowadzaja co jest żenada napęd dołączany na tył ( niech sobie go w du.... Wsadza, oszczędności, wszędzie oszczędności)

Ale to tylko moje odczucia

Jeździłem vw z 4 motion i na mokrym czy śniegu często się gubil, nie czułem się do końca bezpiecznie....

Odp do kolegi na temat rwd.

Fwd rzeczywiście jest bardziej przewidywalne.

Nie robię z 330i super auta na tor....

Nie stać mmie na 340 czy mke.

Po prostu dla ppcwiczenia jazdy i techniki czasem się tam udam a nie po to by zajezdzac auto.

Gdyby było mnie stać to do miasta bym wziął jedynkę x drive a na weekendy 3 rwd a skoro muszę mieć jedno to stanęło na 3 rwd... Coś trzeba było wybrać i kosztem x drive wopalem adaptacyjne Ledy oraz full m pak czy nagłośnienie Harman kardon....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności