Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gateway od golfa nie pasuje, nie zapalisz samochodu !!!!. Problem z aku jest tylko z nowymi radiami i nawigacjami 310/510. Jeżeli nie chcesz wymieniać gateway, to można zrobić też aktualizację gateway'a w serwisie, to jest aktualizacja do haka ale bardziej się opłaca kupić używkę.

Co do kodowania nowego radia to powinno się je zrobić, chociażby z tego powodu że bez kodowania wywala błędy w kompie.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje Kamil. Lepiej dolozyc troche i wziac rds 510. jeden grzbiet na Allegro ma po niecale 1,5k i jest z mojego wojewodztwa, wiec mysle, wszystko mi zrobi na miejscu, bo osobiscie nie mam chceci mordowac sie z kablami ito rzeczami.

Wiec skoro rds510 to takie pytania:

co oznacza "zmieniony soft"? Jakis nowy system operacyjny (?), mozliwosc ogladania filmow podczas jazdy (bo wiem ze oryginalnie moznabylo tylko jak auto bylo zaparkowane), czy mozna ten soft wyrzucic i wgrac oryginalny? Jak wyglada wgrywanie softu? I jak z mapami? Mozna dzialac na kopiach z karty SD?

Co jeszcze musialbym wiec dokupic? Tylko antene GPS czy jeszcze cos?

I dlaczwego modul BT kosztuje prawie tyle co radio rds 510???

 

na ebay.de rds510 za mniej niz 600 sie nie wyrwie, na allegro (przy dziesiejszym kursie euro) kosztuje 340€:mlask Podobnie z reszta jest z rcd300 - na ebayu stoi wyzej... Wiec do Polski bede jechal bez radia:niekumam

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tylko rns510 wersja "c" lub wyższa. W "a" i "b" nie wchodzą najnowsze softy, trzeba kombinować. Obecnie ogólnie dostępny jest soft z dvd free i po polsku, działa też polski lektor. Własne POI można wgrywać z karty sd. RNS510 za 1500zł to raczej źródło pochodzenia ma "niejasne" delikatnie mówiąc.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu kupiłem okazjonalnie za 1450zł legalną (dostałem papierki, fakure) nawi wersje co prawda A ale wtedy nie wiedziałem, że są jakieś różnice. Instalacja tego wyglądała tak, że wystarczyło odkręcić 4 sróbki, wyjąć stare radio i włożyć RNS510. Kostki te same wszystko hulało. Mam multfinkcyjna kierownice i duze mfa i wszystko działa bez żadnego kodowania. Wtedy jak ja kupowałem to nie było jeszcze polskiego menu i miałem angielskie menu. Później wyszły spolszczenia ale nieoficjalne ale rozładowywały akumulator w moim przypadku bo mam gatewaya z 2006 roku. Ale wystarczyło podmienić kilka plików i wszystko działało. Obecnie są oficjalne spolszczenia wypuszczone przez VW i również na mojej wersji A udało mi się zainstalować SW 3810 i wszystko działa bez żadnego wymieniania Gatewaya, czy kodowania czegoś. TV free miałem chyba w niej jakoś zrobione bo za każdą zmianą softu odtwarzanie filmów działało w czasie jazdy. Z nawigacji jestem potwornie zadowolony. Dźwięk nieporównywalnie lepszy niż miałem na MFD2. Głośników nie wymieniałem, czysta fabryka.

 

Co do softów na navi-forum.pl masz wszystkie oryginalne i te modyfikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z alledrogo to a lub b, wersja c ma gwiazdkę zamiast i, w prawym górnym rogu. Jak masz wydać 1500 to kupuj wersję c jest szybsza, ma lepszy wyświetlacz i większego procka (nawet wentylator jest większy). Do starych rns510 a i b nie da się wgrać najnowszego softu bez podmiany plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam czym niby różni się LCD i ze niby szybszy procesor? bo nie zauważyłem tych różnic. masz jakąś strone na której można sprawdzić dokładne dane techniczne tych nawigacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lcd różni się tym że w ver. c jest podświetlanie led, poza tym w c jest również inna płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od wersji C w górę jest chyba większy dysk 40GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ver C jest ledowy wyswietlacz 40 gb dysk podzielony na połowe 20 na mapy i soft i 20 na media ma przycisk telefonu a wiec przy dobrym module tel masz BT i mozesz dzwonic z nawi ma szybszy procesor oraz wyzsze rozdzielczosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolo twierdzi, ze sprzedaje rns510 wersje C, a ma 30GB HDD...

http://allegro.pl/nawigacja-vw-rns-510-c-rns510-menu-pl-led-c-i1829099455.html

 

edit// eee, jednak zostaje przy rns 300. Nie chce kupowac uzywki rns510 i to jeszcze jakas dziwna wersje A czy B.

 

PS. czytam wlasnie, ze przy zmianie w moim przypadku, nie musze wymieniac zadnego gatewaya. Jutro jade do ASO na wymiane szyby, wiec dowiem sie na pewno...

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy radio rcd 310 pasuje do b5 z 2003 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez będę wymieniał RCD300 na RNS510, narazie zbieram dane i info jak sie zabrac do tego

Edytowane przez Cezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Mam wieka prosbe do Was , mam passat b6 z roku 2006 ma on fabryczne radio rcd 300 (na kostce iso ) a moje pytanie jest zwiazane z podlaczeniem nowego radia ( dvd player ) , i tu jest niespodzanka po podlaczeniu nowego sprzetu dziala poprawnie ale jest ono niezalezne od zaplonu czyli za kazdym razem musze je wlaczac i wylaczac z przycicka. wiem ze musze podlaczyc kabel do koski odpowiedzialny za impuls ze stacyjki podczas uruchomienia auta do radia aby sie wlaczylo i po wylaczeniu ably radio si esame wylaczalo, ale niestety niewiem ktore i w ktory pin podlaczyc . Po drugie nowe radyjko na wyjscie na sterowanie kierownicy i tez niewiem w ktore piny je podpiac sa 2 kabelki . prosze o Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Mam wieka prosbe do Was , mam passat b6 z roku 2006 ma on fabryczne radio rcd 300 (na kostce iso ) a moje pytanie jest zwiazane z podlaczeniem nowego radia ( dvd player ) , i tu jest niespodzanka po podlaczeniu nowego sprzetu dziala poprawnie ale jest ono niezalezne od zaplonu czyli za kazdym razem musze je wlaczac i wylaczac z przycicka. wiem ze musze podlaczyc kabel do koski odpowiedzialny za impuls ze stacyjki podczas uruchomienia auta do radia aby sie wlaczylo i po wylaczeniu ably radio si esame wylaczalo, ale niestety niewiem ktore i w ktory pin podlaczyc . Po drugie nowe radyjko na wyjscie na sterowanie kierownicy i tez niewiem w ktore piny je podpiac sa 2 kabelki . prosze o Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich .

Mam wieka prosbe do Was , mam passat b6 z roku 2006 ma on fabryczne radio rcd 300 (na kostce iso ) a moje pytanie jest zwiazane z podlaczeniem nowego radia ( dvd player ) , i tu jest niespodzanka po podlaczeniu nowego sprzetu dziala poprawnie ale jest ono niezalezne od zaplonu czyli za kazdym razem musze je wlaczac i wylaczac z przycicka. wiem ze musze podlaczyc kabel do koski odpowiedzialny za impuls ze stacyjki podczas uruchomienia auta do radia aby sie wlaczylo i po wylaczeniu ably radio si esame wylaczalo, ale niestety niewiem ktore i w ktory pin podlaczyc . Po drugie nowe radyjko na wyjscie na sterowanie kierownicy i tez niewiem w ktore piny je podpiac sa 2 kabelki . prosze o Help

 

Kolego nie spamuj, po co dwa identyczne posty dzień po dniu?

Wklej foto podłączeń kostki z RCD 300 co masz na obudowie radia i takie samo z nowego, wtedy coś może się wymyśli jak to podłączyć.

 

 

prosze o Help

Tutaj piszemy po polsku

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiotniki piszemy małą literą, jeśli już o polszczyźnie mowa;-) Nie spinaj się tak Bimbasz hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalaczam fotki na pierwszym to kostka iso oryginalna a na drugim jest tez kostka pasujaca , wszyskto chodzi dzwiek ale chodzi mi tylko o te wolne kable ktore musze sam wpiac w kostke ale niewiem w ktorym miejscu.

[ATTACH=CONFIG]68592[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]68593[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]68591[/ATTACH]

a to jest wyjscie z radyjka kabel n umer 3,4,13 sa niezalezne w ktore piny mam je umiescic dzieki z pomoc . pozdro:)

Edytowane przez zajka19780000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady . Temat uwazam za zamkniety ,problem rozwiazalem Sam (ja i miernik) Pozdrawiam Wszystkich:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności