Skocz do zawartości
jofa-j1

silnik BSE- uszkodzona głowica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do napisania tego postu skłonił mnie artykuł zamieszczony w "Auto Świat" a dotyczący zalet i wad silnika benzynowego 1.6 -102 kM o oznaczeniu BSE. Było tam napisane że akurat silnik o takim kodzie w połaczeniu z lpg jest narażony na szybsze uszkodzenie głowicy. Podobno głowica do tego silnika jest/była produkowana w Meksyku i jest szczególnie podatna na uszkodzenia. Jeżeli jest ktoś obeznany w temacie to proszę o informacje jakie to wystepują uszkodzenia w głowicy, po jakim czasie eksploatacji na lpg. Kiedyś spotkałem sie z informacją że był tez silnik 2,0 tdi który miał rzekomo głowice z Chin, często pękające. Prawda? Plotka? Zbieg okoliczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bzdura totalna, pierwszy raz spotykam się z taką opinią, chociaż eksperci z Auto Świata już nie raz uśmiercali dobre silniki i świetne auta wypisując o nich totalne bzdury. Dla mnie Auto Świat jest jak Fakt - czyli zwyczajny brukowiec.

Podobno głowica do tego silnika jest/była produkowana w Meksyku i jest szczególnie podatna na uszkodzenia.

No i co że w Meksyku, może i być wyprodukowana nawet i na Marsie ale technologia produkcji jest taka sama jak w przypadku produkcji w fabryce w Europie. Na pocieszenie poda że np większość głowic w silnikach jest wyprodukowana w Meksyku. Miałem Passata B3 z silnikiem 1.8 (RP), obecnie mam B5 z silnikiem 1.8T (AWT), mam Seata Ibizę 1.9 z 2008 i wszystkie głowice były wyprodukowane w Meksyku. Podejrzewam że powodem ich produkcji w Meksyku są względy ekonomiczne ( produkcja jest tam tańsza). Z ciekawostek dodam że najnowszą Jettę produkują tylko i wyłącznie w fabryce VW w Meksyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z ciekawostek dodam że najnowszą Jettę produkują tylko i wyłącznie w fabryce VW w Meksyku.

 

Jetta V również była produkowana od maja 2005-2011 m.in. w Meksyku w Puebla i nie tylko bo również w Rosji ,RPA, Chinach,Algierii i Indiach.

Jetta VI poza wymienionymi powyżej dodatkowo w Brazylii oraz Malezji.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności