Skocz do zawartości
wharton

Stukanie w odcinku sprzęgło-skrzynia-przekładnia głowna

Rekomendowane odpowiedzi

Tschüs!

 

Rzadko piszę, bo zazwyczaj jak mam jakiś problem to daje szukaj i odnajduje rozwiązanie, ale tym razem nie wiem. Pas B3 88', 1,6, 350k przebiegu, skrzynia 4. Zaczął mi dzisiaj stukać w okolicach skrzyni biegów. Jak jade pasem to stukanie słyszę krótko przy przyspieszaniu i prawie cały czas gdy puszczam gaz, gdy wysprzęglam stukanie znika. Wziąłem go dzisiaj na jack'a i z obu stron podłożyłem cegły. Załaczyłem i wbijałem po kolei każdy bieg i na każdym biegu to samo stukanie, ale nie moge dojść z której części dochodzi, ale skoro na każdym biegu to pomyślałęm że skrzynia odpada i pozostaje sprzegło lub dyfer. Napewno nie żadne poduszki. Zaobserwowałem też że gdy trzymałem jedno koło ręką to w momencie stuku koło dostawało kopa. Co może być koledzy? I jak postępować?:confused:

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gawozo
Sorry, this is not possible with your browser.

 

Sprawdz gumy od przegóbów czy niema wycieków. jeżeli są nie szczelne to 100 procent przeguby tak jak napisał poprzednik. ostatnio miałem to samo wymieniłem obydwa.

Jak byś potrzebował ceny nowych części daj znać obsługujemy z strony informatycznej INTERCARS i mamy dobre ceny na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wycieków, gumy szczelne, to chyba zostaje już tylko wymiana skrzyni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat, tyle ze ja mam 1z i u mnie nie ma objawów jak jade i przełączam biegi tylko jak stoje przy otwartek jasce i głowe mam blizej paska rozrządu to z tej strony gdzie jest skrzynia tez słysze jakies dziwne stukanie tak jak by wszystkie tłoki pracowały normalnie a jeden tłukł o cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddO-Obb może klepie Ci któryś zawór. Co do Whartona to zmień przeguby wewnętrzne (stan osłon tu nie ma nic do rzeczy) i obejrzyj dokładnie zewnętrzne. Nie kupuj firm 4MAX i pochodnych, bo będziesz to robił 2 razy. Od razu kup Spidan i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może to być łożysko sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności