Skocz do zawartości
Skywalker

Inny właściciel i inny płacący OC za auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy tak można? Brat kupuje auto, ale OC jest płacone z mojego konta, ponieważ on na razie nie ma jeszcze prawa jazdy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel auta nie musi mieć prawa jazdy ale OC spokojnie może być na niego, jest jeszcze opcja współwłaściciela ,zniżki są właściciela a współwłaścicielowi z latami zniżki też będą się należały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściciel auta nie musi mieć prawa jazdy ale OC spokojnie może być na niego, jest jeszcze opcja współwłaściciela ,zniżki są właściciela a współwłaścicielowi z latami zniżki też będą się należały.
zniżki są właściciela a współwłaścicielowi z latami zniżki też będą się należały

 

Ale chodziłoby raczej teraz o zniżki moje, czyli wspołwłaściciela. Bo ja mam automatycznie większe. Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chodziłoby raczej teraz o zniżki moje, czyli wspołwłaściciela. Bo ja mam automatycznie większe. Tak?

 

jak chcesz zeby były Twoje zniżki to musisz być głownym właścicielem tzn. pierwszy na umowie a brat współwłaścicielem inaczej sie nie da... tak przynajmniej jest w PZU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak chcesz zeby były Twoje zniżki to musisz być głownym właścicielem tzn. pierwszy na umowie a brat współwłaścicielem inaczej sie nie da... tak przynajmniej jest w PZU...

 

Zależy od ubezpieczyciela w HDI była chyba kiedys możliwość, że ubezpieczający nie jest nawet właścicielem pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko można zrobić, a to skąd przyjdzie kasa (z którego konta), nie ma znaczenia. Czy jak płacisz w gotówce w asie to kasjerka pyta się Ciebie o to skąd masz pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skywallker mój przypadek wyglada tak:

- właściciel, moja babcia (ma zniżki) ale nie ma prawka.

- kierowca, moja mama (nie ma zniżek) ale ma prawko.

- ubezpieczający (czyli płacący), ja.

 

A to wszystko w AXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skywallker mój przypadek wyglada tak:

- właściciel, moja babcia (ma zniżki) ale nie ma prawka.

- kierowca, moja mama (nie ma zniżek) ale ma prawko.

- ubezpieczający (czyli płacący), ja.

 

takie rzeczy to tylko w ERZE :)

 

jestem ciekaw tylko co oni zrobia w przypadku kolizji, bo przyjąc kase to bardzo łatwo tylko jak przychoezi odpowiedzialność to sie zaczynaja schody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem ciekaw tylko co oni zrobia w przypadku kolizji,

jak to co, przecież w Polsce ubezpieczony od odpowiedzialność cywilnej jest samochód a nie kierowca. Np jak jedziesz pożyczonym autem i masz kolizje to wypłacane jest odszkodowanie z polisy auta i a zniżki lecą osobie która zawarła umowę a nie tej co kierowała pojazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodi, wypłacą kasę. Babcie jest na polisie właścicielem, mama kierowcą a ja ubezpieczającym. Jest to zgodne z prawem i działa w większości firm ubezpieczeniowych. Zapytaj nawet w sojej czy ubezpieczający i właściciel to musi być ta sama osoba, w AXA nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Babcie jest na polisie właścicielem, mama kierowcą a ja ubezpieczającym. Jest to zgodne z prawem i działa w większości firm ubezpieczeniowych. Zapytaj nawet w sojej czy ubezpieczający i właściciel to musi być ta sama osoba, w AXA nie.

 

w PZU to nie przejdzie... pytałem kolegi agenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w PZU pewnie jeszcze komuna rządzi a nie wolny rynek ;), szkoda ale w AXA gra i buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i w każdej firmie można ubiezpieczyć nie swoje auto. Może się zdażyć że agent mówi że nie ale ja naprawdę nie wiem dlaczego. Może boją się czegoś? Trudno mi powiedzieć. W każdym razie nie ma żadnych przeszkód tak ubezpieczyć autko. Tak ja z własnością auta. Nie ma takiego prawa które zakazuje nie posiadającym prawa jazdy, zakupu auta.

 

Nie pamiętam tylko czy trzeba iśc z właścicielem auta czy może z upoważnieniem na auto a może nic nie wymagają. Trudno mi powiedziec. To kumple tak ubezpieczali auta ale jak gdzieś napotkam któregoś to zapytam i napiszę wam dokładnie co i jak.

 

O i właśnie sobie przypomniałem że jak w zeszłym roku szukałem najtańszego oc to w formularzach było zapytanie o to kim jest ubezpieczającym. Waścicielem czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji.

W większości firm jest tak jak pisaliście - czyli można ubezpieczyć auto nie będąc jego właścicielem - ale ten numer przejdzie tylko z OC - w przypadku AC zaczynają się schody.

A powód jest prosty - przykład:

Jan Kowalski (JK) jeździ maluchem a jego sąsiad Jan Nowak (JN) jeździ nowiutkim Paskiem CC.

JK ubezpiecza Paska sąsiada w AC na 130 koła i dwa dni później wjeżdża swoim malcem w paska i go kasuje - odszkodowanie dostanie JK czy JN ?

 

Ale OC jak najbardziej można wykupić nie będąc właścicielem.

 

Pozdrawiam

 

 

www.mojagentwaldek.pl Ubezpieczenia szyte na miarę !!!- dla forumowiczów zawsze dorzucam coś od siebie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi głównie o OC

A AC to chyba nie za wszystkie samochody chcą? MIałem skodę z 93 roku, to chyba od 2000 roku lub wczesniej AC w PZU juz nie chcieli zawierac, bo... za stara...

 

Czy na przykład jak będę miał Passata, Audi lub Golfa 12-14 letniego to AC muszę (lub opłaca mi się) mieć?

I czy zawierają umowy na takie samochody?

Przy AC są też chyba zniżki? Tylko to widzę, że już brat musi SAM, bez zniżek to opłacić pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na przykład jak będę miał Passata, Audi lub Golfa 12-14 letniego to AC muszę (lub opłaca mi się) mieć?

 

ja bym Ci radził wykupic AC przy takich samochodach... bo to łakome kąski dla złodzieja... wszystko zalezy od satanu technicznego... jak nie budzi zastrzezen to powinni Ci auto ubezpieczyc a jak beda marudzili to trzeba by było opinie rzeczoznawcy zrobic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności