Skocz do zawartości
Gość wojtekk

Brak ogrzewania przy małej prędkości, co może być przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtekk

Czy ktos może mnie oświecić? mam paska z 2002 3BG, 1,9TDI 130KM climatronic. samochód normalnie odpala, jedzie, nagrzewa się... temp 90C a ogrzewanie działa tylko jak jade pow 60km/h. na wolnych obrotach powietrze z nawiewu leci prawie zimne. gdy jadę powoli jest tak samo. nie wazne czyw trybie auto, econ czy zupełnie bez. nie ważne czy ustawiony 25C czy 29C czy H1C (co to jest?) nawet jezdzac cały dzień po mieście można odmrozić sobie conieco. jest ledwie ciepły. mizeria zupełna!!! ktos wie co się dzieje?????????

 

 

 

//zmieniłem temat - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H1C ? Powinno być Hi czyli maksymalnie otwarta nagrzewnica. Sprawdzałeś czy coś Ci się nie zrąbało z ogrzewaniem? Econ + Obieg zamknięty na 3sekundy = lista błędów. Może od tego zacznij. Mój się grzeje bardzo dobrze, szczerze, to jestem nim zachwycony... przy obecnym klimacie i garażowaniem pod przewiewną wiatą :D. Ale nie porównam diesela i benzyny. Diesel zawsze się inaczej rozgrzewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspius

Sprawdz czy masz odpowiedni poziom plynu chlodzacego. W moim poprzednim samochodzie, jak mi plyn wyciekal, to pierwszym objawem niskiego poziomu, byl wlasnie brak ogrzewania. Wystarczylo dolac plynu i wszystko wracalo do normy :)

Pzdr

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekk

poziom płynu w chłodnicy jest OK. to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. problem jest gdzie indziej. po naciśnięciu obieg+econ pojawia się 4F7 00. pewnie jest to jakis błąd w działaniu. ktos wie co to znaczy? konieczna wizyta w aso czy to jakis bzdet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Prawdopodobnie jest coś ze sterowaniem (climatronic)

U mnie wali jak z kotłowni po 10-15min jazdy mam ciepło, a po 30min to nie da się wytrzymać.

 

Sprawdź sterowanie i układ climatronica - zobacz temat:

http://www.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krawczyk

U mojego kumpla co prawda nie w pasku ale w reno takie same objawy były i okazało się że to pompa wodna. Przy większych obrotach silnika i większej prędkości powietrze nadmuchowe było gorące jak tylko stanął lun zwolnił waliło zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekk

gdby to była pompa wodna, nie powinny występować jakieś nieprawidłowości z nagrzewaniem silnika? wolniej, szybciej, cokolwiek? czy jakis drobny feler widoczny jest tylko przy ogrzewaniu? chyba bez mechaniora się nie obejdzie. dziwne bo pasek jest z listopada 2002, przejechane ma 41000km ale wszystko jest mozliwe. w styczniu 2005 odebrałem nowiutką toyote corolle z salonu i dokładnie po 5 dniach jechała na lawecie do serwisu. unieruchomiona na amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po naciśnięciu obieg+econ pojawia się 4F7 00

 

i wyjaśniłeś sprawę:

błąd "- 4F7 = actuator for temperature flap 0x25" - masz problem z nagrzewnicą. Jakiś siłownik od nawiewu nie działa poprawnie. Serwis grany... :| Ktoś już kiedyś rozbierał nagrzewnicę samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekk

i oto dylemat się rozwiązał.

marecek masz jakąś liste tych błędów? jakiś dekoder do tych kodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne to troche... jak odpalasz auto nie miga ci wszystko na climatronicu ??? Jezeli to jest wina jakiegoś ciegna... albo przesłony a ja stawiam na to właśnie to mozliwe że trzeba nastawy zrobić nowe... wtedy moze zaczać działać... u mnie tylko tyle że silniczek od świerzego powietrza kolo krzykna 500zł za nowy.. Ale zrobiłem nastawy i działa do dziś dzień... bo czasem jest tak ze on sie zamota... sprobuj do kogoś podjechać kto ma combinerki ;) :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekk

pobawie sie kodami. jak cos nie wyjdzie to gonie do mechaniora bo w przyszlym tygodniu maja wrocic mrozy. powiem wam jaki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak odpalasz auto nie miga ci wszystko na climatronicu ?

 

Witam,

Myślałem, że jest to normalne, bo jak przekręcam kluczyk, to właśni wszystko mi miga na climatroniku, ale później powraca do normy! :?

Piszecie tu o jakiś kodach, o których nie mam zielonego pojęcia jak się to sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip - no to na 100% :) Masz jakis blad :) to nie jest normalne zachowanie :) trzeba przytrzymać obieg zamkniety + econ... chyba + sie przewija liste kodów :) bedziesz miał kod zapisany w formie xxx oraz liczbe kodów czyli mniej wiecej tak xxx 0yz :) za xxx kod za yz liczba :) zrob to na nie odpalonym i na odpalonym silniku spisz kody i nam powiedz :) to ci poradzimy co uczynic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kłopot juz rozwiązany, a przyczyną jego był czujnik ciśnienia klimatyzacji :grin:

Jeżeli chodzi o sprawdzanie tych błędów to chyba ktoś by musiał mi to pokazać, bo sam nie wiem :? Klimy nie miałem jak sprawdzić, bo działa dopiero od +3 st.

Passata mam od niedawna, a dzięki temu forum dużo rzeczy już się dowiedziałem, więc dzięki za odpowiedzi.

 

[ Dodano: Pią Lut 03, 2006 16:58 ]

trzeba przytrzymać obieg zamkniety + econ... chyba + sie przewija liste kodów

 

I właśnie tak zrobiłem i wyświetliło mi się coś takiego: 318 00.

Chyba normalne?

Trzeba jakieś dalsze kroki później robić, czy co? Troche mnie to nurtuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, Tomeks - u nas wszystko jest:

 

Lista: Kody klimatronic

 

A w razie czego korzystaj ZE SPISU TREŚCI DO B5 o ile posiadasz Passata B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

wiem.najpierw zapytalem,a potem szukalem,sorry ale jestem nowy :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtekk, Mam pytanko co do tego jak dokładnie rozwiązałeś problem ogrzewania bo u mnie jest podobnie ( passat 2000r 19TDI 115KM)

Grzeje słabo - jak go kupiłem to silnik nie osiągał temperatury okazało się że był wyjęty termostat kupiłem nówke zalałem orginalnym płynem trzyma 90stopni :ok:

Zrobiłem od tego momentu 10tyś km żadnych problemów (jazda w upale latem w Chorwacji dalekie trasy dużo po mieście) ale odkąd zaczeły się mrozy to ogrzewanie bym powiedział że jest kiepskie, sprawdziłem blędy w klimatroniku nic nie ma :ok: wszystko by się wydawało ok nie bardzo wiem co dalej

Może ktoś coś doradzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukldz

Skasowalem blad czujnika temperatury zewnetrznej bo pokazywal mi -50 stopni i jakis czas bylo dobrze teraz znowu jest to samo.

Dodatkowo jeszcze mam problem z grzaniem jak jest zimno ( ponizej zera ) to ogrzewanie wogóle dziala, powyzej zera zaczynam czuc delikatne ciepelko.

Termostat wymienilem, plynu dolalem i dalej marzne.

Macie jakes pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności